30 sie 2010

Budżetowy Titanic: imprezy klubowe z miejskich pieniędzy zamiast bibliotek?

Na Bielanach władze dzielnice zapowiadają, że z powodu braku pieniędzy w przyszłorocznym budżecie, trzeba będzie zamknąć połowę bibliotek, zlikwidować dwa domy dla seniorów lub zamknąć kompleks boisk „Syrenka.” (Życie Warszawy).

Na Żoliborzu, na oficjalnej stronie urzędu dzielnicy, urzędnicy alarmują, że brakuje środków na płace dla nauczycieli (link).

W tym samym czasie Ratusz, oprócz najdroższej zabawy sylwestrowej na którą przeznaczył 3.6 miliona złotych, organizuje za miejskie pieniądze Warsaw Music Week.

W oczywistej traumie spowodowanej utratą Orange Warsaw Festival, Ratusz i Ewa Czeszejko-Sochacka wymyślili sobie Warsaw Music Week:
Cykl wydarzeń muzycznych prezentujący kulturę klubową stolicy. Koncerty, imprezy klubowe oraz pokazy audiowizualne odbędą się w wiodących warszawskich klubach muzycznych oraz salach koncertowych
Źródło: Link do strony.

I za taką prezentację kultury klubowej Ratusz płaci prawie 250 tysięcy złotych:
Przedmiot zamówienia: Organizacja i przeprowadzenie Festiwalu Warsaw Music Week 2010, który będzie czołowym wydarzeniem muzycznym w Warszawie, powołanym w ramach starań o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016

Zamawiający: Miasto Stołeczne Warszawa

Typ zamówienia: Zamówienie z wolnej ręki

Oferent wybrany: Good Music Productions M. Klonowska, M. Zioło Sp.j.

Wartość wybranej oferty: 244 364,00 zł
Źródło: Link do strony.

Imprezy klubowe z miejskich pieniędzy zamiast bibliotek? To popiera 60% mieszkańców Warszawy?

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Brakuje tego pół miliarda danego w prezencie ITI!!!;-)

Anonimowy pisze...

Z jakiego powodu jest to zamówienie z wolnej ręki?

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.