8 wrz 2011

Premier na wojnie z warszawską Platformą.

Spodziewałem się, że kampania wyborcza na gruncie warszawskim dostarczy wrażeń, ale nie podejrzewałem, że będzie to kabaret w wydaniu Premiera Donalda Tuska.

W sprawie podnoszonych przez samorządy (w tym przez Radę Warszawy uchwałą w czerwcu) opłat za przedszkola, Pan Premier powiedział:
(...) - Działanie samorządów, które wykorzystują fakt, że są w jakimś sensie poza kontrolę polityczną i chcą doić pieniądze z polskich rodzin, jest prawdziwą porażką - powiedział szef rządu. Dodał, że to "bardzo poważny ustrojowy znak zapytania". Zwrócił też uwagę, że może potrzebne są mechanizmy zabezpieczające obywateli przed złymi nawykami władzy - zarówno na poziomie rządowym i parlamentarnym, ale i samorządowym.
Źródło: Link do strony.

To mówi szef partii, która w Warszawie w ostatnim roku, na wniosek wiceszefowej tej partii, podniosła opłaty za: bilety komunikacji miejskiej, wodę i ścieki, żłobki i właśnie przedszkola.

Co więcej Pan Premier Tusk startuje z tej samej listy (okręg Warszawa) z której startują radni Platformy, którzy głosowali za podniesieniem opłat w przedszkolach.

Wyniki głosowania z 16 czerwca:


Radni Platformy, którzy kandydują razem z Premierem Tuskiem: Ligia Krajewska, Paweł Lech, Dariusz Dolczewski, Lech Jaworski.

To są właśnie ci samorządowcy „poza kontrolą polityczną”, którzy akurat znaleźli się na liście Platformy Obywatelskiej.

12 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Najlepsza jest Krajewska - jako MEN(dyrektor gabinetu politycznego u Hall w MEN) nie może niczego począć z samorządami uchwalającymi takie podwyżki. Za to jako wiceprzewodnicząca rady W-wy i wiceprzewodnicząca klubu radnych PO była pierwsza do tego żeby podwyżki przyjąć, przyjąć jak najszybciej i bez dyskusji bo tak jej psiapsiółka Gronkiewicz-Waltz chciała;-)

Anonimowy pisze...

To się kiedyś rozdwojenie jaźni albo schizofrenia nazywało, ot taka choroba psychiczna;-)

Anonimowy pisze...

Żeby było jeszcze lepiej.. Tego samego dnia została przyjęta uchwała w sprawie opieki nad dziećmi w wieku do lat 3, czyli podwyżka za żłobek ze 180 zł na ok. 505 zł.
Lista głosujących wyglądała oczywiście identycznie;)
Co szczególnie bulwersujące: rodzice żłobkujących dzieci z kwoty 375 zł opłaty stałej (reszta to koszt posiłków) mogą za każdy dzień dostać zwrot w wysokości 26 groszy (za posiłki w 100 %).
Obie uchwały były badane przez wojewodę. Obszerne pisma z argumentami za uchyleniem obu uchwał były licznie kierowane do wojewody. Z tego co wiem dopatrzył się jakiś drobiazgów w uchwale "przedszkolnej", ale żadnej z nich nie uchylił.
Taka w czerwcu i lipcu była wola polityczna - wydoić jak najwięcej od pozbawionych alternatywy rodziców. Dobrze, że chociaż teraz jest trochę szumu. Chociaż takie opóźnione zainteresowanie pana Toli jest dla mnie żenujące..

Anonimowy pisze...

Warszawa jest zadłużona. My zostaliśmy wyznaczeni do spłacania tego gigantycznego długu. Poza własnymi kredytami na mieszkania, mamy jeszcze ten dług miejski. Mamy też zapracować na powiększającą się armię wszelkiej maści urzędników i ich premie, nagrody, itp. Te przedszkolaki będą studiowały na płatnych uczelniach. Za co je tam poślemy? Pewnie chcą te dzieciaki już teraz ćwiczyć w ubóstwie. Zaczynają już dziś. To są zdobycze naszej zielonej wyspy i jej wspaniały system popierania rodziny i wyrównywania szans. Przecież taka Skłodowska, to głodna i zmarznięta chodziła a wielką uczoną została.

Anonimowy pisze...

A gdyby nie pół miliarda z miejskiej kasy mimo budowy Stadionu Narodowego na prywatny klub Legia/ITI to by tego problemu finansowego z przedszkolami, szkołami, żłobkami,komunikacją, użytkowaniem wieczystym itd. nie było!!!

Anonimowy pisze...

To link do "wystąpienia" HGW na sobotniej konwencji PO.Totalny obciach i żenada!!!Warto na minę Tuska popatrzeć jak ona mówi;-)
http://vimeo.com/28862690

Anonimowy pisze...

No i proszę!Premier tupnął nogą i nagle...
http://forum.gazeta.pl/forum/w,752,128815268,128815268,Niespodziewana_zmiana_Przedszkola_beda_jednak_.html
Tyle, że ta uchwała i tak jest do kitu, podobnie jak będąca jej podstawą poprawka Hall&Krajewskiej do ustawy oświatowej.Żeby było śmieszniej kandydatka do Sejmu z Warszawy była entuzjastycznym promotorem obu aktów prawnych - i poprawki w ustawie(jako dyrektor gabinetu POlitycznego i psiapsiółka Hall) i uchwały Rady Warszawy(jako wiceprzewodnicząca Rady i klubu PO w niej);-)))

Złota 20 pisze...

Hehe, pan premier się na Putina zapatrzył i palcem grozi. Żenujące.

Biała Księga - ws. stadionu pisze...

Biała Księga - ws. stadionu
"Prezentujemy zaniedbania miasta w sprawie modernizacji stadionu Polonii Warszawa im. gen. Kazimierza Sosnkowskiego."
http://www.konwiktorska6.pl/index.php?kat=wiecej&news=103

Mustrum pisze...

Szanowny Pretm'ie

Mądrość etapu, ot co.

Anonimowy pisze...

Jak widać HGW oszczędza i na starszych dzieciach niż przedszkolaki:
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34889,10360694,Ciecia_w_szkolach__dzielnice_oszczedzaja_na_czym_sie.html
Ciekawe czy premier też tupnie;-)

Anonimowy pisze...

Warszawskie Biuro Edukacji i jego dyrektorka Jolanta Lipszyc intensywnie poszukują dyrektorki przedszkola w kraciastej chuście. Poszukiwana miała czelność na naradzie dyrektorów przedszkoli zwołanej przez p.Lipszyc w sprawie wprowadzenia nowego systemu opłat za przedszkola wyrazić zdanie odmienne niż matka wizażystki HGW[też Lipszyc, trzeba trafu;-)] - horrendalny wybryk!!!
Na razie przestępczyni nie znaleziono - ofiarą padły tylko kraciaste chusty innych dyrektorek przedszkoli W-wy przezornie spalone bądź zakopane;-0

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.