12 maj 2010

Problem kierownictwa Rady Warszawy z priorytetami.

Na jutrzejszej sesji Rady Warszawy zaplanowano głosowanie ponad 90 uchwał. Dużo. W 77 punkcie porządku obrad zaplanowano głosowanie nad przyjęciem "Programu ochrony środowiska dla m.st. Warszawy na lata 2009-2012 z uwzględnieniem perspektywy do 2016 r." Link do druku uchwały.

To niepoważne, żeby długoletni program, dotyczący ważnego obszaru działalności miasta, był omawiany w 3/4 długiej sesji. Jeżeli ktoś traktuje Radę Warszawy jako maszynkę do głosowania projektów Ratusza bez dyskusji, to pewnie nie ma nic przeciwko. A jeżeli ktoś liczy na dyskusję i poznanie opinii radnych, no to może mieć problem.

PS. Krótki czas poświęcony na konsultacje społeczne tego programu był obiektem krytyki warszawskiego koła partii Zieloni 2004. Można o tym przeczytać w "Uwagi partii Zieloni 2004 do Programu ochrony środowiska dla miasta stołecznego Warszawy na lata 2009-2012."

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

Pretm przejdź się proszę na posiedzenia Rady Miasta to zobaczysz pozbawione sensu infantylne wypowiedzi domorosłych polityków : Zdzikota i Maciejowskiego- przez 4 lata ich kadencji tylko wrzeszczeli, zachowywali się mało kuturalnie, niemerytorycznie, zwykłe lalusie w śmiesznych ciuchach. Nigdy nie pracowali w komercji - zawsze na państwowych posadach- nie mam racji Pretm. Nawet nie wiesz ile czasu oni zajmowali podczas swoich żałosnych przemówień

Anonimowy pisze...

w pełni się zgadzam z tym co jest napisane na górze przez anonimowego.Członek PiS

pretm pisze...

"Nawet nie wiesz ile czasu oni zajmowali podczas swoich żałosnych przemówień"

Faktycznie powinni przeprosić, że zajmowali czas maszynce do głosowania złożonej z radnych Platformy, którzy mają mało do powiedzenia.

Anonimowy pisze...

Niestety zgadzam się z pierwszym postem.

Kolejny członek PiS.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.