16 maj 2010

Plan wydatków Młodzieżowej Rady Warszawy.

Nie zainteresowałbym się działalnością Młodzieżowej Rady m.st. Warszawy, gdyby nie tekst Adam nie może spać z blogu budyn78.salon24.pl, o ciekawej inicjatywie Przewodniczącego Rady.

Tak się złożyło, że w piątek odbyła się sesja MRW na której przyjęto plan wydatków rady. Płaci miasto, więc może kogoś zainteresuje, na co wydawane są pieniądze z budżetu.

Wydatki reprezentacyjne + prezenty dla gości Młodzieżowej Rady m. st. Warszawy + artykuły spożywcze = 4 tysiące złotych.

Usługi gastronomiczne = 1.5 tysiąca złotych.

Wykonanie kalendarzy, upominków i gadżetów z logo Rady = 3 tysiące złotych.

Identyfikatory, wizytówki, ulotki = 3 tysiące złotych.

Publikacje w prasie + wykonanie dyplomów, zaproszeń, pucharów, zdjęć + promocja + tłumaczenia = 4.5 tysiąca złotych.

Razem z rezerwą budżetową 20 tysięcy złotych.

Źródło: Link do dokumentu.

Każda złotówka jest warta wydania, żeby w młodzieżowej radzie wykuwały się przyszłe elity. Na czele z przewodniczącym.

1 komentarz:

Beniex pisze...

Eh, widzę że każdy, nawet fajny pomysł można zepsuć :( Rozumiem że to spis wszystkich wydatków? Tam, gdzie takie pomysły działają, tego typu rady opiniują miejskie dokumenty pod kątem potrzeb osób młodych, wspierają ich aktywność (np. przy konsultacjach społecznych), powoli wykuwają się pomysły na dawanie pewnego budżetu na małe, ale realne inwestycje (np. w programie Zielonych w UK w tych wyborach) - niestety, wygląda na to że w Polsce z całej idei pozostaje fasada...

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.