19 maj 2010

Powrót do przeszłości, czy nowa umowa za 220 tysięcy złotych?

Dziwna sprawa. Trzy dni temu pisałem o zleceniach, jakie otrzymuje od Ratusza spółka AGORA S.A., wydawca Gazety Wyborczej. Napisałem między innymi o umowie pomiędzy miastem a spółką z końca września 2009 roku, zaznaczając, że umowa nie została opublikowana w Księdze Zamówień Publicznych.

Była to umowa na wspólną kampanię promocyjną "Zrób to w Warszawie Europejskiej Stolicy Kultury 2016" Wystarczy spojrzeć na stronę serwisu "Zrób to w Warszawie" i zdanie "Partnerem strony jest Miasto Stołeczne Warszawa, kandydat do Europejskiej Stolicy Kultury 2016.", żeby stwierdzić iż kampania była i jest nadal realizowana.

Założyłem, że w tym wypadku nie trzeba było tej informacji umieszczać w Księdze Zamówień Publicznych, wierząc w dobrą wolę urzędników. A jaka informacja została dzisiaj opublikowana?
Przedmiot zamówienia: Przeprowadzenie wspólnej z Miastem Stołecznym kampanii promocyjnej pod nazwą Zrób to w Warszawie Europejskiej Stolicy Kultury 2016 na łamach jednej strony w dodatku do Gazety Wyborczej pt. Gazeta Co Jest Grane

Typ zamówienia: Zamówienie z wolnej ręki

Oferent wybrany: AGORA Spółka Akcyjna.

Wartość wybranej oferty: 220 000,00 zł

Data podpisania umowy: 2010-05-06

Termin realizacji zamówienia: 2010-12-17
Link do KZP. Link do ogłoszenia w serwisie egospodarka.pl

Są dwie możliwości: jest to nowa umowa i wtedy pozostaje tylko pogratulować Gazecie fajnego i kolejnego zlecenia od Ratusza, albo jest to ta umowa z września, tylko teraz komuś przypomniało się, że trzeba było umieścić to zamówienie w KZP. Wtedy byłoby nieciekawie.

11 komentarzy:

Anonimowy pisze...

szanowny pan jest oględny w swoich komentarzach. Dla mnie kwota 220 tysięcy zł jest potężna. Na dwa miliony Warszawiaków to nie jest zbyt duże obciążenie raptem 80 groszy na rodzinę rocznie. Ja osobiście jestem przeciwnikiem tego typu akcji. Gdy nie daj Boże Warszawa wygra to zlecą się różni na garnuszek warszawskiego podatnika, a włodarze miasta będą im nieba przychylać, a ja będąc przejazdem przez stolicę będę się wlókł w korkach przez dwie godziny z jednego końca na drugi.

viilo pisze...

Bufetowa otoczyla matczyną opieką warszawskich strazakow

siema

agx pisze...

Jest jednak dobra wiadomość: w związku z zagrożeniem powodziowym władze Warszawy rozważają jednak ewakuację mieszkańców zamiast ich odstrzału.

pretm pisze...

@villo coś jest nie tak z linkiem.

pretm pisze...

@"szanowny pan jest oględny w swoich komentarzach."

Może trochę z przyzwyczajenia. To jedno zlecenie z wielu.

viilo pisze...

to jeszcze raz

http://viilo.blogspot.com/2010/05/bufetowa-otoczyla-matczyna-opieka.html

Anonimowy pisze...

ITI sponsorowalo kampanie pani Waltz na prezydenta Warszawy, dlug wdziecznosci pozostal , splaca.Czy mozna sie dla pieniedzy staniowiska az tak zatracic? Kiedys mowila o odnowie w Duchu Sw. Dzisiaj jest okazja oby Bog natchnal Ja do dzialania na rzecz Warszawiakow Polakow jestesmy wierzacy meczety niech buduja tam, gdzie sa muzulmanie.Jest wolnosc mozna wybrac kraj gdzie zyja muzulmanie i ta wiara jest tam od zarania!

Anonimowy pisze...

Pretm,
Muszę cię zmartwić, ta kwota to chyba tylko do końca tego roku, a czy zorganizujemy ESK w 2016 dowiemy się dopiero za 2 lata. Wtedy już chyba nie będzie sensu kontynuować programu.
Zerknąłem dzisiaj sobie na ostatnią stronę CJG w GW (nośnik realizujący umowę z Ratuszem) i widzę, że na górze i na dole mamy 2 paski dotyczące ESK 2016 jako reklama. Ciekaw jestem ile by kosztowało Ratusz wykupienie powierzchni reklamowej na tej stronie do końca roku. Za długi okres na pewno jakiś rabacik:-)
I czy wyszło by rzeczone 220 tys.

Anonimowy pisze...

zamieszczanie jednostronnicowych ogłoszeń w tracącej czytelników Geyzecie to nie jest żadna kampania tylko spłacanie kampanijnych zobowiązań

wstydzę się że stolica ma takiego prezydenta

Anonimowy pisze...

Ludzie !!!
A może tak przed wyborami stworzyć jakąś ulotkę o Hance-Obiecajce ?
Taaa ............. ale ulotlo wformie książki to już wydawnictwo :)

Anonimowy pisze...

miało być "ulotki w formie"

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.