6 sie 2010

Za skutki "Akcji Krzyż" będzie odpowiadać Hanna Gronkiewicz Waltz.

W poniedziałek o godzinie 23 ma odbyć się "Akcja Krzyż", w trakcie której organizatorzy zapowiadają próbę przeniesienia krzyża sprzed Pałacu Prezydenckiego do Kościoła Św. Anny. Więcej na stronach Wyborczej i na stronach akcji na Facebooku.

Trzeba być idiotą, żeby nie spodziewać się poważnej awantury, szczególnie po konfrontacyjnych zapowiedziach potencjalnych uczestników.

Ponieważ jednak idiotów nie brakuje na Placu Bankowym, to Ratusz na razie nie skorzystał z możliwości wydania zakazu przeprowadzenia zgromadzenia publicznego i "imprezę" wprowadzono do wykazu zgromadzeń publicznych: link.

Dla przypomnienia:
Organ Gminy zakazuje zgromadzenia publicznego, jeżeli jego cel lub odbycie sprzeciwiają się ustawie Prawo o zgromadzeniach lub naruszają przepisy ustaw karnych oraz gdy jego odbycie może zagrażać życiu lub zdrowiu ludzi albo mieniu w znacznych rozmiarach.
Źródło: Link do strony.

Dlatego przy braku zakazu dla tego zgromadzenia, to Hanna Gronkiewicz Waltz bierze na siebie odpowiedzialność za skutki tej akcji.

19 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Już widzę że kolega ostro sfrustrowany sytuacją polityczną i wychodzi prawdziwa twarz autora tego bloga. "idioci na bankowym, bufetland, bufetowa" - niepotrzebna była zmiana nazyw bloga z bufetowa watch. Bądź szery wobec siebie i odbiorców - wróć do poprzeniej nazwy.

A jak tak bardzo tęsknisz za ograniczaniem prawa do zgromadzeń to za naszą wschodnią granicą jest taki kraj na B - pozwiedzaj se.

pretm pisze...

Poproszę o cytat z notek w których użyłem bufetland i bufetowa w ostatnim czasie.

pretm pisze...

Prawo o zgromadzeniach:

Art. 8. Organ gminy zakazuje zgromadzenia publicznego, jeżeli:
1) jego cel lub odbycie sprzeciwiają się niniejszej ustawie lub naruszają przepisy ustaw karnych,
2) odbycie zgromadzenia może zagrażać życiu lub zdrowiu ludzi albo mieniu w znacznych rozmiarach.


Skoro jeden z organizatorów zapowiada:

Wiemy, to fizycznie niemożliwe żebyśmy zabrali krzyż, ale może dojść do sytuacji, że ktoś podejdzie i będzie próbował siłowo krzyż stamtąd usunąć. Ja osobiście stwierdziłem, że będą z dumą przyjmował ciosy tych starców - zapowiada jeden z pomysłodawców akcji.

Tzn. że może być zagrożone zdrowie. Niezależnie o którą stronę chodzi i dlatego miasto nie powinno zgadzać się na takie zgromadzenie.

Anonimowy pisze...

"idiota" to bardzo neutralne określenie. Dokonaj coming outu aparatczyku, bo nikt już nie wierzy w twoje "obiektywne" komentarze.

Anonimowy pisze...

By żyło się lepiej. Wszystkim.

Wolisz kretynie, aby naród dalej wierzył w ten lodziarski slogan?

Anonimowy pisze...

gdyby zakazywać zgromadzeń ze względu na zagrożenie zdrowia psychicznego, na pewno nie odbyłby się nigdy żaden wiec wyborczy Jarka...

Anonimowy pisze...

Pretm wpisy z PiSy nie są na poziomie> szanuj swój blog proszę- bo schodzi na dno jak Jarek Kaczyński

Anonimowy pisze...

http://www.pardon.pl/artykul/12172/przeniesiemy_krzyz_bedzie_bijatyka_pod_palacem Ciekawe co się stanie w poniedziałek.

Anonimowy pisze...

Na Gronie jest zdjecie organizatora "akcji krzyz" - przyznaje, ze dosc dziwne i malo przekonywujace, ze zadba on o to, zeby zgromadzennie przebiegalo pokojowo:

http://grono.net/gallery/photo/show/78334881/gun/

legionista pisze...

Witaj Pretm.
Ciekawe dlaczego dla nawiedzonej przez "ducha tuskowego" Hani,przeszkadza KRZYZ!!!
Dzieks za informejszyn o indolencji 'bialych kolniezykow",ktorzy pasanie owiec,krowek,zamienili na stolicznyje,balangi w akademiku na Jelonkach/wiecznie zywych/.
Coz taki trynd,ze chamstwo z nikad sika
do chrzelnicy.
Ja sie tylko zastanawiam,co to bedzie jak Waltera skuja w dybki.Co zrobi ta powiatowa swolocz?

Anonimowy pisze...

Na Legii był też Poncyljusz - twój faworyt. O tym jakoś nie piszesz...

Anonimowy pisze...

i kwiat radnych PiS z Rady Warszawy

pretm pisze...

i kwiat radnych PiS z Rady Warszawy

Super, poproszę o listę, będę wiedział na kogo nie głosować na jesieni.

pretm pisze...

zadba on o to, zeby zgromadzennie przebiegalo pokojowo

Nie zadba. Tu trzeba działań po stronie Policji i miasta.

Anonimowy pisze...

Autor bloga ma rację To co napisał to fakty a ich nie da sie zakrzyczeć
Są zięcia w necie osoby która dostałą pozwolenie na tą "demonstrację" Ale to co mówi jeśli sie spełni dojdzie do bijatyki i całą winę poniesie HGW (są zdjęcie tego gościa z bronią - nie wiem czy takie umiłowanie broni palnej jest najlepsza rekomendacją dla demonstracji)

Anonimowy pisze...

CZEKA NAS BIAŁORUŚ, JAKIE CZASY NAS CZEKAJĄ JESZCZE.

Anonimowy pisze...

Bartosz Dominiak, który tak krytykował decyzję o budowie Legii, tez się pojawił.

Anonimowy pisze...

btw. galeria na gronie została skasowana :)

makijaż do ślubu pisze...

Rozumiem autorze, który pisze jakieś anonimowe bzdury pod którymi nie ma odwagi się podpisać, że mieszkasz na Bankowy i masz siebie na myśli pisząc, że idiotów tam nieb brakuje? No chyba człowieku Prawa, że masz na myśli władze miasta ale w takiej sytuacji mógłbyś przytoczyć jeszcze jeden paragraf z Kodeksu Karnego o zniesławieniu pod który podpadasz w takiej sytuacji. Za skutki Akcji Krzyż odpowiada PiS i jego skrajnie nacjonalistyczne tuby propagandowe, zwłaszcza Radio Maryja. A Ty chłopcze jak tak się boisz, to zostań lepiej w domku dziś wieczorem.

Publikowanie komentarza

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.