23 maj 2010

AC/DC + Metallica = 600 tysięcy złotych. Płaci Dzielnica Bemowo.

Dwa tygodnie temu media relacjonowały akcję Dzielnicy Bemowo, w ramach której rozdano tysiąc biletów na koncert zespołu AC/DC (odbędzie się 27 maja).

Przy tej okazji nie informowano o tym, że Dzielnica Bemowo jest jednym ze sponsorów koncertu i że jest z tym związany wydatek 600 tysięcy złotych z budżetu dzielnicy.

Na początku maja podpisano umowę z firmą Live Nation na następujące zamówienie:
Przedmiot zamówienia: Wykonanie występów artystycznych przez zespół AC/DC w dniu 27.05.2010 na Lotnisku Bemowo oraz zespół Metallica w dniu 16.06.2010 r. na Lotnisku Bemowo.

Zamawiający: Dzielnica Bemowo m.st. Warszawy

Typ zamówienia: Zamówienie z wolnej ręki

Oferent wybrany: LIVE NATION SP. Z O.O.

Wartość wybranej oferty: 600 000,00 zł

Link do informacji w Księdze Zamówień Publicznych.

600 tysięcy to dwa razy więcej niż zapisane w załączniku do budżetu 300 tysięcy na zadanie "organizacja imprez promocyjnych z udziałem zespołów muzycznych."

To też więcej niż cały budżet na "Udział w wystawach, targach, imprezach promocyjnych." W tym roku Dzielnica zapłaciła również za:

Produkcja imprezy plenerowej pn. Bemowska edycja WOŚP w dniu 10 stycznia 2010 wg autorskiego scenariusza - 118 854,00 zł

Zorganizowanie dwóch koncertów zespołów muzycznych: T.LOVE i ZAKOPOWER - 125 100,00 zł

Wykonanie występu artystycznego przez zespół Perfect w dniu 09.05.2010 w Warszawie przy ul. Powstańców Śląskich 70 ok. godz. 21.00 w ramach programu przeciwdziałania przemocy i profilaktyki uzależnień w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy w 2010 r. - 53 000,00 zł

Wykonanie występu artystycznego przez zespół Lady Pank w dniu 09.05.2010 w Warszawie przy ul. Powstańców Śląskich 70 ok. godz. 19.00 w ramach programu przeciwdziałania przemocy i profilaktyki uzależnień w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy w 2010 r. - 19 000,00 zł

AKTUALIZACJA 27/05/2010

Wykonanie występu artystycznego przez zespół: Kayah, Urszula Dudziak, Novika, Bisquit, Loco Star,June, Kapela ze Wsi Warszawa, Smolik, Mosquito w trakcie imprezy Man's Day, współorganizowanej przez Dzielnicę Bemowo m. st. Warszawy w dniach 8 i 9 maja 2010 r. na terenie Lotniska Bemowo w Warszawie - 100 000,00 zł

27 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Przypominam, że te 118 854,00zł to cząstka z kosztów zorganizowania WOŚP, o których media zgodnie milczą i które należałoby odjąć od sumy zebranej przez WOŚP przed jej ogłoszeniem. Przypominam również, że to jest suma wydana z naszych podatków, czyli taka, która bezpośrednio mogłaby iść na zakup sprzętu do szpitali, a nie na promocję Owsiaka, który coś kupi, jak się zrzucimy po raz drugi.

Anonimowy pisze...

Pretm,
Trochę nie lubię niedopowiedzeń.
Fakt, że można było te pieniądze wydać lepiej, ale jeśli chodzi o poszczególne koncerty:
- Metallica - 1000 biletów do rozdania mieszkańcom Bemowa - najtańsza wejściówka - 200 zł, czyli 200 tys wraca do kasy miasta
- AC/DC - 1000 biletów do rozdania - najtańszy bilet 170 zł - 170 tys. "odzyskane".
Oprócz tego wyeksponowanie herbu i nazwy dzielnicy na plakacie i materiałach promocyjnych obydwu koncertów.
Fakt faktem, że spora cześć z tego dofinansowania to marnotrawstwo. Na moje oko ok. 200 tys, wystarczyło by na kilka Syrenek w dzielnicy, czy sfinansowanie prób lub nagrań młodym zespołom muzycznym w profesjonalnych studiach.
Ale nie - urzędnicy mogli by się spocić...

Anonimowy pisze...

Jakie "odzyskane" ?? Przecież tu nic nie wraca do kasy miasta..

Anonimowy pisze...

z wolnej ręki 600tys. - paranoja, w jakim kraju my żyjemy...

Anonimowy pisze...

POpierdolonym.

pretm pisze...

"czyli 200 tys wraca do kasy miasta"

Jak wraca do kasy miasta?

pretm pisze...

"z wolnej ręki 600tys. - paranoja, w jakim kraju my żyjemy..."

W takich wypadkach jak koncerty nie ma innego trybu. W końcu jest tylko jeden podmiot, który taki koncert organizuje, więc nie ma przetargu.

pretm pisze...

Na marginesie: Te bilety to w roku wyborczym nic innego jak ładnie opakowana i przemyślana kiełbasa wyborcza.

