1 gru 2010

Apollo 13 a budżet Warszawy.

Pani Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz rozpoczęła optymistycznie swoje pierwsze przemówienie po złożeniu ślubowania przed Radą Warszawy. Podziękowała mieszkańcom i urzędnikom, wymieniła swoje sukcesy w pierwszej kadencji i opowiedziała o najważniejszych wyzwaniach związanych z Euro 2012, konkursem na Europejską Stolicę Kultury 2016 i Polską prezydencją w Unii Europejskiej.

Przemówienie zakończyło się jednak już mniej optymistycznie. Pani Prezydent powiedziała m.in. "To nie będzie łatwy rok i łatwa kadencja. Czasy nie są łatwe." W kontekście sytuacji budżetowej Pani Prezydent mówiła o statkach kosmicznych. Łatwiej je wystrzelić, ale trudniej sprowadzić na Ziemię. Jak Apollo 13.

Chodzi oczywiście o konieczne oszczędności, szczególnie w dzielnicach. Poniżej zamieszczam dokument zestawiający budżet na rok 2010* i projekt budżetu na rok 2011 w obszarze wydatków (dane w układzie zadaniowym), który pokazuje skalę koniecznych oszczędności dla poszczególnych dzielnic.


Nie wszystkie dzielnice otrzymają mniejsze środki, ale większość tak.

Mam nadzieję, że z budżetem na rok 2011 nie będzie jak z Apollo 13. Eksplozja w trakcie lotu, przerwana misja i dużo szczęścia potrzebnego na końcu.

Dyskusja nad budżetem na Radzie Warszawy prawdopodobnie za dwa tygodnie. Budżet m.s.t. Warszawy dostępny jest w Biuletynie Informacji Publicznej.

* Według planu na 31.12.2009, w ciągu 2010 plany wydatków mogły ulec zmianie.

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

im mniejsze poparcie dla PO, tym większe cięcia...

Anonimowy pisze...

To szaleństwo. Co sesja dzielnicy, to zmiany w budżecie. Ale jesteśmy nadal zieloną wyspą. Ja też jestem już zieloną wyspą.Zieloną z wściekłości na tą propagandę i zadłużenie. Co sesja Rady Warszawy, to zmiany w budżecie......

pretm pisze...

.Zieloną z wściekłości na tą propagandę i zadłużenie.

A to tylko początek problemów.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.