22 sty 2011

Bez dotacji na Chodź Nad Wisłę 2011.

Siła mediów jest niezrównana. Pod koniec grudnia Seweryn Blumsztajn w swoim komentarzu w Gazecie Stołecznej, apelował do urzędników warszawskiego Ratusza "Odczepcie się od Paska".

Chodziło o problemy Fundacji Ja Wisła z karą wysokości 10 tysięcy złotych, którą nałożył Ratusz za zajęcie terenu w porcie Czerniakowskim. W mediach dużo o tym dyskutowano, a Ratusz nie był przedstawiany w najlepszych barwach. No i urzędnicy odczepili się od fundacji, choć pewnie nie o to chodziło redaktorowi Blumsztajnowi.

19 stycznia w skutek zarządzenia Pani Prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz fundacja nie otrzymała dotacji na całoroczne zadanie Chodź Nad Wisłę 2011.

Internetowa Księga Dotacji:


Jeżeli wierzyć zapisom w księdze dotacji jest to pierwszy od maja 2009 r. przypadek tej fundacji, kiedy nie otrzymuje dotacji ze względu na "Nie przyznano z przyczyn merytorycznych". W innych przypadkach, gdy nie otrzymywała dotacji, było to ze względów formalnych.

Kwota 200 tysięcy złotych na zadania pod nazwą „Organizacja i realizacja interdyscyplinarnych zadań dla mieszkańców Warszawy, w tym prowadzenie działań na rzecz aktywności warszawiaków na Wiśle i nad Wisłą” została rozdzielona pomiędzy cztery podmioty.

Odnośnik do zarządzenia.

Może być tak, że będą dalsze konkursy w tej tematyce, bo te dotacje są przyznawane również w ciągu roku, ale ciekawe co dalej na linii Ratusz i Fundacja.

PS Oczywiście w takich przypadkach zawsze można zastanawiać się co było pierwsze: awantura, czy decyzja, ale nie mi o tym rozstrzygać. Ja tylko publikuję informację.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Ciekawe kto zaplaci 400 mln. PLN za wizyty politykow podczas prezydencji... Notabene, ktos nie wpadl na zamiane kolejki i prezydencja bedzie w goracym okresie kampanii...
Zreszta sadze, ze gdy pan Cameron przyjedzie do Polski i oprocz chleba i soli spedzi czas w palacu, to raczej bedzie mial solenny dowod, na to, ze dotacje trzeba skasowac, a nie zwiekszac....

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.