2 kwi 2011

Fascynujące osiągnięcie po prawie dwóch latach od akcji pod KDT.

Dzisiejsze Życie Warszawy: Buda metra zamiast KDT. Dla przypomnienia:

Wyrzucając kupców z hali KDT Ratusz "zrezygnował" z 5 mln zł rocznie, jakie przynosiła dzierżawa gruntu. Nie byłoby żadnej różnicy dla harmonogramu budowy metra, gdyby w KDT działalność byłaby prowadzona jeszcze przez rok np. do połowy 2010 r.

Nie wspominając o tym, że kupcy z KDT byli jedynymi zainteresowanymi działką przy ul. Okopowej 78 (początkowo cena wywoławcza wynosiła 45 mln zł). Działką niesprzedaną do dzisiaj.

Na ochronę pustej hali po KDT od lipca do grudnia 2009 r. wydano ponad 1 mln zł.

Następnie sprzedano halę za 100 tys. zł, choć urzędnicy najpierw wycenili, że jest warta 10 mln zł.

A na miejscu hali, zbudowano inny blaszak. To się nazywa gospodarność.

20 komentarzy:

Złota 20 pisze...

Ta cała szopka z KDT wygląda na kampanię wizerunkową, nic ponadto. Pani Hania chciała pokazać, że coś robi a wyszło jak zwykle. Szkoda, że pl. Defilad dalej będzie straszył:(

Anonimowy pisze...

Za to teraz, z braku środków, następują przygotowania do drastycznego pogorszenia warunków działania warszawskich szkół. To brakuje tych miliardów utraconych w operacjach i awanturach takich jak KDT, Legia itp.itd.

Anonimowy pisze...

Piszesz tak, jakby kupcy przeniesieni na inne miejsca nie płacili podatków i dzierżawy.

A miejsce należało opróżnić - i czy to byłoby rok wcześniej czy rok później wojna pseudo kupców byłaby zawsze. I oczywiście, ci pseudo kupcy równiez i wtedy byliby zagrzewani do tej walki przez PiSowskich aparatczyków.

A jeżeli ci tak bardzo zależy na utraconej kasie to namów Jarusia, żeby oddał to co zagrabił W-wie na początku lat 90tych czyli obecnie majątek spółki Srebrna.
Ze sprzedaży tych dóbr byłoby pewnie z 0,5 mld złotych.

Anonimowy pisze...

Gadanie. Gdyby postawiła Pani prezydent na miejscu KDT coś naprawdę godnego tak prestiżowej lokalizacji to by było ok. Tutaj jakaś taka groszowa budowla, wygląda to jak gdyby miała być prowizoryczna, potem można ją rozwalić a teren sprzedać. Chyba o to chodzi.

Przytaczając raport organizacji pozarządowych Anti-Poverty Network i Social Watch:

13 mln. Polaków żyje w biedzie, kolejne 2 mln. są na krawędzi biedy.

Czy to kogoś obchodzi?. PIS,SLD,PO,PJN wszyscy są sympatyczni, mili póki do koryta się dorwą, wszyscy to jedna banda złodziei.

Anonimowy pisze...

Sądzę, że powinna postawić pomnik nadętego podobny wielkością jak pomnik "Matka Ojczyzna wzywa".
To byłoby coś na prawdę godnego :)

pretm pisze...

A miejsce należało opróżnić - i czy to byłoby rok wcześniej czy rok później wojna pseudo kupców byłaby zawsze. I oczywiście, ci pseudo kupcy równiez i wtedy byliby zagrzewani do tej walki przez PiSowskich aparatczyków.

Ale na co opróżnić? Skoro w ciągu 1.5 roku jedynym osiągnięciem jest postawienie baraku?

rok wcześniej czy rok później wojna pseudo kupców byłaby zawsze

Skąd ta pewność?

pretm pisze...

A jeżeli ci tak bardzo zależy na utraconej kasie to namów Jarusia, żeby oddał to co zagrabił W-wie na początku lat 90tych czyli obecnie majątek spółki Srebrna.

Przed stawianiem takich oskarżeń polecam "Śledztwo ws. siedziby PiS umorzone"

http://www.rp.pl/artykul/437907.html

"Ostatecznie umorzono śledztwo w sprawie domniemanych nieprawidłowości przy przejęciu w latach 90. kilku budynków przez Fundację Prasową Solidarności, w tym przy ul. Nowogrodzkiej z siedzibą PiS.

Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał decyzję prokuratury z grudnia zeszłego roku, na mocy której umorzono śledztwo w sprawie nieprawidłowości przy procedurze uwłaszczania majątku RSW Prasa Książka Ruch. Sąd zajmował się sprawą, bo od postanowienia prokuratury o umorzeniu odwołał się Prezydent Miasta Warszawy."

Anonimowy pisze...

@pretm
Z kogo chcesz zrobić idiotę swoimi wyjaśnieniami!?

Fakt pozostaje faktem, Jaruś uwłaszczył się na narodzie polskim przejmując majątek po dawnym RSW. Zrobił to zgodnie z prawem, które pod siebie sam uchwalił. :)

A biorąc pod uwagę to, iż Jaruś każdego kto się uwłaszczył nazywa złodziejem, pozwolę sobie i jego nazwać złodziejem.
Dla mnie Jaruś jest złodziejem. I to złodziejem bezczelnym, gdyż - zgodnie z powyższymi słowami - krzyczy na innych złodzieje sam okradwszy ten piękny kraj.

I na prawdę pretm - nie rób z siebie idioty próbując przytaczać sentencje prawne.

Anonimowy pisze...

