27 cze 2011

Godzina pytań.


Zapowiedź konferencji prasowej we wtorek:
We wtorek 28 czerwca o godz. 9.30 przed PKiN (wejście od ul. Marszałkowskiej) Czesław Bielecki zaprezentuje broszurę Godzina Pytań czyli szansa na dialog społeczny, która powstała we współpracy z portalem HGW Watch. Zawiera ona propozycję wprowadzenia godzinnej sesji pytań od obywateli do Prezydenta Warszawy jako stałego punktu porządku obrad Rady miasta. Pytania (trwające nie dłużej niż minutę) w imieniu mieszkańców zadawaliby radni. Prezydent Warszawy miałby obowiązek odpowiadać na nie osobiście, nie dłużej niż trzy minuty na pytanie.

- Samorząd obumiera bez dialogu społecznego. To dzięki bezpośrednim konfrontacjom racji rządu lokalnego i racji grup obywateli można na szczeblu miasta rozwiązać wiele problemów. Rozwój Warszawy, tworzenie marki stolicy, przyjazność i dostępność miasta stoją dziś przed licznymi znakami zapytania – powiedział Czesław Bielecki. - Prezydent Warszawy i Ratusz stały się równie aroganckie jak władze centralne. A tak jak nie ma demokracji bez odpowiedzialności, tak odpowiedzialność ta musi przybrać zinstytucjonalizowane formy dialogu. Prezydent Warszawy, który będzie musiał publicznie raz na miesiąc odpowiadać na pytania mieszkańców zadawane przez radnych miasta zmieni charakter stołecznej władzy samorządowej.

Broszura Godzina Pytań zawiera 55 przykładowych pytań do obecnej Pani Prezydent. Rozwiązanie wzorowane jest na tzw. Mayor's Question Time, w ramach którego burmistrz Londynu musi raz na miesiąc osobiście odpowiadać na pytania mieszkańców.

Zapraszamy we wtorek, 28 czerwca o godz. 9.30 na schody przed wejściem do Pałacu Kultury i Nauki (od strony ul. Marszałkowskiej).

5 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Martwiłem się o Pana, na razie to Ratusz zadaje pytania: http://wpolityce.pl/view/14257/Jak_informuje__Rz___mieszkancy_stolicy__nie_chca_pomnika_ofiar_katastrofy_smolenskiej_w_centrum_miasta___Zdecydowal____sondaz.html
Mam nadzieję, że link czytelny.
A taką sobie "demokrację" wybraliśmy cholera jasna.
Pozdrawiam
Typek z Nowolipek

Anonimowy pisze...

Pani Hania nawet radnym własnej parii ukazuje się tylko przed absolutorium, a i to bez mozliwości zadawania pytań, nie mówiąc już o dyskusji...;-)
A tu miałby"ktoś" dopuścić do prezentacji jej nienachalnego intelektu publicznie???;-)

Anonimowy pisze...

1. Uffff- jesteś. Super. Już myśleliśmy, że Cię już nie ma- delikatnie mówiąc. Kulisami prywatyzacji się nie zajmujesz więc nie braliśmy pod uwagę aż tak dalece idących...
2. Taaa. Już Gronkiewiczowa pisze odpowiedzi... Strasznie się tym przejęła. Swoją drogą tego typu eventy (może znacie inną nazwę na "to"). Trzeba było 12 miesięcy temu takie "to" robić, a nie teraz.

Anonimowy pisze...

Teraz też jest OK.PO prostu Tusk zapłaci w wyborach parlamentarnych za rządy swojej marionetki HGW!!!;-)

Anonimowy pisze...

http://www.zw.com.pl/artykul/614268_Urzednicy--zadbajcie-o-Polonie.html

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.