1 sty 2011

Zubrzycki (ten z „z o.o.” i bez „z o.o.”) z kontraktem od ZTMu.

Wszystkie dobrego w Nowym Roku.

Niezbyt chwalono się tym kontraktem, chyba, że przeoczyłem tę informację w naszych lokalnych mediach. Jeżeli tak, proszę nie zwracać uwagi.

Pamiętacie Agencję Ochrony Osób i Mienia ZUBRZYCKI, która była odpowiedzialna za brutalną akcję wyprowadzania kupców z Kupieckich Domów Towarowych? Wobec której MSWiA w marcu 2010 r. zdecydowało o cofnięciu koncesji, stwierdzając, że "działania pracowników agencji ochrony mogły doprowadzić do bezpośredniego zagrożenia dla obywateli"?

3 grudnia Zarząd Transportu Miejskiego podpisał umowę z "Konsorcjum: Lider: Agencja Ochrony Osób i Mienia ZUBRZYCKI Sp. z o.o. Partner: Agencja Ochrony Osób i Mienia ZUBRZYCKI" na ponad 2 miliony 300 tysięcy złotych.

Z Księgi Zamówień Publicznych:
Numer zamówienia: 56/2010

Przedmiot zamówienia: OCHRONA FIZYCZNA OSÓB I MIENIA, OCHRONA PRZECIWPOŻAROWA ORAZ OCHRONA OSÓB I MIENIA W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Zamawiający: Zarząd Transportu Miejskiego

Rodzaj zamówienia: Usługa

Typ zamówienia: Przetarg nieograniczony

Opis: Ochrona fizyczna osób, infrastruktury oraz taboru na liniach komunikacyjnych organizowanych przez Zamawiającego przez 7 dni w tygodniu w zakresie: -ochrony pasażerów komunikacji miejskiej oraz pracowników Zamawiającego, -ochrony taboru oraz obsługi pojazdów wykonujących zlecenia Zamawiającego, -ochrony infrastruktury przystankowej będącej we władaniu Zamawiającego na przystankach komunikacji miejskiej na terenie m.st. Warszawy i gmin sąsiadujących.

Oferent wybrany: Konsorcjum: Lider: Agencja Ochrony Osób i Mienia ZUBRZYCKI; Sp. z o.o. Partner: Agencja Ochrony Osób i Mienia ZUBRZYCKI;

Wartość wybranej oferty: 2 371 942,24 zł

Data podpisania umowy: 2010-12-03

Termin realizacji zamówienia: 2011-11-30

Skutki finansowe na rok 2010: 2 371 942,24 zł
Odnośnik do Księgi Zamówień Publicznych.

Kopia ogłoszenia w europejskim serwisie zamówień publicznych.

Informacja o wyniku na stronach ZTM

Zubrzycki od KDT to ten bez z o.o., tu występuje jako partner, chociaż trudno powiedzieć jaka jest różnica pomiędzy Zubrzyckim z "z o.o." i bez "z o.o."

Sytuację, w której kontrakty otrzymuje drugi Zubrzycki przewidzieli kupcy z KDT. Oto fragment informacji na stronach spółki z marca 2010 po decyzji MSWiA:
(...) Wskazywane przez zarząd KDT przypadki łamania prawa długo były zbywane przez władze miasta lakonicznymi wypowiedziami o konieczności użycia siły przeciwko handlarzom - w imię prawa, nie inaczej! Jak z dzisiejszej perspektywy wygląda owo „zwycięstwo prawa nad bezprawiem za pomocą łamania prawa w hali KDT”. Czy można liczyć na przyznanie się do pomyłki, czy raczej na przemilczanie sprawy i chowanie głowy w piach.

Chociaż agencja straciła koncesję, sprawa nie wydaje się zamknięta, bo przed nami długa droga odwoławcza, a poza tym, jak podały kilka miesięcy temu media, są dwie Agencje Ochrony Osób i Mienia „Zubrzycki”, lecz tylko jedna z nich ma w nazwie sp. z o.o. , obie natomiast mają ten sam adres. Jedna z nich 20 lipca, w przeddzień akcji pod KDT, podpisała z miastem umowę na ochronę hali. Komu więc odebrano koncesję?

Czy teraz „Zubrzycki”- bis będzie dostawał lukratywne kontrakty? Ta sprawa smuci także z tego powodu, że promowanie takich firm jak „Zubrzycki” przez miasto, oddala nas od jakichkolwiek standardów funkcjonujących w Europie Zachodniej.
Źródło: Link do strony.

Oczywiście już teraz można przewidzieć odpowiedź wydziału propagandy z Placu Bankowego: To był przetarg i nie można ograniczać konkurencji.

Ale czy SIWZ nie umożliwia wyeliminowania firm (również jako partnerów w konsorcjum, bo według tego SIWZu wykonawca musi mieć koncesję), co do których MSWiA podjął decyzję o cofnięciu koncesji?

PS. Chciałbym też przypomnieć na marginesie, że Agencja Ochrony Osób i Mienia ZUBRZYCKI już po decyzji MSWiA otrzymała zamówienie z wolnej ręki na 146 400,00 zł za wypłotowanie Placu Piłsudskiego i okolic dla potrzeb organizacji uroczystości związanej z uczczeniem ofiar wypadku lotniczego w Smoleńsku. Ratusz nie widział problemu.

7 komentarzy:

Anonimowy pisze...

I co na to tera Julka Pitera?

Anonimowy pisze...

Julka sprawdza błędy ortograficzne w ofertach przetargowych... bądź to mgr polonistyki

Anonimowy pisze...

Przypomnę jeszcze, że Zubrzycki to ten który otrzymał prawie milion zł (ponad 850 tysięcy) za ochronę pustej hali KDT.

Anonimowy pisze...

i obstawia wszystkie ciekawe imprezy w Warszawie oraz mecze na Legii :-) Nic ująć nic dodać FACHOWCY :-)

Anonimowy pisze...

Ciekawe kto z miasta jest zatrudniony u Zubrzyckiego jako doradca/konsultant? Jak ktoś wie niech napisze.

pretm pisze...

Przypomnę jeszcze, że Zubrzycki to ten który otrzymał prawie milion zł (ponad 850 tysięcy) za ochronę pustej hali KDT.

To ulubiona firma ochroniarska Ratusza.

Anonimowy pisze...

Czyli wracamy do PRL`U? A "Zubrzycki" przejął w czasach demokracji rolę ZOMO ?

Publikowanie komentarza

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.