2 maj 2010

Do trzech przetargów sztuka?

Biuro Promocji Miasta ogłosiło już trzeci przetarg na opracowanie dokumentu Strategii Rozwoju Turystyki m.st. Warszawy do 2020 r, na który radni przeznaczyli pieniądze w roku 2008.

Poprzednie dwa przetargi zakończyły się niepowodzeniem. W przypadku ostatniego zrezygnowano ze względu na zaoferowane przez wykonawców ceny. Co teraz zmienił Ratusz?

Ze Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia dzisiejszego przetargu:
Wartość szacunkowa zamówienia ustalona została na równowartość kwoty 92 877,67 EURO
Ze Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia drugiego przetargu:
Wartość szacunkowa zamówienia jest mniejsza niż równowartość kwoty 193 000 EURO
Utrzymano termin realizacji zamówienia na koniec listopada, ale w nowym przetargu usunięto następujący etap prac:
Prace związane z przeprowadzeniem konsultacji społecznych projektu „Strategii Rozwoju Turystyki m.st. Warszawy do 2020 roku” oraz korektą końcową. Uchwalenie dokumentu „Strategii Rozwoju Turystyki m.st. Warszawy do 2020 roku” przez Radę m.st. Warszawy.

Zakres prac:

1) Współpraca z wykonawcą Strategicznej Oceny Oddziaływania na Środowisko.
2) Przeprowadzenie konsultacji społecznych zgodnie z przyjętą metodyką i harmonogramem.
3) Przeprowadzenie konsultacji wewnętrznych w Urzędzie m. st. Warszawy w zakresie planu wdrożenia Strategii.
4) Wprowadzenie korekt do projektu dokumentu na podstawie przeprowadzonych konsultacji społecznych - opracowanie końcowej wersji „Strategii Rozwoju Turystyki m.st. Warszawy do 2020 roku”.
5) Wprowadzenie korekt do projektu dokumentu na podstawie przeprowadzonych konsultacji wewnątrz Urzędu m.st. Warszawy - opracowanie końcowej wersji planu wdrożenia „Strategii Rozwoju Turystyki m.st. Warszawy do 2020 roku”
6) Przeprowadzenie prezentacji podczas posiedzenia Rady m.st. Warszawy, oraz podczas posiedzeń komisji Rady.
7) Przygotowanie, w okresie trwania IV etapu, informacji dla mediów lokalnych i do Internetu dotyczących prac nad Strategią.
Rozstrzygnięcie przetargu 21 maja. Link do ogłoszenia.


Poprzednio w temacie:

Luty 2010: Strategia turystyki: I jeszcze jeden przetarg, i jeszcze raz.

Listopad 2009: Strategia turystyki 13 miesięcy później.

Październik 2008: 800 tysięcy złotych, żeby Katarzyna Ratajczyk wiedziała co ma robić w promocji turystyki.

Sierpień 2008: Strategia rozwoju turystyki w drodze.

O strategii również w TVN Warszawa: Promocja wymaga strategii. Warszawa ma tylko plany.

13 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Troche off-topic.
Angielskie prestiżowe pismo Garmophone 04/2010 str 42-43 zamieściło artykuł Discovering Chopin's Warsaw - Odkrywając warszawę Chopina.
Cytaty /moje tłumaczenie/:
Nie ma oficjalnego Warszawskiego Szlaku Chopina tylko 8-jezyczny audio przewodnik /dostępny na stronie internetowej/. Maria Alban Juarez przygotowała świetny przewodnik po miejscach związanych z Ch.
Nowe Centrum Ch. w trakcie inauguracji.., istniejące muzemum jest odnawiane, miejsce urodzenia w Ż.W. przebudowywane. Niedaleko centrum W-wy są Powązki. Tam w różnych miejscach są groby rodziców, 3 sióstr i 2 nauczycieli W.Zywnego i J.Elsnera. Trzeba troche poszukać. Nie ma żadnych map.

Jest jeszcze parę ciekawych spostrzeżeń i cytatów.

