12 cze 2010

Szukaj: Ratusz, pl. Bankowy, Planeta Zdrowego Rozsądku. Lokalizacja: Nie odnaleziono.

Powrót HGW Watch po 4 lipca (być może).

Robert Biskupski w Życiu Warszawy, artykuł Hojna wolna ręka ratusza, przedstawił szereg zamówień w trybie z wolnej ręki, udzielanych przez Ratusz, dzielnice lub miejskie spółki.

Część z tych zamówień (występ AC/DC i Metalliki, szkolenie miejskich urzędników w Pałacu Ossolińskich w 2008, kampanie informacyjne kupowane u Agory) była opisywana, dlatego tylko krótki komentarz.

W artykule dwie wypowiedzi ekspertów:
(...) Z wolnej ręki urząd miasta zamówił jednak też przykładowo szkolenia dla urzędników z języka angielskiego za prawie 440 tys. zł. – Na zdrowy rozsądek wydaje się, że przy tego typu zakupach lepiej by było, żeby ogłosić przetarg – mówi Anna Urbańska z polskiego oddziału Transparency International. – Być może urzędnicy mają uzasadnienie na to, że tego nie zrobili, ale dlaczego na swojej stronie internetowej nie informują o tym obywateli? Przecież my płacimy podatki i chcielibyśmy wiedzieć, dlaczego nasze pieniądze wydawane są w taki sposób, a nie inny.

(...) – Przede wszystkim przy zamówieniach publicznych powinno kierować się zdrowym rozsądkiem – mówi Ireneusz Jabłoński z Centrum im. Adama Smitha. – W tym trybie powinno być zamawiane tylko to, co jest naprawdę potrzebne. Tak przynajmniej jest w sektorze gospodarczym, gdzie właściciel nie pozwoli na marnotrawstwo pieniędzy. Okazuje się jednak, że przepisy ustawy nie wystarczą, by zapobiec patologiom.
Źródło: Robert Biskupski, Hojna wolna ręka ratusza, Życie Warszawy, link do strony.

„Przecież my płacimy podatki i chcielibyśmy wiedzieć, dlaczego nasze pieniądze wydawane są w taki sposób, a nie inny”? „Tym trybie powinno być zamawiane tylko to, co jest naprawdę potrzebne.”? Oczywiście, że tak. Ale komu na tym zależy?

Władzy? Na pewno nie, bo przecież urzędnik nie będzie się tłumaczył, z tego jak wydaje pieniądze.

Opozycji? Czy ktoś zna propozycję warszawskiej opozycji, która dotyczy przejrzystości i która została przedstawiona w ostatnich latach?

Mediom? A kto jest beneficjentem tego typu zamówień? Nawet spadek sprzedaży nie jest straszny, jak oprócz kontraktu na publikację ogłoszeń za ponad 2 miliony złotych do końca 2011 roku, przy okazji wpadają zamówienia na kilkaset tysięcy złotych. Przy dobrej władzy z głodu nie umrą.

Dlatego może lepiej się nie interesować. Mniej się człowiek denerwuje.

Do zobaczenia za jakiś czas.

20 komentarzy:

Anonimowy pisze...

strasznie dużo komentarzy:)Pretm coś cienko z tym serwisem

Anonimowy pisze...

Nie ilośc, a jakość komentarzy decyduje o tym czy serwis jest dobry :) Jakie sa władze Warszawy każdy (nie każdy) widzi, co tu kometować? Jeśli Pan (Pani)peszkuje serwisu z dużą ilością komentarzy, to są takie, a i ich poziom Pana (Panią) zadowoli.
Typek z Nowolipek

Anonimowy pisze...

Nie jest ważne ilu komentuje. Jest ważne ile osób to czyta. A czyta cała Warszawa(i nie tylko). Skłoniono mnie do zamieszczenia komentarza i nie będzie on pochwałą HGW. Mój komentarz brzmi: TO SIĘ NAZYWA TRANSPARENTNOŚĆ.

Anonimowy pisze...

dlaczego ciągle mowa tu mowa o koncercie tylko Metallic'i (!), skoro tam będzie również Megadeth i dwie inne kapele?
Pozdrawiam
Pawlo

Anonimowy pisze...

Pretm zajmij się proszę bezpieczeństwem naszych autobusów i kto za nie odpowiada w MZA. Już podpowiem Andrzej Bogusz (dawne WSI, wydalony z SKW) sprawa może być ciekawa....

Anonimowy pisze...

http://www.youtube.com/watch?v=Oij_oX1eI7s

Anonimowy pisze...

http://www.youtube.com/watch?v=Oij_oX1eI7s

Anonimowy pisze...

