28 gru 2010

O "Nie ma sensu robić dwóch takich samych sesji."

Co jeszcze wymyśli Platforma, żeby nie dopuścić do wyboru zarządu na Pradze Północ? Czy złamanie statutu dzielnicy też jest dopuszczalne, aby tylko utrzymać władzę?

Dzisiejsze Życie Warszawy:
(...) Gdy przewodnicząca rady Pragi-Północ zawiesiła obrady bez podania terminu ich wznowienia, radni nowej koalicji PiS – Praska Wspólnota Samorządowa wnieśli o zwołanie sesji nadzwyczajnej.

Przewodnicząca miała na to siedem dni, więc sesja odbędzie się dziś. Okazało się jednak, że została zwołana na wniosek radnych PO i SLD. – Dostałam dwa podobne wnioski – tłumaczy przewodnicząca rady Elżbieta Kowalska-Kobus (PO). – Nie ma sensu robić dwóch takich samych sesji. – Gdy składaliśmy wniosek, nie było żadnego innego – odpowiada Jacek Wachowicz z PWS. – PO, która straciła władzę w dzielnicy, chce, żebyśmy nie mogli wprowadzić do porządku jakichkolwiek zmian.

Chodzi o wybór wiceburmistrzów. Jeśli rada nie wybierze ich do 30 grudnia, prezydent Warszawy będzie mogła powołać w dzielnicy zarząd komisaryczny.

– Taki punkt znajduje się w przerwanej sesji – tłumaczy Kowalska-Kobus. – Kiedy zostanie wznowiona? Nie wiem. Trwają rozmowy. Mamy jeszcze trzy dni.
Źródło: mgc , rbi, Tańczący z wiceburmistrzami, Życie Warszawy, link do strony.

Warto przypomnieć statut dzielnicy. Kluczowy jest § 22 ust. 4 dotyczący zwoływania sesji na wniosek radnych:
§ 22

1. Sesje Rady Dzielnicy zwołuje w miarę potrzeby, jednak nie rzadziej niż raz na kwartał, według ustalanego przez siebie półrocznego terminarza, Przewodniczący Rady Dzielnicy.

2. O terminie, miejscu i porządku obrad sesji Przewodniczący Rady Dzielnicy zawiadamia najpóźniej na 7 dni przed terminem sesji:
1) radnych;
2) członków Zarządu Dzielnicy;
3) Przewodniczącego Rady Miasta;
4) Prezydenta.

3. O terminie, miejscu i porządku obrad sesji zawiadamia się również mieszkańców Dzielnicy, w sposób zwyczajowo przyjęty, w szczególności
za pośrednictwem strony internetowej Dzielnicy.

4. Na wniosek Prezydenta, Zarządu Dzielnicy lub co najmniej 1/4 ustawowego składu Rady Dzielnicy, Przewodniczący Rady Dzielnicy obowiązany jest zwołać sesję na dzień przypadający w ciągu 7 dni od dnia złożenia tego wniosku. Wniosek o zwołanie sesji powinien zawierać porządek obrad sesji wraz z projektami uchwał.

5. Do zawiadomienia o zwołaniu sesji w trybie ust. 4 nie stosuje się terminu określonego w ust. 2. Zawiadomienie takie powinno zostać dokonane niezwłocznie.

6. Jeżeli wnioskodawcami zwołania sesji są radni, wyznaczają oni spośród siebie przedstawiciela upoważnionego do reprezentowania ich w sprawach dotyczących tej sesji.
"Przewodniczący Rady Dzielnicy obowiązany jest zwołać sesję na dzień przypadający w ciągu 7 dni od dnia złożenia tego wniosku". Gdzie tu jest miejsce na rozważania Przewodniczącej Rady "Nie ma sensu robić dwóch takich samych sesji."?

Przewodnicząca z Platformy powinna zwołać dwie sesje nadzwyczajne, a ona wybrała jeden z wniosków. Ten, który nie dotyczył wyboru zarządu.

Widmo bufetkracji krąży nad Pragą Północ niezmiennie.

9 komentarzy:

Anonimowy pisze...

No to chyba czas aby spełnić obywatelski obowiązek i złożyć pismo do Prokuratora.

newsnny pisze...

A TVN Warszawa dumnie okrzyknęła że "16:05 Ostatnia dzielnica wybrała burmistrza" (chodzi o Rembertów). Jednak chyba nie do końca bo Praga nadal zagrożona komisarzem jak rozumiem.

pretm pisze...

No to chyba czas aby spełnić obywatelski obowiązek i złożyć pismo do Prokuratora.

Przewodnicząca musi zwołać sesję nadzwyczajną na jutro (wniosek PiS-PWS złożono 23/12), więc ma jeszcze kilka godzin.

Anonimowy pisze...
Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.
Anonimowy pisze...
Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.
Anonimowy pisze...
Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.
Anonimowy pisze...

zobaczcie to co robi bufetowa

http://niezalezna.pl/artykul/warszawski_ratusz_lamie_prawo_/42579/1

jak sie dorabiaja na ratuszu

newsnny pisze...

"http://niezalezna.pl/artykul/warszawski_ratusz_lamie_prawo_/42579/1"

http://www.pb.pl/2/a/2010/12/17/Tajna_reprywatyzacja_hula_w_Warszawie
A tu link do orginalu a nie niepodpisanego przedruku.
http://www.pb.pl/2/a/2010/12/17/Tajna_reprywatyzacja_hula_w_Warszawie
Tutaj przynajmniej znamy autora...

Anonimowy pisze...

Kiedy Hanka zabroni pedalom blokowac ulice w stolicy ??? (parada rownosci) kierowcy w Wa-wie klna Hankie jak szewcy!!!!

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.