Anonimowy pisze...

pretm a pamiętasz Deszkiewicza i żonę Michała Kamińskiego(europoseł PiS) Annę, zatrudnioną bez konkursu na stanowisku wicedyrektora - oboje z Ratusza za rządów Lecha Kaczyńskiego- wtedy to była jazda.wrrrrr....:)

Anonimowy pisze...

uuuuu ! znowu dział PR platfomy się wpisał jak widzę powyżej.

Pretmie - a mozesz wyczaić jak się skończył ten przetarg na strategię zarządzania zasobami ludzkimi w Mieście? obstawiałam że wygra firma Hay i ciekawa jestem co wyszło. Dodatkowo widzę kolejny ustawiony pod nich przetarg - tym razem w Kancelarii Premiera.

Anonimowy pisze...

anonimowy powyżej - kobieto idź do prokuratury, ona to lepiej sprawdzi niż tendencyjny pretm.tak będzie lepiej niż rozsiewać plotki na wzór Macierewicza bądź lalkarza Suskiego.
Do boju kobieto - prokuratura czeka

Anonimowy pisze...

Kobitko nieszczęsna przejdź się i do CBA a nie ploty roznosisz- jak wiesz o przestępstwie to zamelduj to właściwym organom - może się boisz?, a Ty pretm czemu milczysz na tezę "Dodatkowo widzę kolejny ustawiony pod nich przetarg..." reaguj prosze na ploty albo do prokuratury marsz!

pretm pisze...

W momencie, kiedy pojawi się informacja o podpisaniu umowy to ją opublikuję.

Anonimowy pisze...

Ty ją opublikuj - ale do prokuratury marsz! -lubisz plotki -rozumiem, ale chyba jesteś też obywatelem. kobitce z o antypeowskich poglądach radzę znaleźć fajnego faceta(niestety kobitko droga w PiSie czy u ich sojuszników SLD takich nie ma) albo poszukać prokuratora.
czekam na publikacje -

Anonimowy pisze...

Ten sam artykuł /Gramophone/:
(wypowiedź pani z MSZ): Chcieliśmy dodtkowych pieniędzy na rok Ch, ale Minister Finansów powiedział że musimy zmieścić sie w istniejącym budżecie. Chopin nie przysporzy ani jednego głosu w nadchdzących wyborach 2011.

Anonimowy pisze...

drodzy koledzy z działu PR platformy czatujący na blogu hgw - (chyba nie bardzo lubicie swojej szefowej skoro tu zaglądacie) - ale macie rację, te ostatnie przewały z przetargami warto zgłosić gdzie trzeba, pomyślę jak to najmądrzej zrobić żebyście nie zamietli sprawy pod dywan jak zwykle.

"kobitka z o antypeowskich poglądach"

Anonimowy pisze...

kobitko nie jestem z działu PR platformy, tylko zwykłym zjadaczem chleba i oszczędź sobie proszę tych dzielnych i nie strasz na poziomie swoich idoli. jestem ciekaw co władze zamiotły pod dywan- proszę przykład. Wszędzie kobitko wietrzysz podstęp, skieruj sprawy do właściwych organów albo znajdź sobie fajnego,wrażliwego, inteligentnego faceta.
pa

pretm pisze...

jestem ciekaw co władze zamiotły pod dywan- proszę przykład

Przetarg na limuzynę w MPO, gdzie przetarg przygotowano tak, aby mogła wygrać tylko konkretna marka samochodu? UZP wypowiedziało się w tej sprawie, Ratusz nie.

Anonimowy pisze...

Przetarg na limuzynę w MPO- przeprowadzał poprzedni Zarząd za zgodą rady Nadzorczej -
przypomnę Ci Pretm,HGW ich właśnie odwołała.
prezesem MPO wówczas był Kierwiński (gorący zwolennik PiS, za ich rządów tam został powołany po krótkiej karierze w Biurze bezpieczeństwa), szefem Rady Nadzorczej niejaki Gugała (sympatyk PiS)- oni kupowali te limuzyny...
Kula w płot Pretm

pretm pisze...

Po pierwsze: Zarząd nie został odwołany za ten przetarg.

Po drugie: Co mają czyjeś ewentualne sympatie, kiedy na takie sprawy powinien reagować Ratusz.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.