3 lis 2010

"Nie robimy tego dla zysku, tylko chcemy przyciągnąć warszawiaków"

W nawiązaniu do notki Pomnik już jest.


„Na terenach nad tunelem Wisłostrady miasto zbuduje nowoczesne muzeum techniki - miejsce zabaw dla najmłodszych odkrywców, bulwar dla spacerowiczów, kampus i park” – poinformował Prezydent Warszawy Lech Kaczyński.

"Eksploratorium to stosunkowo niewielka hala, w środku której będzie supernowoczesne muzeum techniki. Planowane jest także przedłużenie ogrodów Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, budowa bulwarów i trasy rowerowej" – dodał. Uniwersytet również chce się włączyć w tworzenie terenu wokół swojej Biblioteki. Władze uczelni chcą m.in. powiększyć aż do Wisły ogród, który zajmuje dach biblioteki, a także zastanawiają się nad wybudowaniem akademików.

"Naszą ideą jest, żeby to było wybrzeże ‘europejskie’, czyli nie tylko wygląd zewnętrzny był na wysokim poziomie, ale też publiczność tam krążąca była publicznością, która powoduje, że o dowolnej porze dnia i nocy ludzie, którzy nie potrzebują silnych wrażeń, ale chcą się przejść, czy pójść do kawiarni, mogli to spokojnie zrobić. To ma być spokojne i przyjazne dla warszawiaków i turystów miejsce" - podkreślił prezydent. „Proszę pamiętać, że my jesteśmy po ‘eksperymencie nadwiślańskim’, związanym z pubami nad Wisłą. W 2003 ten eksperyment znacznie ograniczyliśmy, a w tym roku zakończymy, bo się udał w sposób niezmiernie umiarkowany" - podkreślił.

„Nie robimy tego dla zysku, tylko chcemy przyciągnąć warszawiaków. Chciałbym, aby była to ‘porządna’ część Warszawy” – dodał Lech Kaczyński. Naczelny architekt Warszawy Michał Borowski poinformował, że dokładny plan eksploratorium będzie gotowy w przeciągu dwóch tygodni, natomiast decyzja zagospodarowania pozostałych terenów w okolicy tunelu podjęta zostanie w wyniku konkursu architektonicznego, albo prac studialnych.
Źródło: Link do strony.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Kilka kłamstewek Pana Błaszczaka - ojoj!
1. To prof. Turski jest autorem tego projektu, a nie LK. Profesor Turski to wielki człowiek i jego energia doprowadziła do tego sukcesu. Ludzie nie ubierajcie Pana Prezydenta w te buty, bo on sam by tego nie chciał. On był skromnym człowiekiem. Pretm sam to cytujesz! To wszytsko szkodzi PiSowi, nawet nie wiecie jak... moi znajomi, którzy głosowali na JK teraz już się odwracają, bo nie mogą znieść tego kabaretu z nadawaniem tytułów LK.

2. Kto kwestionował lokalizację? Żeby nie ten znienawidzony Piskorski to by nie było gdzie postawić CNK! - hipokryzja sięga zenitu!

3. Gdzie są te prace studialne dotyczące zagospodarowania placu? Ma je ktoś? Wytykacie HGW roczne opóźnienie a ten Borowski takie brednie tu cytujecie...

4. Jaka decyzja LK? Przecież tej instytucji nie zawiązał LK tylko zostałą zawarta umowa z Ministrami? Dlaczego Błaszczak nie wspomina z kim była zawarta??? Z Minister Łybacką z Lewicy! i Kleiberem! A wszytskiemu akuszerował ten lewak Hausner! :) To już nie przeszło MB przez gardło, bo się na tym zaciął!!! ojoj kłamczuszek z Pana!!!

A poza tym to czy CNK nie stoi nad wyśmiewanym rpzez PiS "tunelem wzdłuż Wisły" - http://bialy.jogger.pl/2007/10/15/kwiatki-sw-jaroslawa-z-debaty/


A te zająknięcia na Centrum Nauki

pretm pisze...

To prof. Turski jest autorem tego projektu, a nie LK.

M. Błaszczak mówił o prof. Turskim. Nikt nie umniejszał jego roli jako pomysłodawcy. Poza tym projekt to nie tylko pomysł.


Kto kwestionował lokalizację?

Gdyby rządził Piskorski to teren nad tunel byłby sprzedany i nie byłoby tam CNK. Np. w maju mówił "nie powinno ono powstać w samym centrum miasta."

Kto jeszcze kwestionował CNK w tym miejscu? Paweł Czekalski, wtedy szef klubu PO w Radzie Warszawy. Cytat:

"Centrum Naukowe Kopernik miałoby zostać przeniesione znad Wisły w inne miejsce. Szef klubu PO w Radzie Warszawy Paweł Czekalski zaproponował, aby tereny te sprzedać inwestorom, za co miasto miałoby dostać "setki milionów złotych". W rozmowie z ŻW dodał, że centrum lepiej przenieść w inne miejsce, np. do Ursusa lub na Targówek."

Inny radny, teraz poseł i rzeznik klubu PO, też był przeciw lokalizacji CNK. Cytat ze Stołecznej:

"Zgadzamy się na Centrum Nauki "Kopernik", ale w innej lokalizacji, najlepiej peryferyjnej - chlapnął na sesji Rady Warszawy radny Krzysztof Tyszkiewicz (PO)"Jaka decyzja LK? Przecież tej instytucji nie zawiązał LK tylko zostałą zawarta umowa z Ministrami?

Np. decyzja o lokalizacji CNK w tym miejscu. Powołanie zespołu ds. Centrum Nauki. Umowa była później.

Wytykacie HGW roczne opóźnienie a ten Borowski takie brednie tu cytujecie...

Nie byłoby rozmowy o opóźnieniach, gdyby HGW nie chwaliła się, że to ona przyspieszyła budowę CNK, co jest nieprawdą.

Publikowanie komentarza

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.