24 maj 2011

Pierwsze urodziny "Przystanku dla Warszawy".

Tydzień temu minął dokładnie rok, od kiedy Ratusz ogłosił rozpoczęcie procesu wyboru partnera prywatnego w projekcie "Przystanek dla Warszawy". Partner prywatny miał wymienić wiaty przystankowe na nowe, a w zamian otrzymać możliwość zarabiania na powierzchni reklamowej. Projekt miał objąć 1580 lokalizacji w ciągu trzech lat.

Sam projekt do uruchomienia był przygotowany w Ratuszu przez 1.5 roku. Na obsługę prawną i przygotowanie umowy o koncesji wydano 400 tysięcy złotych.

Dlatego z okazji pierwszych urodzin procedury, przypomnienie, jakie terminy realizacji tego projektu obiecywali urzędnicy prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz:

(...) - Dzięki współpracy z prywatnym inwestorem do połowy 2011 r. chcemy wymienić wiaty przystankowe w centrum stolicy i przy ważniejszych drogach wylotowych. Później w całym mieście - mówi Paweł Pawłowski, dyrektor biura obsługi inwestorów w ratuszu.
Źródło: Link do strony.
(...) - Chcielibyśmy, żeby pierwsze wiaty zaczęły się pojawiać na ulicach miasta pod koniec tego roku (2010) - mówi Paweł Pawłowski, dyrektor biura obsługi inwestorów w ratuszu. - Wtedy większość pojawiłaby się przed Euro 2012.
Źródło: Link do strony.
(...) – Procedury potrwają około pół roku. Wiaty powinny zacząć się pojawiać na ulicach w 2011 roku – zapowiada rzecznik ratusza Tomasz Andryszczyk.
Źródło: Link do strony.
(...) Cieszy nas, że czterej najwięksi gracze zdecydowali się na przystąpienie do negocjacji, to pokazuje rangę tego przetargu - mówi z zadowoleniem Tomasz Andryszczyk, rzecznik ratusza. Ratusz będzie teraz sprawdzać, czy oferty nie zwierają błędów. Potem rozpocznie negocjacje z wybranymi uczestnikami.

Urzędnicy zapowiadają, że chcą wyłonić zwycięzcę do końca roku (2010). Jeżeli wszystko dobrze pójdzie, pierwsze wiaty staną już w przyszłym roku.
Źródło: Link do strony.

Ostatnia informacja na stronach ZTM poświęconych postępowaniu, choć trudno uwierzyć, że jest opublikowana z poprawną datą (11.05.11), to dokument "Zaproszenie do negocjacji".

Pozostał rok do Euro. Metra na Euro nie zbudowaliście, południowej obwodnicy nie będzie, na Pradze nie inwestowaliście, nie mówiąc o innych obiecanych inwestycjach, ale przynajmniej te wiaty zróbcie (plus toalety), żeby w centrum wstydu nie było.

PS W temacie komunikacji miejskiej:


Więcej na stronie: Środa 16.00 Stacja Metro Centrum.

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Nie zapominaj o artykule (zwlaszcza takim ktory dobrze indeksowalby sie w google) z NAZWISKAMI politykow glosujacych ZA.

Jesli uwazaja, ze podwyzki sa niezbedne to Narod ma prawo wiedziec kto glosowal za a kto przeciw....

Zabawne, ze malo kto sie teraz przyznaje, iz glosowal na PO... ;-)

Anonimowy pisze...
Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.
Anonimowy pisze...
Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

Publikowanie komentarza

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.