5 maj 2011

Śniadanie z HGW za 240 PLN (+VAT) od osoby.

Ciekawa propozycja od Francuskiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Polsce, która 13 maja (Piątek) zaprasza na śniadanie z Prezydent Warszawy Hanną Gronkiewicz-Waltz. Będzie można porozmawiać z Pani Prezydent na temat np. realizacji miejskich inwestycji i o wielu innych ważnych warszawskich sprawach.

Spotkania z Panią Prezydent, na których można zadać pytanie to rzadkość i zawsze warto je reklamować (mam na myśli spotkania otwarte, a nie wyreżyserowane przez Wydział Prasowy do granic możliwości konferencje, czy uroczystości), ale w tym wypadku muszę zaznaczyć od razu, że na przyjemność spędzenia z Panią Prezydent piątkowego poranka trzeba przygotować 240 zł (plus VAT) od osoby, lub 140 zł (plus VAT) od osoby, jeżeli reprezentuje się firmę stowarzyszoną.

Oto zaproszenie:

13.05 Spotkanie z Hanną Gronkiewicz-Waltz

Warszawa jest dziś jedną z najdynamiczniej rozwijających się stolic europejskich. W 2011 zakończy się kilka większych inwestycji, ale rozpoczną nowe, bardzo dla miasta istotne. Kierowcy pojadą po nowych wiaduktach, rozpocznie się także budowa nowych dróg.

Prace nad drugą linią metra, remonty torów kolejowych, przebudowy sieci podziemnych, inwestycje drogowe i kolejowe – paleta niemal 2 tysięcy inwestycji infrastrukturalnych to wyzwania, przed którymi stoją władze miejskie. Dochodzą do tego przygotowania do Euro 2012 i starania o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Te szeroko zakrojone plany rozwojowe stanowią istotny powód do wymiany zdań i rozmowy.

Będzie to wyjątkowa okazja do zapoznania się z planami inwestycyjnymi Warszawy i zadania pytań dotyczących ich realizacji.

Koszt uczestnictwa w spotkaniu wynosi dla firm stowarzyszonych 140 PLN + VAT/osoba, dla firm niestowarzyszonych 240 PLN + VAT/osoba.
Link do zaproszenia.

W trudnych czasach dla budżetu warszawscy urzędnicy powinni twórczo wykorzystać pomysł Francuskiej Izby Przemysłowo-Handlowej i wysłać Panią Prezydent w śniadaniowe tournée po Europie. 500 EUR od osoby wystarczy?

6 komentarzy:

Anonimowy pisze...

a PO ile VAT?

Anonimowy pisze...

Komentarz dobry. Rzeczywiscie smieszne. Swoja droga skoro Izba Przemyslowo-Handlowa potrafi zorganizowac taka hmm zabawe(bo na co te pieniadze pojda, to boje sie nawet domyslac) to powinni pamietac, ze to nawet nie jest ulamek tego ile kosztuje spotkanie z prawdziwym finansista panem Buffet...

Ale brak dostepnosci dla zwyklych ludzi pokazuje, ze to kolejna wladza, ktora boi sie prawda i chyba najlepiej zrozumieli to zwykli kibice nie wpuszczeni na mecz...

Anonimowy pisze...

Spotkania organizowane przez izby bilateralne są z zasady przeznaczone dla członków takiej organizacji. Taka izba jest finansowana przez składki członkowskie i opłaty wnoszone przez członków, min za udział w spotkaniach. Członkowie organizacji znają ten mechanizm. Działalność izb nie jest finansowana z jakiegoś tajemniczego źródła, nie jest w żaden sposób dofinansowywana ze środków publicznych, pieniądze pochodzą od członków. 140zl od osoby za udział w takim śniadaniu w hotelu rangi Novotel nie jest kwotą wygórowaną, mówię to jako osoba mająca do czynienia z organizacją evenów zawodowo. trzeba uwzgl. cenę wynajmu sali, nagłośnienia,( ew. innego sprzętu,np rzutnika multimedialnego) catering i obsługę. A że cenna dla osób niezwiązanych z izbą francuską jest wyższa to też nic dziwnego. Izba promuje swoje firmy, to ma zapisane w statucie i dla nich to robi.
dialog pomiędzy władzami lokalnymi a biznesem jest rzeczą normalną; tego typu nagonki przyczyniają się tylko do rozwijania dzikiego lobbingu. A podawanie tej informacji w sposób sugerujący, że za spotkanie z HGW trzeba zapłacić, bądź że JEJ trzeba zapłacić, to zwykła manipulacja i przekłamanie.

pretm pisze...

A podawanie tej informacji w sposób sugerujący, że za spotkanie z HGW trzeba zapłacić, bądź że JEJ trzeba zapłacić, to zwykła manipulacja i przekłamanie.

To poproszę o wyjaśnienie, gdzie w tekście sugeruje, że HGW otrzymała wynagrodzenie.

Anonimowy pisze...

Ciekawe czy HGW zna Warszawę?

Anonimowy pisze...
Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.