Pretm a mozesz cos dokladniej napisac o paradzie gejow i lesbijek 17 lipca??

Anonimowy pisze...

Popatrzcie, jak pewna znana szczupła brunetka pasuje jak ulał do nowego stanowiska pracy.

http://autobusczerwony.blox.pl/resource/aparadhgw.jpg

monika pisze...

Dlaczego nic sie nie wspomina o decyzjach p. Prezydent w sprawie Jeziorka Czerniakowskiego i innych cennych miejsc dla Mieszkańców Warszawy.Nie pisze się o arogancji ratusza, lekceważeniu opini publicznej i organizacji pozarządowych.W swoich przedwyborczych obietnicach p. prezydent pieknie mówiła o ochronie przyrody, o pieknej zielonej warszawie.
" Za wszelką cenę musimy chronić te enklawy przyrody przed zakusami żywiołowej zabudowy i hałaśliwej cywilizacji." A co robi. Wydaje zgody na zabudowę otuliny Jeziorka, najcenniejszego Rezerwatu Warszawy.Dba o interesy deweloperów o nas mieszkańców, naszą przyrodę ma gdzieś...)

Anonimowy pisze...

Nas też ma gdzieś. Dla Hajki najważniejszy jest szmal, biznes, tałatajstwo partyjne. Mieszkańcy są potrzebni przed wyborami, żeby im ciemnotę wciskać - By żyło się lepiej. Wszystkim.

Anonimowy pisze...

Cześć Ptrem wyjechałes albo złapałeś niezłą fuchę, ze cię odcięło a strona musi zyć

w mieście afera za aferą
hance odbiło juz totalnie, pewnie myśłi że zza moment bedzie premierem albo co a tak naprawde jest tylko nieszczęśliwa kobietą po przeezytym klimatketrium, która mocuje się z własnym sumieniem, ponieważ myśłi że jest dobrą katoliczką, a zadaje się z hołotą co popiera aborcję, in vitro, i wszystkie inne kurestwo


los pankodelos antijaruzelos and antihankosrałtopies S.A.

Anonimowy pisze...

KOlega/Koleżnko co za bełkot, przecież Hanka popiera aborcję in vitro własnie dlatego że jest mądrym katolikiem. Jak UE zarządzie że pedał twój brat to na pewno poprze śluby kolegów kochających inacze, no i nie będzie miała wyjścia, by przytulić do piersi tych menów co lubią małych chłopców.No alo sie kurwa będzie słychac uniii albo nie. Żadamy Prezydenta Warszwy co sie słucha Unii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Elektorat PO.

Anonimowy pisze...
Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.
Anonimowy pisze...
Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.
pretm pisze...

Zobaczymy czy będzie do czego wracać po 4 lipca.

Anonimowy pisze...

pretm schodzisz na dno - tolerujesz piękną polszczyznę typu : g..., kur,,,ch..., itp. tak trzymaj- daleko zajedziesz - jak Lepper!:)
Członek (nie mylić z Ch...) PiS

Anonimowy pisze...

Anonimie z 28-06-2010 02:21:00
Czy to wina pretm'a że wchodzą tu ludzie, którym brakuje elementarnych podstaw kultury i net etykiety?
Pytanie retoryczne.
NieCzłonekPiS

PS - Też już mam dość nierządów HGW w Warszawie. Byle do wyborów.

Anonimowy pisze...

dobry wieczór

Hanka drżyj, Jarki były dziś górą, przyjdzie czas i na Ciebie

Anonimowy pisze...

dobry wieczór

Pretm nadal rozdaje ulotki Kaczora i nie ma komu dokładać walcowej. Pragnę więc zauważyć, iż pani hania-hajka ma coraz gorsze zdjęcia w gazecie - na dzisiejszym wygląda jak naprawdę stara rumpla.


("walcowa" piszę małymi literami jak był pisany "ernest nemeczek" w "Chłopcach z placu broni" - kiedy był człowiekiem bez honoru jak hajka obecnie. Ostatnia historia z teatrem kwardat pokazuje jak wiele wcześniejszych że hajka najpierw zwleka z decyzjami po prostu przez parę lat a na koniec wywala sprawe w kosmos i obrzuca winami niewnnych zamiast siebie samą. w ten sposób próbuje uniknąć zwykłej odpowiedzialności, której niestety hajko nie da się zwalić na zastępców prezydentowej, radnych, urzędników ,,,,,

to ty w końcu bekniesz za te wszystkie ściemy


rozczarowany fun hajki

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.