3 wrz 2011

Promocja wyborcza w gazetce dzielnicowej.

Co wybory powtarzany jest ten sam schemat: biuletyny i gazetki dzielnicowe, wydawane z miejskich pieniędzy i redagowane przez urzędników, promują kandydatów Platformy Obywatelskiej.

Pierwszy przykład w tej kampanii to Nasze Bielany, Nr 7-8, Lipiec/Sierpień 2011. Prawie cała strona 3 to artykuł posłanki Małgorzaty Kidawy-Błońskiej (drugie miejsce na liście Platformy w Warszawie) zatytułowany "Warszawa w budowie":


"Polska w budowie" - "Warszawa w budowie" i wszystko jasne.

Żeby nie pozostać daleko w tyle dwie strony dalej posłanka Joanna Fabisiak (czwarte miejsce na liście Platformy w Warszawie) opisuje place zabaw na Bielanach. Oczywiście z odwołaniem do strony Pani Posłanki.

Dla przypomnienia posłanka Joanna "Mogłam dać więcej posad swoim ludziom, a nawet załatwić coś dla siebie" Fabisiak ma bardzo duże zasługi dla bielańskiego koła PO: Gazeta Stołeczna, "Jak posłanka Platformy znajomych obdzieliła".

W "Naszych Bielanach" jest też wypowiedź Ryszarda Kalisza o janosikowym (na Bielanach rządzi koalicja PO-SLD więc nie może też zabraknąć kandydata SLD) i w dwóch miejscach Marcin Kierwiński, wicemarszałek województwa, również kandydat PO (piąte miejsce na liście Platformy w Warszawie).

Cały numer dostępny tutaj.

Zmieniamy dzielnicę, a w Kurierze Wolskim na trzeciej stronie (numer 86/387 z 1 września), Monika Beuth-Lutyk, rzeczniczka Woli, przeprowadza wywiad z... Marcinem Kierwińskim.

Zaczyna się od takiego pytania:
Często można przeczytać w prasie Pana wypowiedzi w kontekście wielkich projektów i wielkich pieniędzy. To zrozumiałe, ponieważ jako Wicemarszałek nadzoruje Pan m.in. departament strategii i rozwoju regionalnego, w którego gestii jest realizacja największego w Polsce Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) – ponad 7 miliardów złotych do wykorzystania.

A to nie jedyne środki z UE, których koordynacją zajmują się podległe Panu departamenty i wydziały Urzędu Marszałkowskiego. Czy w tym na wale obowiązków wystarczy czasu na projekty zupełnie małe, lokalne?
To wywiad na poziomie materiału promocyjnego kandydata w wyborach. I oto chodziło.

8 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Kidawa jest 2 na liście warszawskiej.Trzeci jest Rostowski.Co nie zmienia wymowy całości;-)

pretm pisze...

Poprawione, dziękuję!

Anonimowy pisze...

5 km pokonuję od początku września po Warszawie średnio prze 1,5 godziny

Pani Kidawa serdeczne dzięki: twój dziadek jeden i drugi to był ktoś ta ty jesteś zwykła ....

Anonimowy pisze...

Super lista. Każdy szkolony, odchudzony i po liftingu. Socjolog mówi do nas jak do idiotów. Pewnie jest przekonana o skuteczności tego typu gadania. Nie wie, że nas też szkolili i już wymiotujemy tego typu mową. Ostatnio w radio mówiła, że wojsko mamy dobre. Nie powiedziała, że nie oddamy ani guzika. Szkoda, to by mnie podbudowało. Korek był tak straszny, że potrzebne mi było wsparcie. Kierwiński nie popisał się. Nadal gruby. Robią mu dobre "odchudzające" fotki i wypisują o niezwykłych osiągnięciach tego 35 latka. Ale się zawzięli. Taki lans musi kosztować. Jaki jest cel tego lansu? Dużo wie? O czym dużo wie?

Anonimowy pisze...

Warszawa AD2011 pod zarządem bufetowej. Kolejka do założenia karty miejskiej. Czas stania 4h. 40 osób w kolejce. Urząd Miasta WYDAJE kartę (czyli otrzymuje coś za co płacę ale otrzymuje więc w zasadzie nie mam prawa sie skarżyć). Gdybym kupował to mógłbym mieć pretensje , że długo ale ja otrzymałem.
Val di Sole. Ad2011 marzec. Kolejka do kasy biletowej wyciągu narciarskiego.30 osób. Czas oczekiwania 20 minut. Pani w kasie wyrobiła mi chipowy karnet w czasie gdy ja odliczałem pieniądze. Skaner zeskanował zdjęcie i adres z dowodu osobistego na gotowej karcie.
Niedługo sie wyprowadzam z Wawy, niestety Bufetowe z Warszawy i zarażają coraz więcej miast.

Anonimowy pisze...

Maciej Kierwiński - kolejny lans w Bemowo News
'Warszawa, Mazowsze, Polska – od szczegółu
do ogółu. Marcin Kierwiński, wicemarszałek
województwa mazowieckiego, życiowe
priorytety ma poukładane od lat. Dobrze liczy
unijne pieniądze, walczy z janosikowym,
wspiera rozwój naszej dzielnicy.'
Dalej krótka prezentacja kandydatów do Senatu.
MPociej(PO) - zdjęcie + 10 zdań
DWaniek (LSD) - 4 zdania;
KBielecki (PiS) - 1 zdanie.

pretm pisze...

Widzę że jest już nowy numer. Zabieram się do czytania. Dzięki za sygnał.

Anonimowy pisze...

Dokładnie Bielany przesadziły z tym lansem. To zupełnie tak samo jal panowie Kołodziejski z Guziałem lansowali na placu zabaw Napieralskiego. Źenada.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.