15 wrz 2010

Burmistrz Bartelski o "jakościowym postępie w rozwiązaniu problemu braku szaletów miejskich."

Program wyborczy Platformy Obywatelskiej dla Śródmieścia na lata 2006 - 2010: "Budowa sieci toalet publicznych w centrum."

Dwa tygodnie temu w TVN Warszawa: Toalety na Euro 2012? "To nie jest najważniejsze." Radny Grzegorz Walkiewicz (SLD) otrzymał odpowiedź na interpelację dotyczącą problemu toalet publicznych w Śródmieściu.

Burmistrz Wojciech Bartelski (PO) przedstawił dotychczasowe prace urzędu nad rozwiązaniem problemu, które obejmowały np. wyjazdy służbowe urzędników do Berlina, Starachowic, Pilchowic, Gorzowa Wielkopolskiego. Wojciech Bartelski zakończył pismo następującymi słowami:
(...) Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe działania należy uznać, że na przestrzeni ostatnich lat udało się opracować szczegółową strategię urządzenia toalet publicznych w dzielnicy Śródmieście.

Stanowi to jakościowy postęp w rozwiązaniu problemu braku szaletów miejskich. Bez wątpienia strategia ta jest także fundamentem dla ostatniego etapu całego przedsięwzięcia, czyli posadowienia toalet w śródmiejskiej przestrzeni publicznej.
Szanowny Panie Burmistrzu, o "jakościowym postępie w rozwiązaniu problemu braku szaletów miejskich" można powiedzieć wtedy, gdy już te toalety powstaną. A ponieważ w odpowiedzi zaznacza Pan, że brakuje środków finansowych i „czas realizacji całego przedsięwzięcia jest trudny do oszacowania” trudno powiedzieć, że dzielnica jest bliżej rozwiązania problemu.

Zachęcam do przeczytania całej odpowiedzi, naprawdę warto.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Praca lokalówki w Śródmieściu to jeden wielki i bardzo śmierdzący szalet. Postęp jest. Poprzednio smród był mniejszy.

Anonimowy pisze...

Bartelski to ten facet,który wziął jako swój program PO w Warszawie napisany przez Maćka Białeckiego, którego akurat "wypchnięto" upokarzającym miejscem na liście do sejmiku z warszawskiej PO;-)

Publikowanie komentarza

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.