17 lis 2010

Dzielnicowe gazetki na wyborczym froncie.

Prawie dwa lata temu próbowano rozpocząć dyskusje na temat wydawnictw dzielnicowych - biuletynów i gazetek - przygotowywanych przez urzędy dzielnic. Nie kosztują one mało, według załączników dzielnicowych do budżetu na rok 2010, to ponad 1.7 miliona złotych.

Ratusz zastrzeżenia ignorował. Przegląd ostatnich numerów kilku gazetek, wydawanych w kampanii wyborczej, nie pozostawia wątpliwości, że inwestycja w wydawnictwa jest opłacalna. Dla władzy oczywiście.

Listopadowe wydanie specjalne Żoliborskie Co ? Gdzie ? Kiedy ? to 8 kolorowych stron podsumowania kadencji. Na pierwszych dwóch stronach przesłanie od przewodniczącego rady dzielnicy, Piotra Wertensteina-Żuławskiego z Platformy Obywatelskiej, oraz burmistrza Janusza Warakomskiego, też z Platformy. Następnie podsumowanie z wieloma zdjęciami, w tym burmistrza z Hanną Gronkiewicz-Waltz.

Kurier Wyborczy - Specjalne wydanie Kuriera Wolskiego z 16 listopada. Kto redaguje Kurier? Anna Fiszer-Nowacka, która startuje w wyborach do Rady Miasta z list Platformy w okręgu Wola. Trochę bardziej obiektywniej niż na Żoliborzu, bo prezentują się cztery komitety wyborcze, ale już cała stronę zajmuje wywiad Marka Andruka – Burmistrza Dzielnicy Wola i Dariusza Puściana – Przewodniczącego Rady Dzielnicy. Obaj z Platformy.

Na początku listopada Urząd Dzielnicy Bielany udostępnił nowy numer miesięcznika Nasze Bielany. Druga strony i dwa duże tytuły "Platforma Obywatelska – „Dotrzymaliśmy słowa” i "Sojusz Lewicy Demokratycznej – „Jesteśmy dumni z naszych osiągnięć”. Na całej trzeciej stronie wywiad z burmistrzem Zbigniewem Dubielem z Platformy Obywatelskiej.

Oto próbka dociekliwych inaczej pytań: "Kiedy Pan myśli o całej pracowitej kadencji, która się za kilka tygodni kończy, to jakie odczucia przeważają" i "Z pewnością miłym przeżyciem był srebrny medal, który kilka dni temu otrzymał Pan z rąk rektora UKSW". Następnie podsumowania autorstwa zastępców burmistrza i jedna trzecia strony z wypowiedzią przedstawiciela Prawa i Sprawiedliwości.

I prawdziwa gratka dla fanów Platformy - cała strona dla Joanny Fabisiak, posłanki PO, wiernej Hannie Gronkiewicz-Waltz. Zapewne niektórzy kojarzą ją z wypowiedzi "A jak robili inni? Nie dawali swoim ludziom posad w spółkach?" Artykuł Pani Poseł to "Czy samorząd lokalny zdał egzamin?". Na pewno zdał w tej kadencji, bo wyżywił dobrych znajomych Pani Fabisiak.

Październikowy numer Bemowo News. Redaktorem naczelnym jest rzecznik Bemowa Krzysztof Zygrzak, który startuje w wyborach z list Platformy. Tu w podsumowaniu, zatytułowanym "4 lata rozwoju Bemowa", dzielnica postawiła na zdjęcia, żeby docelowy wyborca łatwiej zrozumiał. Na siedmiu kolorowych stronach. Plus artykuł "Kobiety do samorządów!" przedstawiający dwie kandydatki. Z SLD i PO.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.