5 gru 2010

Uzupełnienie informacji Ratusza o iluminacji świątecznej - 4 648 913,70 zł

Ratusz zamieścił notkę prasową "Świąteczna iluminacja rozświetliła Trakt Królewski" na swoich stronach internetowych, która jest relacją z wczorajszej imprezy zapalania iluminacji przez Panią Prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz.

Zapewne tylko przez przeoczenie, lub tradycyjną skromność, Wydział Prasowy zapomniał umieścić informacji o kosztach dekoracji świątecznych. Czytam komentarze pod artykułami na różnych portal, widzę że niektórych interesuje koszt dekoracji, dlatego z chęcią wyręczę Wydział Prasowy.

W lutym tego roku Zarząd Dróg Miejskich podpisał długoletnią umowę z firmą Multidekor.

Umowa dotyczyła zamówienia na "Montaż, eksploatacja, demontaż, magazynowanie posezonowe oraz ubezpieczenie iluminacji świątecznej w latach 2010-2013". Koszt: 4 648 913,70 zł Termin realizacji, czyli koniec umowy to 2013-02-20. Link do zamówienia.

Firma Multidekor jest głównym dostawcą dekoracji od 2008 r. Do tej pory na iluminacje świąteczne wydano (zamówienia dla firmy Multidekor):

2 474 995,70 zł - "Dostawa oraz montaż oświetlenia świątecznego dla obrębu Krakowskiego Przedmieścia, Placu Zamkowego i Starego Miasta" Data podpisania umowy: 2008-10-10

410 506,82 zł - "Konserwacja dekoracji świątecznej w okresie w od 03.12.2008 r. do 03.02.2009 r. i posezonowa." Data podpisania umowy: 2008-12-29

1 961 313,32 zł - "Dostawa oraz montaż oświetlenia świątecznego dla ulic Miasta Stołecznego Warszawy- rejon Aleje Ujazdowskie" Data podpisania umowy: 2009-09-18

354 000,00 zł - "Montaż i konserwacja dekoracji świątecznej w okresie od 15.11.2009 r. do 15.02.2010 r. dla obrębu Krakowskie Przedmieście, Placu Zamkowego i Starego Miasta oraz uzbrojenie dekoracji w system bezprzewodowego zarządzania sterowaniem latarń – żyrandoli, fontann i choinki." Data podpisania umowy: 2009-11-10

410 400,00 zł - "Iluminacja (dekoracja) świąteczna Rynku Nowego Miasta, ulic Freta i Długiej w Warszawie." Data podpisania umowy: 2009-11-18


W sumie ponad 10 milionów złotych na dekoracje świąteczne od października 2008 roku, z których część będzie wykorzystywanych do lutego 2013 r.

Dużo, mało? Każdy może sam ocenić.

9 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Tez mi sie wydaje, ze w dobie kryzysu mozna byloby to zrobic lepiej. Zamiast kilkunastu osob w prasowym powinni zatrudnic 2-3 osoby negocjujace z firmami ceny. Najlepiej z doswiadczeniem i na probny np.6 osob - potem zostawic te, ktore beda w stanie uzyskac najwieksze obnizki. Po prostu w starciu z lobby firm, szans nie ma jesli nie ma sie profesjonalnych akwizytatorow/negocjatorow handlowych.

Ale pewnie HGW woli utrzymywac zamiast tego ludzi piszacych peany na jej czesc...

Anonimowy pisze...

10 milionów to co najmniej jeden kompletnie wyposażony żłobek. Albo przedszkole.

Moim zdaniem to za dużo na świecidełka.

Anonimowy pisze...

jak jest bieda to najlepszym lekarstwem są igrzyska: a to zabawa sylwestrowa, a to oświtlenie świąteczne, a to oświetlenie mostów.
Jestem ciekawy jaki jest pobór mocy przez te wszystkie iluminacje i koszt z tym związany.

Anonimowy pisze...

Ta iluminacja to straszna szmira. W ciągu dnia wygląda koszmarnie. Wieczorem nie ma po co wychodzić z domu. Breja na chodnikach i niedoinwestowane knajpy. Zapytasz, dlaczego tak drogo, odpowiedź zawsze taka sama - bo podnieśli nam czynsze. O wykupie nie ma mowy, to i o inwestycjach, nie ma mowy. Drożyzna i bezguście. Szkoda takiej forsy. Salonu to tam nie będzie. Salony są prywatne. Tam komuno - biurokratyczne rządy. Moja noga tam nie stanie. " Tu się nigdy nic nie zmieni. Po Krakowskim błądzi nocą, kilku ludzi, kilka cieni..."

Anonimowy pisze...

Heh. Właśnie gdzieś wyczytałem propozycję Pani Prezydent, żeby zrezygnować z odśnieżania ulic. Bo za drogo.

pretm pisze...

Heh. Właśnie gdzieś wyczytałem propozycję Pani Prezydent, żeby zrezygnować z odśnieżania ulic. Bo za drogo.

Ale przecież ludzie się przyzwyczają.

Anonimowy pisze...

Ja tez bym zrezygnowal z odsniezania. Ale! Pod kazda ulica zamontowac system rur z ciepla woda czy innego rodzaju podgrzewanie - utrzymanie wyjdzie taniej i lepiej niz plugopiaskarek - wystarczy podgrzac plyn raz na jakis czas, ewentualnie caly czas przy mniejszej temperaturze.

Niestety na to nie wpadla HGW (a nawet sa reklamy analogicznych systemow do balkonow czy dachow na miescie)...

Anonimowy pisze...

a na Ząbkowskiej Koczorowska i Buczynski zawiesili dekoracje n kredyt, majac nadzieje, ze zapłacą w styczniu, co byłoby naruszeniem dyscypliny finansowej. to dlatego, po wyborze Sasina na Burmistrza, a jeszcze przed swiętami zdumieni Prażanie zostali pozbawieni iluminacji - została oddana przez ustępujący Zarząd, żeby ukryć naruszenie dyscypliny finansowej

Anonimowy pisze...

Zadam pytanie - czy były próby szukania sponsora który współfinansował/sfinansowałby iluminację w zamian za umieszczenie jego loga na tych ozdobach itd? Nie było chętnych?

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.