24 mar 2010

W 2009 średnie zatrudnienie (liczba etatów) już powyżej 7 tysięcy.


W roku 2009, w połowie którego ogłoszono zamrożenie etatów, średnie zatrudnienie w Ratuszu i dzielnicach wyniosło ponad 7 tysięcy etatów. O ile w Ratuszu średnie zatrudnienie zmniejszyło się nieznacznie, to w dzielnicach zatrudnienie wzrosło o ponad 550 etatów.

Na podstawie sprawozdań z wykonania budżetu za lata 2009 i 2008, Funkcjonowanie Urzędu Miasta - program 2, Utrzymanie stanowisk pracy - zadanie 1, średnie zatrudnienie (etaty):

9 komentarzy:

Anonimowy pisze...

HGW -patronka leniwych i niekompetentnych urzędasów...
Czego tu oczekiwać?;-)

Anonimowy pisze...

zwykli urzędnicy są tacy sami jak inni ludzie i nazywanie ich leniami nie jest dobre. Pracują tak jak im zorganizują pracę i nie mozna mieć do nich pretensji. To urzędnicy na wywyższonych stanowiskach są odpowiedzialni za nieład, bezwładnosć i bezczynność i w tym punkcie zgodzę się z przedmówcą:)

Anonimowy pisze...

Ja oczywiście mam na myśli tych co podejmują decyzje - wiceprezydentów, dyrektorów biur i zastępców, naczelników wydziałów...
Od początku kadencji HGW żaden urzędnik od wicedyrektora biura nie został w sposób niesymboliczny ukarany nawet przy pokazach tragicznej i kompromitującej niekompetencji!!!

pretm pisze...

zwykli urzędnicy są tacy sami jak inni ludzie i nazywanie ich leniami nie jest dobre.

Zgoda, co nie oznacza, że dyskusja o ich liczebności nie jest wskazana.

Anonimowy pisze...

Były fajerwerki? Były. Pisały gazety? Pisały. Temat istniał wtedy - tematu nie ma teraz. Te kilka miesięcy temu miał tylko sobie pójść w świat nieskomplikowany i chwytliwy dla większości wyborców HGW komunikat. Nie podejrzewam, że choćby 1% z tych wyborców zada sobie trud zweryfikowania takich zajawek..

Anonimowy pisze...

Za L.Kaczyńskiego:
- Zespól Doradców na czele z Arkuszewskim
- Gabinet Prezydenta na czele z Jakubiak
- Biuro Prezydenta na czele z Strzelczyk
- kilku niezależnych od ww Biur doradców na etatach.
Niezły sztab wyborczy

Anonimowy pisze...

Znowu się komuś blogi pomyliły. Gorliwy zresztą bo czyta HGW Watch po godzinach pracy w Ratuszu;)

kjk22 pisze...

Pracuję w jednym z urzędów dzielnic i wyraźnie widać przerost zatrudnienia i niekompetencję wielu ludzi, w tym w szczególności na kierowniczych stanowiskach. Niektóre komórki organizacyjne to wręcz przechowalnie platformianych nieudaczników. Około 1/4 ludzi śmiało można by zwolnić, a z części tych oszczędności dać podwyżki, tym którzy naprawdę się angażują. Ale nie wierzę, że to się kiedykolwiek zdarzy, niezależnie jaka partia będzie rządzić.

pretm pisze...

@kjk22

Dziękuję za komentarz. O tych 1/4 niestety nie realne.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.