1 kwi 2010

Przetarg na pilotażową optymalizację ZZL. Plus "7500 pracowników w Ratuszu".

Ponad rok temu Ratusz "odkrył", że system wynagrodzeń oraz sposób przyznawania urzędnikom nagród "z automatu", nie spełniają najwyższych standardów. Odkrycie nastąpiło w momencie, kiedy więcej osób zainteresowało się wysokością nagród dla urzędników Pani Prezydent Hanny Gronkiewicz Waltz.

I na łamach Gazety Stołecznej zapowiedziano wprowadzenie zmian w ciągu kilku miesięcy (źródło).

Minął rok, a Ratusz dzisiaj ogłosił przetarg na „Opracowanie i wdrożenie pilotażu projektu Optymalizacji Systemu Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Urzędzie m. st. Warszawy w oparciu o kompetencje” Pilotaż ma objąć ok. 300 osób z 7500 pracowników*, a termin realizacji zamówienia to połowa grudnia tego roku. Fragment SIWZu:
Celem projektu jest opracowanie i wdrożenie systemu Optymalizacji Systemu Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Urzędzie m.st. Warszawy. Podstawą prac jest określenie kompetencji dla stanowisk w Urzędzie m.st. Warszawy, stworzenie kompetencyjnych opisów stanowisk pracy oraz uzyskanie rekomendacji do określenia taryfikatora płacy w zależności od zidentyfikowanych kwalifikacji i kompetencji w danej grupie stanowisk. System będzie bazował na wypracowanym modelu kompetencji, który będzie integrował wszystkie narzędzia i funkcje z zakresu Zarządzania Zasobami Ludzkimi.

Dzięki wdrożeniu takiego systemu możliwe będzie jasne określanie wymagań stawianych pracownikom, umiejscowienie ich w organizacji, a co za tym idzie ułatwione będzie określanie wymogów przy rekrutacji pracowników, ocenie pracowniczej, stworzenie kadry rezerwowej, a także określenie ścieżek rozwoju pracowników Urzędu na podstawie kompetencji. Stworzenie dla każdego pracownika indywidualnych profili kompetencji pozwoli na formułowanie planów rozwoju oraz na optymalne wykorzystanie posiadanych zasobów ludzkich.
Link do zamówienia.

Trzymam kciuki za pomyślność projektu, mając nadzieję, że Ratusz wie, co robi. Pytanie tylko czy audyt, który był przeprowadzany przez firmę konsultingową na początku kadencji, nie wykazał konieczności zmian w tym obszarze i teraz jesteśmy trzy lata spóźnieni.

Zainteresowane firmy mają tylko dwa tygodnie na przygotowanie oferty.

* Dokładny cytat dotyczący pracowników, aby nie było wątpliwości: "Zamawiającym w poniższym przetargu jest Urząd m.st. Warszawy. Należy przez to rozumieć wszystkie komórki organizacyjne wchodzące w skład Urzędu m.st. Warszawy, czyli 40 biur i 18 dzielnic, ok. 7500 pracowników" To nawet więcej niż wynika ze sprawozdania w budżecie, gdzie podana jest liczba etatów.

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

NIEZŁA PRZEWAŁA. ZNAM SIĘ TROCHĘ NA TYM. OBSTAWIAM ŻE WYGRA FIRMA HAY GROUP.TO PISAŁEM 1.4.2010. PRETM STAWIASZ FLASZKĘ JAK ZGADŁEM?

pretm pisze...

A czołówka na blogu może być? ;)

Anonimowy pisze...

Mam nową trafną nazwę na chorych z nienawiści wyznawców PO - POłeby. Jeśli ktoś ma ochotę może zamienić ł na j. To znakomicie zatyka trolujące jednostki. ;-) SPRAWDZONE! POLECAM!

Anonimowy pisze...

"opracowanie i wdrożenie systemu Optymalizacji Systemu" - dobre! Walcowa ma tyle systemów że potrzebuje systemu do ich systemowego systematyzowania! A pogonić tych urzędasów raz na zawsze! I ja pierwszą.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.