Anonimowy pisze...

..a bezrefleksyjny bemowski lud to z pewnością kupi. poPARCIE niestety zawsze tam wysokie. A jaki materiał zrobi "Bemowo news" (hoho - burmistrz zaprosił Metalikę!).
Inna rzecz - na stronie bemowo.waw.pl jest link do informacji o sposobie głosowania poza miejscem zamieszkania, opracowanych na podstawie strony glosujbezmeldunku.pl. Wchodze na link, a tutaj znajome, jak ktoś to trafnie ujął, sraczkowate barwy ;) (oczywiście, podobnie jak z akcją Zapal znicz 9 maja - nie wiadomo kto zacny odpowiada za akcję)

pretm pisze...

Wchodze na link, a tutaj znajome, jak ktoś to trafnie ujął, sraczkowate barwy ;)

Akcja platformerska z długą tradycją.

Anonimowy pisze...

Wraca do kasy, czy "odzyskane". Czy na prawdę muszę tłumaczyć o co mi chodzi? Zwykły barter. Za 600 tysięcy dostali 2000 biletów plus obecność w materiałach promocyjnych Live Nation.

Czy to mądrze wydane pieniądze - nie sądzę. Za te pieniądze można było zorganizować zamkniętą imprezę dla większej ilości mieszkańców Bemowa. Pamiętajmy, że chodzi o płacenie podatków, czyli przemeldowanie.

Czy kiełbasa wyborcza? Jak w przypadku stadionu Legii może się to okazać mieczem obosiecznym. Już teraz PR-owcy HGW odradzają chwalenie się tą inwestycją w kampanii wyborczej.
I tak na 110 tys mieszkańców Bemowa, wkurzonych może być 108 tysięcy, którzy nie dostali biletu, zakładając, że o tym słyszeli i są fanami heavy metalu:-)
Znajoma z pracy mieszka na Bemowie, do pracy na Mokotowie dojeżdża prawie 1.5 godziny i była wściekła jak jej o tym powiedziałem.

To straszne, że w tym kraju nie ma sensownie myślących polityków, od lewa do prawa. Przykładem niech będzie ostatnia powódź.
Od 6 lat za trudna do wdrożenia jest nowoczesna, hydrologiczna dyrektywa.
Poniżej wiele mówiący ustęp z ekspertyzy napisanej w kwietniu dla Kancelarii Sejmu przez dr inż. Janusza Żelazińskiego:
"Brałem udział we wspólnym posiedzenie Komisji Administracji i Spraw
Wewnętrznych oraz Ochrony Środowiska Zasobów Naturalnych i Leśnictwa w
dniu 9
września 2009 roku w sprawie problemów ochrony przeciwpowodziowej w Polsce
Podobnie jak w przypadku Programu dla Odry 2006, poproszono mnie o opinię.
Podobnie jak w przypadku Odry, moja opinia została zignorowana, a ja nie
zabierałem głosu po wystąpieniach ministrów i posłów, bo miałem
wrażenie, że będę
kopał się z koniem. Piszę o tym, bowiem wśród licznych wypowiedzi na
posiedzeniu
poruszono m. in. problemy Programu dla Odry 2006 oraz budowy nowego
stopnia na
Wiśle.
Otóż dowiedziałem się, że Program dla Odry 2006 jest wzorcem dla innych i
podobny program powinien być natychmiast opracowany dla Wisły. Ze
zdumieniem
dowiedziałem się, że to, co w mojej opinii jest przykładem partactwa,
traktowane jest
przez najwyższą władzę wodną jako przykład dobrej praktyki."
Źródło:
http://www.wwfpl.panda.org/?5020/Hydrolog-nasz-system-ochrony-przeciwpowodziowej-jest-anachroniczny

Myślicie, że poszli po rozum do głowy?

Anonimowy pisze...

No proponuję trochę poszukać co (kto) łączy LIVE NATION i UWAGA: RATUSZ!

Anonimowy pisze...

"Za 600 tysięcy dostali 2000 biletów plus obecność w materiałach promocyjnych Live Nation."

Z całym szacunkiem dla Live Nation, ale to chyba bardziej działa w drugą stronę. To reklama dla Live Nation a nie miasta. Że niby plakat z koncertu zawiśnie w Tokio a setka Japończyków zamiast na Chopina przyjedzie na Metalikę?

Pamiętajmy, że chodzi o płacenie podatków, czyli przemeldowanie.

Akcja Ratusza tłumaczy ciągle, że jedno nie ma związku z drugim, poza tym bilety nie są tylko dla Bemowian (za długoletnie płacenie podatków w stolicy) lub tych co właśnie się przemeldowali (na zasadzie - nagroda za obywatelski czyn).

W dalszej częci posta Mariusz ma rację;)

Anonimowy pisze...

To Live Nation płaci za plakaty i materiały promocyjne koncertu - prosta rzecz. Jak obecność logo sponsora na koszulce piłkarza. Aczkolwiek nie widzę sensu płacenia za tego typu reklamę.

