6 maj 2010

Oświadczenie majątkowe HGW za rok 2009 w BIPie.

W sierpniu 2009 informowałem, że Ratusz nie opublikował w Biuletynie Informacji Publicznej oświadczenia majątkowego Prezydent Hanny Gronkiewicz Waltz za rok 2008 (link). Po podjęciu tematu przez Życie Warszawy, błąd naprawiano (link).

W Ratuszu czasami uczą się na błędach i dzisiaj oświadczenie majątkowe Pani Prezydent za rok 2009 zostało opublikowane w pierwszej kolejności. Link do oświadczenia (pdf).

5 komentarzy:

Anonimowy pisze...

I ta sama drobnocwaniacka sztuczka jak co roku. Dlaczego pensja prezydenta i zapomoga z uniwersytetu są sumowane razem? W takim razie ile ona dostaje tej zapomogi z uniwerku? I za co? Za ile przepracowanych w roku godzin? Czy znowu dowiemy się, że najlepiej opłacanym "naukowcem" świata, w przeliczeniu na godzinę, jest niejaka Hanna Gronkiewicz-Waltz, znana ekonomistka, ta sama, u której "to studenci zawsze liczyli"?

pretm pisze...

Dlaczego pensja prezydenta i zapomoga z uniwersytetu są sumowane razem?

To praktyka od 2008. Zapewne po publikacjach o łączeniu pracy w UM i na UW.

Anonimowy pisze...

bo dochody ze stosunku pracy wykazuje sie w zeznaniu łącznie :)

Anonimowy pisze...

Pretmie - a czemuż zamilkłeś nad tematem MPO?

Walcowa zrobiła juz dobre parę tygodni temu pełną czystkę w Zarządzie i Radzie Nadzorczej. Potem się okazało że byłe władze spółki dobrze broniły jej interesów (może dlatego że były powołane przed przyjściem Hanki do miasta), zaś miasto (Miasto) chciało Spółkę wycyckać i dilowało z wiadomymi siłami. A ostatnio w pewnej gazecie teatr chodzący od lat za gruntem mpo na madalińskiego dziękuje dobrze znanemu wszystkim gościowi - Lejbowi Folgelmanowi "za osiągnięcie nieosiągalnego". Czy to znaczy, że miasto podeptało prawo i jednak przekazało teatrowi nieruchomość pomimo opinii prawnych że to kryminał? W spółce huczy że Hanka wysłała do firmy nowe zastępy zaufanych bankowców do zarządu i rady nadzorczej i te persony pewnie się jej szybko chcą odwdzięczyć.

pretm pisze...

bo dochody ze stosunku pracy wykazuje sie w zeznaniu łącznie :)

Nie będę się upierał, ale oto
oświadczenie za 2006 rok, gdzie mogliśmy poznać bardziej szczegółowo.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.