Nieźle. "Gospodarność" rodem prosto z PRL
Takie zachowania HGW zmuszają do zastanowienia, czy jednak "janosikowe" nie jest dobrym rozwiązaniem. Skoro w Platforma w Warszawie nie potrafi dobrze zarządzać pieniędzmi to są inne samorządy, które lepiej się tym zajmą.

Yanusson

P.S. Po reakcjach trolli widać, że jednak nie wszystko stracone. Że się jednak czymś przejmują :)
P.P.S. Dałoby się tutaj dodać możliwość logowania przez Twittera?

Anonimowy pisze...

Czy pretm wykaże się odrobiną uczciwości dziennikarskiej i poda ile wynoszą dochody z najmu obecnych miejsc byłym tzw. kupcom z KDT!?
Bo przecież ci tzw. kupcy nie dostali obecnych miejsc w użyczenie.

Anonimowy pisze...

"Fakt pozostaje faktem, Jaruś uwłaszczył się na narodzie polskim przejmując majątek po dawnym RSW. Zrobił to zgodnie z prawem, które pod siebie sam uchwalił. :)"
A zapomniałeś, że Donuś był członkiem Komisji Likwidacyjnej RSW "Prasa Książka Ruch"?

Anonimowy pisze...

@NoName z 21:23

Ale to Jaruś ma majątek a nie Donuś. Zapomniałeś chyba o tym prostym fakcie.

pretm pisze...

Bo przecież ci tzw. kupcy nie dostali obecnych miejsc w użyczenie.

Ale np. cześć kupców znalazło lokalizację w KDH przy Radzimińskiej poza granicami miasta.

lideksynubeka pisze...

Donek nie ma majątku?Fakt,konta w banku nie ma,prawa jazdy nie ma,bo rozbija sie karawaną służbowych beemwic(jak dresiarz),które w czasie powodzi miały pierszeństwo w przewozie przed ratowanymi powodzianami,nie wie ile kosztuje cukier i w ogóle nic nie wie.A dlaczego?Bo wszystko w młodości wydał na trawkę.i tylko półmózg sobie wezmie takiego ćpuna na premiera

Anonimowy pisze...

"Ale to Jaruś ma majątek a nie Donuś. Zapomniałeś chyba o tym prostym fakcie."
Każdy ma majątek.
Oświadczenie majątkowe Donusia:
http://orka.sejm.gov.pl/osw6.nsf/($All)/AD470F23DB3E8979C125770C005786BB/$File/OSW3_396.pdf?OpenElement
Oświadczenie majątkowe Jarusia:
http://orka.sejm.gov.pl/osw6.nsf/($All)/8BBB566CBA343CD8C1257705004CDF52/$File/OSW3_137.pdf?OpenElement

Anonimowy pisze...

@NoName z 20.02
To nie jest majątek, który zawłaszczył Narodowi Polskiemu jak zrobił to Jaruś.
Oto majątek najpierw PC, potem PIS czyli biorąc pod uwagę, że PiS = Jaruś, to majątek Jarusia:
http://srebrna.pl/

A ile wcześniej Jaruś spylił z tego majątku i za ile to już tylko Jaruś wie.

Taka jest różnica chłopcy w przykrótkich majteczkach z PiSokowskimi hasełkami o złodziejach, którzy się uwłaszczyli, na ustach.

Anonimowy pisze...

@pretm

Cały czas się przekonuję, że pretm ma słabą znajomość słowa rzetelność.
Otóż pretm, nie miałbym żadnych uwag do tego artykuły, gdyby to nie była półprawda a właściwie ćwierćprawda.

Gdyby pretm był rzetelnym dziennikarzem a nie PiSowską maczugą artykuł powinien wyglądać tak - podaję mniej więcej w punktach, ale chciałem pokazać sens:

1. tyle uzyskałoby miasto, gdyby kupcy dalej nieprawnie dzierżawili KDT,
2. tyle zyskuje miasto (czy też dzielnice) z obecnych lokalizacji najmowanych/dzierżawionych kupcom. I TY NALEŻY WYMIENIĆ WSZYSTKIE LOKALIZACJE ŁĄCZNIE Z DOCHODAMI!!!
3. różnica jest taka.

To jest rzetelny artykuł, ale chyba wątpię, żeby się pretm o takie coś pokusił bo nie daj Boże, ale wynik odejmowania mógłby być na pretma niekorzyć! I co wtedy? Nie byłoby to po PiSowskiej myśli. Oj nie.


A wojna o KDT byłaby napewno gdyż jeszcze PiSowscy są w radach. A oni dokładnie zrobią odwrotnie niż PO by chciała i to nawet wtedy, kiedy w sposób oczywisty łamane jest prawo. Takie z nich są pseudo pro państwowcy.

Anonimowy pisze...

A przepraszam bardzo - po co blaszak inzynierow, nie przynoszacy dochodow w tym miejscu? Zreszta z ochrona to jakis skandal - na co wyrzucac milion PLN?

Zrozumialbym gdyby to mialbyc po prostu plac miejski czy park. Ale nie zrozumiem dlaczego taki inzynier od budowy ma dostac jedna z lepszych dzialek w stolicy. I tak dostana niezle zarobki, a budynki tego typu mogliby zbudowac chocby poza miastem, albo tam gdzie beda robic betonowe pierscienie...

Złota 20 pisze...

Widać, że trole się rozjazgotały:)
Najwyraźniej zabolało wyznawców partii miłości

Anonimowy pisze...

Dwa lata temu to HGW się marzyło zostać prezydentem ale Polski.I chciała pokazać, że jej ręka nie zadrży nawet gdy wyda rozkaz strzelania...;-)No ale się nic nie wydarzyło i kandydatką PO nie została;-)

Publikowanie komentarza

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.