12 kwi 2011

Czerwona kartka dla HGW w czwartek o godz. 16:00 na Placu Bankowym.

Poniżej zamieszczam treść zaproszenia na wiec „Dość bezpańskiej Warszawy”, „Dość sięgania do kieszeni obywateli Stolicy”.

Miejsce akcji: Czwartek 14 kwietnia o godz. 16.00 (pod pomnikiem Juliusza Słowackiego na Placu Bankowym).

DOŚĆ BEZPAŃSKIEJ WARSZAWY!
DOŚĆ SIĘGANIA DO KIESZENI OBYWATELI STOLICY!

W czwartek 14 kwietnia o godz. 16.00 (pod pominikiem Juliusza Słowackiego na Placu Bankowym) warszawiacy pokażą Prezydent Miasta czerwoną kartkę. Będą protestować dwie grupy – przeciwnicy drastycznych podwyżek cen biletów i osoby, które domagają się regulacji spraw własnościowych.

Zebrani chcą powiedzieć “nie” dla bałaganu własnościowego w mieście oraz filozofii rządzenia, sprowadzającej się jedynie do zwiększania za wszelką cenę przychodów Miasta poprzez drenowanie kieszeni jego mieszkańców – czy to poprzez drastyczne podwyżki opłat za użytkowanie wieczyste gruntów, czy ogromne podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej.

Podczas wiecu prowadzonego przez Czesława Bieleckiego uczestnicy pokażą symboliczne “czerwone kartki” w sprawach własności oraz wygwiżdżą pomysły drastycznych podwyżek cen biletów. Demonstranci chcą przypomnieć Prezydent Warszawy jej własne obietnice z kampanii wyborczej, kiedy deklarowała, że chce, aby warszawiacy “przesiedli się z samochodów do tramwajów i autobusów”oraz że “odeśle Dekret Bieruta do lamusa historii”.

Planowane jest złożenie na ręce Prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz petycji pt. “Dość bezpańskiej Warszawy”. Czytamy w niej m.in.: “Jesteśmy warszawiakami, którzy nie godzą się na bałagan własnościowy. Uważamy, że bez szybkiej regulacji stosunków własnościowych, bez prawdziwych właścicieli, Warszawa nigdy nie stanie się miastem sprawnie zarządzanym, zadbanym i przyjaznym mieszkańcom. Są wśród nas najemcy nieruchomości komunalnych, spółdzielcy, obecni, a także byli właściciele (pozbawieni dekretem Bieruta własności) oraz obywatele, którym po prostu zależy na przyszłości naszego miasta. Należymy do różnych środowisk oraz mamy różne interesy, ale łączy nas jedno przekonanie: tak dalej być nie może.”

Czas skończyć z własnościowym monopolem Ratusza!

Mocą dekretu Bieruta, władze Warszawy stały się monopolistą w dziedzinie własności. Miasta polskie, w których większość terenów jest własnością prywatną, rozwijają się lepiej i bardziej harmonijnie niż Stolica. Uważamy, że po 22 latach zaniechań, złej woli i tłumaczenia się "brakiem procedur" przez władze miasta, najwyższy czas uregulować kwestie własnościowe w Stolicy.

Władze Warszawy muszą być gospodarzem!

Prezydent Warszawy ma obowiązek dbać o przestrzeń publiczną, a zaniedbuje ją ze szkodą dla nas wszystkich. Powinien być rozjemcą w sporach pomiędzy różnymi grupami, a dzieli i skłóca. Powinien być gwarantem obywatelskich wolności, a samowolnie ogranicza nas tam, gdzie mamy suwerenne prawa i wolności jako mieszkańcy miasta, właściciele i przedsiębiorcy. Władze Stolicy muszą w końcu uregulować sprawy własnościowe w naszym mieście. Muszą stać gospodarzem i partnerem dla mieszkańców Warszawy.

Zapraszamy na wiec: 14 KWIETNIA, GODZ. 16.00, Pomnik Juliusza Słowackiego na Placu Bankowym

5 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Polecam.

1. Warszawska POlicja POlityczna - część 1

http://www.youtube.com/watch?v=O_GmPnyqxqU

2. Warszawska POlicja POlityczna - część 2

http://www.youtube.com/watch?v=StlGgsY6reA

Anonimowy pisze...

bardzo liczba była - ze trzydzieści osób, w tym Joanna od krzyża... Gratuluję skuteczności!

pretm pisze...

Przynajmniej komuś chciało się coś zrobić i przyjść. To jest praca u podstaw.

Anonimowy pisze...

przewinęło się około 100 osób. może mało, ale od czegoś trzeba startować. w tym kraju ruchy typu "grassroots" to ciągle egzotyka.

Anonimowy pisze...

Ciekawe ilu kapusi tam było ?

Publikowanie komentarza

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.