Był tylko jeden warunek, żeby otrzymać bilet - trzeba być zameldowanym lub płacić podatki na terenie Bemowa, na przekór tego co pisze powyżej ktoś anonimowy.

Strasznie dużo niekompetentnych osób się tu wypowiada.

Anonimowy pisze...

Pracuje w Urzędzie Dzielnicy Bemowo od 10 lat. Przyznam się szczerze tak mało wychowanego Burmistrza ta Dzielnica nie miała. Odnoszę wrażenie, że Pan Burmistrz Dąbrowski zainteresowany jest totalnymi bzdurami i chamskim podrywem. Trzeba przyznać przystojniacha z niego. Kolejnym jego atutem są fantastyczni zastępcy - dzieci we mgle- tak ich nazywamy.
Całka bądź nawet ktoś z PiSu niech pogoni to po- sldowskie towarzystwo.

Anonimowy pisze...

Mariuszu, sam napisałeś:
"Pamiętajmy, że chodzi o płacenie podatków, czyli przemeldowanie."
Ja napisałem, że jedno z drugim związku mieć nie musi. Można było nawet dzień wcześniej złożyć sobie NIP-3 z odpowiednią zmianą adresu. Sama akcja zachęty do zmiany US ma sens. 600 tys. wydane między innymi w tym celu - NIE!

Anonimowy pisze...

A ty napisałeś między innymi, że bilety nie są dla tych co właśnie się przemeldowali. Właśnie, że są.
I właśnie o to chodzi, żeby złożyć nawet w tym samym dniu. Wtedy podatek dochodowy (część oczywiście - aktualnie około 39%) zasili kasę gminy. Ile z tego trafia do dzielnicy nie mam pojęcia. Szacuje się, że na Bemowie jest około 30 tys osób bez meldunku. Tylko pewnie większość wynajmuje mieszkanie, a więc NIP3 odpada. Można złożyć oświadczenie o płaceniu podatków lokalnie. Jak oni to będą później weryfikowali nie mam pojęcia. Chyba nie można sobie w ciągu kilku dni zmienić tych danych, a szczególnie wrócić do poprzedniego adresu.

A jak uważasz, że tak łatwo to zrobić to zapraszam 2 czerwca o godz 20:00 na www.bemowo.waw.pl po bilety na Metallicę. Ja na pewno wejdę i sprawdzę jak wygląda ten formularz.
Chyba, że ktoś wie jak?

Dowiedziałem się w międzyczasie, że Bemowo zapłaci też za broszurę informacyjną. Ciekaw jestem jak będzie wyglądało finansowanie komunikacji w dniu koncertu.

Sam nie wiem, co innego taki festiwal jak Open'er - kilkudniowy najazd fanów, to są duże przychody dla miasta. Tutaj mamy do czynienia raczej z ułańską fantazją urzędników Bemowa.

pretm pisze...

Ja na pewno wejdę i sprawdzę jak wygląda ten formularz. Chyba, że ktoś wie jak?

Ekran formularza.

Anonimowy pisze...

"Akcja Ratusza tłumaczy ciągle, że jedno nie ma związku z drugim, poza tym bilety nie są tylko dla Bemowian (za długoletnie płacenie podatków w stolicy) lub tych co właśnie się przemeldowali (na zasadzie - nagroda za obywatelski czyn)."

Niech czytający sami ocenią czy napisałem "że bilety nie są dla tych co właśnie się przemeldowali".

Wiem, że są również dla nich.

Anonimowy pisze...

Teraz to ja już kompletnie nie wiem o co ci chodzi.

Grunt, że zgadzamy się co do meritum:-)

Anonimowy pisze...

Otóż to:)

Anonimowy pisze...

Rozumiem, że ludzie krytykujący pomysły na koncerty nie chodzą. Rozumiem, że chcecie by Warszawa była wiochą na wschodzie Europy.
Siedźcie dalej przed swoimi komputerami zapiziali leserzy...

Anonimowy pisze...

1.Zamiast słuchać łomotu jakichś archaicznych zespolikow o przebrzmiałej sławie wolę iść na basen;-)
2.To właśnie wiocha zaprasza za wielką kasę przebrzmiałe sławy z "wielkiego świata";-)

Anonimowy pisze...

Pieprzone pisuary mordy w kubeł. Won słuchac swojego rydzykowego radia a od Metallicy sie odwalcie.

Anonimowy pisze...

Zaiste poziom i kultura wypowiedzi godna kibola-nic dziwnego - PO rządzą kibole(Tusk, Schetyna itd.) i takaż subkultura tam panuje.

Anonimowy pisze...

Rozumiem, że jak PiS dojdzie do władzy koncertów nie będzie się orgaznizować?

Anonimowy pisze...

...To straszne, że w tym kraju nie ma sensownie myślących polityków, od lewa do prawa. Przykładem niech będzie ostatnia powódź...
Jak ci się ten kraj nie podoba to wypieprzaj do innego, ja mieszkam w moim (naszym) kraju.

Prawie sami pisowcy a koncerty będą co niedziele, ZIARNO na lotnisku Bemowo - przemarsz na koncert procesją.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.