1 mar 2010

"Szczyt obłudy i hipokryzji" a "nie można sobie pozwolić na to, by w takich targach jak MIPIM w Cannes nie uczestniczyć".

Prezydent Hanna Gronkiewicz Waltz w radiu TOK FM nazwała "szczytem obłudy i hipokryzji" wątpliwości, czy powinna jednocześnie pracować w Ratuszu i organizować prawybory w Platformie Obywatelskiej...

Ten szczyt obłudy i hipokryzji ma wynikać z faktu, że w porównaniu do Lecha Kaczyńskiego, Pani Prezydent częściej bywa na Radzie Warszawy. Warto Pani Prezydent przypomnieć, że to ona obiecywała w kampanii wyborczej:
W przeciwieństwie do moich poprzedników będę współpracowała z radnymi i będę starała się być na każdej sesji Rady Miasta.
Dlatego dwie sesje w roku na dwadzieścia nie jest rewelacyjnym wynikiem, jeżeli obiecywało się "być na każdej sesji Rady Miasta".

Niestety Katarzyna Kolenda-Zaleska nie zapytała o następujący fragment z artykułu Życia Warszawy:
(...) M. in. ze względu na obowiązki polityczne prezydent zrezygnowała z tegorocznego wyjazdu na prestiżowe targi nieruchomości w Cannes, które odbędą się 16 – 19 marca.
Źródło: Izabela Kraj, Prezydent od wszystkiego, Życie Warszawy, link do strony.

Od dwóch lat Ratusz podkreślał, że Hanna Gronkiewicz-Waltz osobiście uczestniczy w targach MIPIM. Oto fragment wywiadu z Panią Prezydent dla gazety Echo miasta z marca 2008:
Po raz pierwszy od siedmiu lat prezydent Warszawy był obecny na międzynarodowych targach w Cannes. Co zaważyło na pani decyzji?

HANNĄ GRONKIEWICZ-WALTZ: – Tak naprawdę żałuję, że nie udało mi się pojechać na targi w zeszłym roku. Ale to był początek mojej pracy w Urzędzie Miasta, czyli nie najlepszy moment, żeby opuszczać Warszawę. Teraz wiem, że nie można sobie pozwolić na to, by w takich targach jak MIPIM w Cannes nie uczestniczyć.
Źródło: Link do strony.

Jak widać można, jeżeli partia wzywa.

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

No cóż HGW to jest HGW - nic dodać i ująć

Anonimowy pisze...

Ja też już znam szczyt obłudy i hipokryzji. Obiecać i nie mieć w ogóle zamiaru dotrzymać.

Anonimowy pisze...

Znamy ją wszyscy nie od wczoraj: Hipokryzja Gronkiewicz-Waltz.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.