9 lis 2010

Powódź nam nie straszna - będzie urzędnik od powodzi.

Ponad rok temu opisywałem dosyć zabawny epizod związany z rekrutacją nowych urzędników.

W połowie października 2009 r. mieliśmy do czynienia z nieoczekiwanym atakiem zimy, który zaskoczył drogowców. Nie minęły 24 godziny a Zarząd Oczyszczania Miasta rozpoczął procedurę naboru na "Stanowisko ds. osłony meteorologicznej". Urzędnik wybrany w trakcie rekrutacji miał być odpowiedzialny za np. analizę ostrzeżeń o spodziewanych groźnych zjawiskach pogody, tj.: o intensywnych opadach śniegu i deszczu.

Dzisiaj rozpoczęto rekrutacje na "Stanowisko ds. zagrożeń meteorologicznych i powodziowych" w Biurze Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

Urzędnik wybranych w procedurze naboru będzie między innymi odpowiedzialny za:
  • Opracowanie i uaktualnianie planu zarządzania kryzysowego m.st. Warszawy, w tym planu operacyjnego ochrony przed powodzią m.st. Warszawy.
  • Przygotowanie oceny i analizy zagrożeń powodziowych oraz zagrożeń meteorologicznych, a także propozycji przedsięwzięć ograniczających skutki ich wystąpienia.
  • Dokonywanie bieżącej oceny przygotowania miasta na wypadek wystąpienia powodzi i podejmowanie inicjatyw w zakresie zwiększenia bezpieczeństwa powodziowego m.st. Warszawy.
  • Bieżące zbieranie informacji dotyczących wszelkich potencjalnych zagrożeń powodziowych i meteorologicznych, mogących objąć swym zasięgiem teren Warszawy.
  • Monitorowanie rozwoju sytuacji, dokonywanie wizji lokalnych miejsc zagrożonych powodzią oraz określanie możliwych scenariuszy w przypadku wystąpienia zagrożenia powodziowego lub innych zagrożeń meteorologicznych.
Odnośnik do ogłoszenia.

Serio? Do zagrożenia powodziowego potrzebny jest oddzielny urzędnik? Od 2009 r. biuro zatrudnia urzędnika od kształtowania wizerunku biura i kontaktów z mediami. Może on zrobi miejsce nowemu urzędnikowi, aby nie dodawać nowych etatów?

Coraz częściej podejrzewam, że Ratusz, w którym wraz z dzielnicami w ciągu czterech lat zwiększono liczbę etatów o ponad 1.5 tysiąca, postępuje się według schematu:

Mamy w urzędzie problem? No to stwórzmy nowe stanowisko urzędnicze i niech się nowy wykaże. Przecież w więcej osób raźniej rozwiązuje się problemy.

5 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Może się mylę, ale zarządzanie kryzysowe nie jest związane tylko z ogólnie pojętym terroryzmem, ale przede wszystkim z niespodziewanymi zdarzeniami na dużą skalę. Nie chce mi się wierzyć, że nie było urzędnika odpowiedzialnego za analizę raportów Urzędu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Zwolnić połowę(zostawić najstarszych lub bez możliwości znalezienia pracy, choć po paru latach w urzędzie ciężko o innych :p), drugiej połowie obniżyć pensje, a za zaoszczędzone pieniądze zatrudnić nowych, w mniejszej ilości.

~Oth

Anonimowy pisze...

W reakcji na sprawę wyciągniętą przez HGW Watch, na Facebooku powstała strona "Żądamy zwolnienia Elżbiety Wiśniewskiej, prezes MPT". Dołączajcie się!

Anonimowy pisze...

Jeszcze link :)
http://www.facebook.com/home.php?#!/pages/Zadamy-zwolnienia-Elzbiety-Wisniewskiej-prezes-MPT/105607339508395

Anonimowy pisze...

Nowe zadania - nowy urzędnik...

Anonimowy pisze...

Jest ok! W bbizk był ktos od tego ale już go nie ma i szukają nowego, mam nadzieję że znajdą kompetentnego i że dyrekcja go doceni...

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.