18 paź 2011

"W każdym wagonie i autobusie" czyli w jednej trzeciej po 5 latach.

Czy ktoś jeszcze pamięta obietnicę sprzed pięciu lat zamieszczoną w programie wyborczym Hanny Gronkiewicz-Waltz na lata 2006-2010:
Działania związane z poprawą stanu bezpieczeństwa w komunikacji miejskiej muszą być wielowątkowe i długofalowe. Nie wystarczą prewencyjne patrole służb porządkowych, choć ich obecność i widoczność jest bezwzględnie konieczna. Stan poczucia zagrożenia występuje szczególnie w pociągach oraz komunikacji nocnej. Docelowo zamierzamy zainstalować kamery w każdym wagonie i autobusie, na przystankach i pętlach tramwajowych, na peronach i w miejscach dojścia do stacji kolejowych. Uruchomimy system przycisków antynapadowych dostępnych dla kierowców i motorniczych.W odpowiedzi na interpelację radnego Tomasza Zdzikota możemy przeczytać, że po 5 latach system monitoringu z zapisem obrazu z kamer jest łącznie w 1005 jednostkach stanowiących 35,6% taboru kursującego na liniach organizowanych przez ZTM (dane na 31 lipca 2011). W tym tylko w 9,2% taboru tramwajów.

Po 5 latach od złożenia obietnicy "zamierzamy zainstalować kamery w każdym wagonie i autobusie".

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Słowa są tańsze nawet od kartofli.
A. Zinowiew
Szczególnie słowa HGW;-0

Anonimowy pisze...

http://konwiktorska6.pl/index.php?kat=wiecej&news=118

Według nich ITI zyskuje rocznie na czysto (po odjęciu kosztów utrzymania i czynszu) - 33 mln zł :O :O :O !!! SKANDAL

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.