11 wrz 2010

Wiceprezydent o Marywilskiej w 2008: "zarzuty, co do położenia targowiska, są nieuzasadnione."

Tydzień temu dokonano uroczystego otwarcia Centrum Hal Targowych Marywilska 44 z udziałem Prezydent Hanny Gronkiewicz Waltz.

Pani Prezydent powiedziała: "Rozglądając się dziś dookoła, mogę śmiało powiedzieć: rozpoczynamy nową erę w warszawskim handlu! Warszawiacy mają tu doskonałe warunki do zakupów."

Kilka dni później:

Życie Warszawy: Hala dla Stadionu odcięła Białołękę

Konrad Majszyk, BloK, czyli blog o komunikacji: Białołęka dostała w szczękę

Warto powyższe relacje zestawić z wypowiedzią wiceprezydenta Andrzeja Jakubiaka, odpowiedzialnego za Marywilską 44, z 29 maja 2008 roku, kiedy zapewniał, że zarzuty, co do położenia targowiska i złej komunikacji, są nieuzasadnione, bo Ratusz zrobi dużo i jeszcze więcej.

Fragmenty z protokołu obrad I i II części XXXI Sesji Rady m.st. Warszawy, która odbyła się w dniach 15 i 29 maja 2008 r.:
Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy A. Jakubiak: (...) Następnie Prezydent, odnosząc się do zarzutów z I cz. Sesji, w kwestii nieatrakcyjnego położenia terenu przy ulicy Marywilskiej i złej komunikacji powiedział, że stan obecny może sprawiać takie wrażenie, lecz w najbliższych planach przewidziana jest budowa trasy Mostu Północnego, budowa dwujezdniowego zjazdu z trasy na ulicę Marywilską, poszerzenie ulicy Płochocińskiej, przedłużenie linii autobusowej. Wspomniał również o istniejącej linii kolejowej Warszawa – Legionowo. Z uwagi na to zarzuty, co do położenia targowiska, są nieuzasadnione.

(...) Zadania planowane przez Miasto to:
  • modernizacja ulic Marywilskiej i Płochocińskiej — zadanie Zarządu Dróg Miejskich, znajdujące się w wieloletnim programie inwestycyjnym,
  • modernizacja węzła drogowego stanowiącego skrzyżowanie ulic Marywilskiej i Płochocińskiej — zadanie na etapie planowania, zamieszczone w wieloletnim programie inwestycyjnym,
  • gminne drogi dojazdowe do terenu targowiska prowadzące od ulicy Marywilskiej poprzez mający powstać nowy most nad odnogą Kanału Żerańskiego, aż do połączenia z ulicą Płytową,
  • modernizacja ulicy Płytowej do ulicy Płochocińskiej — planowane wykonanie w br.
  • modernizacja odcinka drogi, tworzącej objazd odnogi kanału Żerańskiego od strony ulicy Marywilskiej.
Powyższe zadania będą zadaniami dzielnicowymi.
W trakcie dyskusji radny Tomasz Zdzikot (klub PiS) powiedział:
(...) W dalszej wypowiedzi stwierdził, iż również dziś radni dowiedzieli się od Zastępcy Prezydenta, że Marywilska będzie za chwilę najlepiej skomunikowanym terenem w Warszawie, jednakże to, co powiedział Zastępca Prezydenta w sprawie inwestycji komunikacyjnych na tym terenie nie ma podstaw ani w wieloletnim planie inwestycyjnym, ani w budżecie na 2008 rok.
Radny Maciej Maciejowski (klub PiS):
(...) Odnośnie rozwoju komunikacji w Dzielnicy Białołęka poinformował, że są to jedynie miraże, którymi mami Zastępca Prezydenta p.Jakubiak, ponieważ np. tramwaj, który miał kursować z Żerania na Tarchomin został w tajemniczy sposób wykreślony z wieloletniego programu inwestycyjnego m.st. Warszawy. Dodał, że handel, który przeniósłby się na teren Białołęki sparaliżuje do końca dojazd z tej Dzielnicy do centrum.
Odnośnik do protokołu.

Radny Dzielnicy Białołęka Krzysztof Pelc:
Radny Dzielnicy Białołęka K. Pelc wyraził zdziwienie, że władze Warszawy podejmują decyzje, nie bacząc na problemy mieszkańców. Dojazd do i z Białołęki jest już w tej chwili bardzo utrudniony. Są wprawdzie plany poszerzenia ulic Marywilskiej i Płochocińskiej, ale to i tak nie rozwiąże problemów komunikacyjnych, jeżeli przy ul. Marywilskiej powstaną hale kupieckie. Przeciwko temu projektowi podpisało się około 1400 mieszkańców Białołęki. Mieszkańcy ponadto uważają, że w okolicach Marywilskiej powinny powstać przedszkola i szkoły, gdyż jest na nie zapotrzebowanie.
Wyborcy Platformy, głosujcie na Hannę Gronkiewicz Waltz ponownie, bo zasłużyliście sobie na następne 4 lata atrakcji i niezrealizowanych obietnic.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Witam,
A tak w kontekście tego co Pan pisze: http://blog.rp.pl/ziemkiewicz/2010/09/11/mlodzi-wyksztalceni-maja-przerabane/ No i mamy pewien obraz...
Pozdrawiam
Typek z Nowolipek

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.