9 paź 2010

HGW i kampania w internecie - przypomnienie roku 2006.

Pani Prezydent, a dokładniej ludzie Hanny Gronkiewicz Waltz, rozpoczęli już kampanię o reelekcję w internecie. Kandydatka Hanna Gronkiewicz Waltz ma już swój profil na Facebook'u (który niby HGW uzupełnia sama), NK, konto na Twitterze i Blipie.

Zanim mainstream wyda z siebie "och i ach" nad nowoczesnością kampanii kandydatki, warto przypomnieć jak to z internetem i Panią Prezydent bywało w poprzedniej kampanii. Bo aktywność w internecie jest potrzebna tylko na czas kampanii wyborczej.

Wrzesień 2006:
Swoje profile w społecznościach internetowych grono.net oraz linkedin.com uruchomiła Hanna Gronkiewicz-Waltz. To nowa koncepcja - do tej pory internetową działalność politycy opierali przede wszystkim na blogach.

- Doceniam wspólnotowy kontekst internetu oraz fakt, jak bardzo ułatwia on dialog między ludźmi. Ponieważ blog jako narzędzie nieco się zużył, postanowiłam swoją internetową aktywność skupić gdzie indziej - powiedziała Gronkiewicz-Waltz, uzasadniając swoje nowe przedsięwzięcie.
Źródło: P. Chacińska, Polityczne grona, mediarun.pl, link do strony.
"Hanna Gronkiewicz-Waltz dostrzega ważną rolę internetu w komunikacji. Z jej inicjatywy listy kandydatów na radnych znalazły się na stronach internetowych Platformy Obywatelskiej w Warszawie, tak by każdy wyborca mógł wyrazić swoją opinię dotyczącą kandydatur długo przed wyborami.

Pani Profesor odpowiada na dziesiątki maili od warszawiaków. Uczestnictwo w społecznościach internetowych to kolejny krok mający na celu zbliżenie ze środowiskiem internautów i ułatwiający komunikację z nim." – twierdzi Tomasz Andryszczyk, rzecznik prasowy kandydatki PO na prezydenta stolicy.
Źródło: wirtualnemedia.pl, link do strony.
Hanna Gronkiewicz-Waltz dołączyła właśnie do wesołego grona polityków internautów. Za pośrednictwem serwisów grono.net i linkedin.com chce przekonywać do siebie cały świat!
Źródło: Rafał Skórski, Polityczni blogersi, Echo miast

Jak dzisiaj wygląda profil Pani Prezydent na grono.net? Ostatnie logowanie w grudniu 2006, nikomu nie chciało się nawet zmienić profilu:


Natomiast profil na linked nadal zawiera informację, że Pani Prezydent jest "deputee at Parliament of the Republic of Poland".


Prawdziwy skandal to jednak losy strony gronkiewicz.pl

Po wygranej kampanii współpracownicy Pani Prezydent Hanny Gronkiewicz Waltz usunęli zawartość oficjalnej strony internetowej gronkiewicz.pl, na której znajdowały się tak ważne dokumenty jak program wyborczy, mapa marzeń i obietnice składane w trakcie kampanii. Pomimo powtarzanych przez Panią Prezydent obietnic, strona nie została przywrócona.

Dlatego też przygotowana została strona "gronkiewicz.pl - wersja odzyskana"

Oprócz oficjalnych dokumentów, można na niej też znaleźć skrót obietnic z programu oraz odnośniki do wywiadów i debat z roku 2006, w których brała udział Hanna Gronkiewicz Waltz.

PS Warto też pamiętać, że za kampanię Pani Prezydent, w internecie również, odpowiada Rafał Trzaskowski, jeden z bohaterów raportów Fundacji Batorego w ramach Programu Przeciw Korupcji, które opisywały nieprawidłowości w wyborach do Parlamentu Europejskiego 2009. Więcej tutaj.

1 komentarz:

Rutger rutger[małpiszon]wp[kropa]pl pisze...

Dobrze czynisz człowieku, że archiwizujesz te kosmiczne obietnice sprzed lat. Jak najwięcej osób to powinno zobaczyć. Bez takiej bazy wiedzy o "minionych kłamstwach" będzie u nas jak w Korei Północnej gdzie pod karą więzienia trzeba oddać poprzedni numer gazety odbierając aktualny (coby nikt nie wyjął z szafy gazety sprzed 4 lat i nie porównał z dzisiejszą rzeczywistością - bo mógłby przeżyć szok i dostrzec że ukochany przywódca bezczelnie kłamie) Także jeszcze raz gratuluje dobre roboty! Pozdrawiam

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.