24 kwi 2010

O "z braku jednoznacznych decyzji władz miasta zrezygnowano z tej możliwości."

Prawie dwa lata temu władze miasta zapowiadały budowę centrum sportowo-rekreacyjnego na terenach Hutnika przy ul. Marymonckiej 42. W ramach kompleksu miała być budowana nowa siedziba Polskiego Związku Piłki Nożnej, a Pani Prezydent Gronkiewicz Waltz podpisała list intencyjny w obecności Michela Platini.

Oto fragment z czwartkowego komunikatu po posiedzeniu Zarządu PZPN:

(...) Ponadto Zarząd omówił sprawy związane z nową siedzibą PZPN. W 2007 roku Polski Zwiazek Piłki Nożnej rozpoczął poszukiwanie nowej siedziby. Zapytania ofertowe zostały wysłane do kilkudziesięciu czołowych agencji nieruchomości w Warszawie.

W 2008 roku po deklaracji Urzędu Miasta Warszawy pojawiła się możliwość wybudowania siedziby w ramach zagospodarowania terenów znajdujących się w okolicy klubu „Hutnik”. Z braku jednoznacznych decyzji władz miasta zrezygnowano z tej możliwości.

W połowie 2009 roku wyłoniono kilka precyzyjnych ofert kupna i wynajmu nieruchomości. Rozpatrywano możliwość zakupu działki budowlanej, budynku wymagającego adaptacji i powierzchni na Stadionie Narodowym w Warszawie. Każda z ofert została oceniony pod względem finansowym, prawnym, a także atrakcyjności lokalizacji. Wśród rozpatrywanych nieruchomości znalazły się m.in. te przy ulicy Badylarskiej i Wilanowskiej w Warszawie.
Źródło: Link do strony.

Lipiec 2008:
W Pałacu na Wodzie w Łazienkach, Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz i Prezes PZPN Michał Listkiewicz, w obecności Prezydenta UEFA Michela Platiniego oraz Ministra Sportu i Turystyki Mirosława Drzewieckiego, podpisali list I-intencyjny w sprawie powstania Centrum Sportu.

Centrum Sportu to kompleks boisk treningowych, na których odbywać sie będą szkolenia młodych piłkarzy, siedziba PZPN oraz hotel z zapleczem gastronomicznym. Prezes PZPN Michał Listkiewicz zapewniał, że ośrodek z fachową kadrą, będzie otwarty zarówno dla warszawiaków, jak i dla podopiecznych Leo Benhakera. Prezes podziękował Prezydent stolicy za pomoc w rozwoju piłki nożnej w Warszawie. Bardzo się cieszymy, że na gruntach miejskich będziemy gościć Centrum Sportu oraz PZPN – powiedziała Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Centrum zostanie wybudowane wspólnie przez Miasto i PZPN. Mogłoby powstać np. na terenie Klubu Sportowego Hutnik przy ul. Marymonckiej. Obecnie Miasto wraz z PZPN prowadzi rozmowy z potencjalnymi partnerami – klubami piłkarskimi oraz prywatnymi inwestorami.
Źródło: Link do strony.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Kozak za poparcie budżetu miasta za czasów rządów PiS w Wwie- dostał prezesa Polonii...

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.