15 kwi 2010

POMOC DLA DZIECI OSIEROCONYCH W WYNIKU KATASTROFY SAMOLOTU PREZYDENCKIEGO

Zamieszczam, bo ważne:
Caritas Polska uruchamia apel o pomoc dla dzieci, które zostały osierocone w wyniku katastrofy samolotu prezydenckiego. Długofalowe wsparcie dla dzieci będzie prowadzone w ramach istniejącego programu Skrzydła - dostosowanego do indywidualnych potrzeb rodzin.

Dzieci zostaną objęte opieką finansową mającą na celu zapewnienie form pomocy dopasowanych do indywidualnych potrzeb rodzin. Dzieci objęte Programem Skrzydła otrzymają kompleksową opiekę. Wsparcie, jakie otrzyma dziecko w ramach Programu Skrzydła nie ograniczy się tylko do pomocy doraźnej.

Osoby i instytucje, które chcą wspomóc akcję pomocy dzieciom osieroconym w wyniku katastrofy samolotu prezydenckiego mogą

- wysyłać SMS O TREŚCI POMAGAM NA NUMER 72052 koszt 2,44 zł z VAT

usługa dostepna dla użytkowników ORANGE, PLUS, ERA, PLAY

- wpłacić środki na konto CARITAS POLSKA

ul. Skwer Kard. Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa

w Banku Millenium o numerze 23 1160 2202 0000 0000 7442 8102 z dopiskiem DZIECI

10 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Niestety HGW nie przybiegła z kanapkami, kocy nie ma, a nawet toi tojów brakuje:


http://kijowski.salon24.pl/171493,solidarnosc-kolejkowa-czyli-obywatele-na-strazy

zorba1 pisze...

Zgadzam się, organizacja ze strony miasta skandaliczna, kilku policjantów i kilku strażników. Harcerze/Młodzież ze Strzelca zostali "zgarnięci" post factum jak przyjechali złożyć hołd, a że byli w mundurach to im zaproponowano, ze wejdą bez kolejki za pomoc w porządkowaniu kolejki. Oczywiście zgodzili się.
Dantejskie sceny nad ranem, koszmar, ludzie prawie tratują się!!!! ponieważ NIKT nie zarządza tłumem ogromnym bo kilkudziesięciotysięcznym. Dopiero pod koniec kolejki dzielą ludzi na mniejsze grupki. Byliśmy z żoną - 14 godzin. Wróciliśmy o 8:30 do domu, czekaliśmy od 17:30. Ludzie oczekujący do Prezydenta zostali potraktowani przez HGW jak bydło. Gdyby nie wzajemna serdeczność oczekujących to doszłoby do ogromnego nieszczęścia.
Absolutny brak organizacji!!!!! SKANDAL. Mam nadzieję, że jakaś porządna gazeta o tym napisze.

Anonimowy pisze...

Do autora bloga: myślę, że to jak HGW olała kompletnie ludzi pod Pałacem zasługuje na osobny wpis.
SM jak na lekarstwo, tysiące ludzi stoją po kilkanaście godzin, a miasto nie zapewniło opieki lekarskiej, nie ma choćby kotła z gorącą herbatą, brak informacji i tylko dzielnym, zmęczonym harcerzom należą się podziękowania.

zorba1 pisze...

Pretm, tego nie można zostawić bez komentarza.

Pozdrawiam
Mikołaj

pretm pisze...

Nie byłem na miejscu, ale słyszałem już o tym nawet w Trójce, gdzie mówiono, że nie ma wsparcia od Straży Miejskiej.

Do spraw organizacyjnych zapewne trzeba będzie wrócić, ale czy teraz, to nie wiem. Przepraszam, ale nie jestem w stanie.

pretm pisze...

Wydział Prasowy Ratusza sprzed kilku godzin:

W związku z uroczystościami żałobnymi, które trwają w Warszawie od soboty 10 kwietnia, na prośbę dziennikarzy załączamy informacje dotyczące zaangażowania różnych służb.

Okolice Pałacu Prezydenckiego

Do tej pory miasto rozdało 30 tys. butelek (0,5 l) wody osobom czuwającym przed Pałacem Prezydenckim. W jego okolicach znajduje się również beczkowóz MPWiK z wodą pitna o pojemności 2,5 tys. litrów. W nocy z sobotę na niedzielę oraz z czwartku na piątek miasto zapewniło herbatę rozdawaną przez harcerzy oraz na Skwerze Hoovera;

Zaangażowanych jest 6 zespołów ratowniczych (po cztery osoby), dwie karetki i dwa namioty straży pożarnej z pomocą medyczną;

Postawiono 20 przenośnych toalet (są i będą sukcesywnie dostawiane);

Rafał pisze...

Swoją drogą. Nie byłem w sobotę na uroczystościach na Pl. Piłsudskiego, ale w piątek imprezę przygotowywała Agencja.. tak, tak - Zubrzycki.
Odwołali się od cofnięcia koncesji i wszystko jest ok?

pretm pisze...

Byłem na Placu i nie widziałem żadnej ochrony, tylko służby miejskie i harcerzy. Ale faktycznie jest zlecenie w systemie dla Zubrzyckiego. A dokładnie za:

Usługa wypłotowania Placu Piłsudskiego i okolic dla potrzeb organizacji uroczystości związanej z uczczeniem ofiar wypadku lotniczego w Smoleńsku

I to zamówienie z wolnej ręki. Dzięki za sygnał.

Rafał pisze...

Właśnie tego płotowania byłem świadkiem..

Anonimowy pisze...

I tylko po co te apele o wpłaty? ZUSu nie ma? Ubezpieczeń nie ma?

Poapelujmy jeszcze o wpłaty na rzecz każdej sieroty po ofierze wypadku samochodowego ...

A rząd i tak chojną ręką rzuci renty i inne zasiłki specjalne (40 tysięcy na dzień dobry). Jakie to szlachetne ...

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.