13 mar 2010

Pani Burmistrz, "Aleja KEN 61" i promocja w nakładzie 1 170 000 szt.

Z cyklu "Po co dzielnicom własne gazetki". Niezmiennie w nawiązaniu do 1.7 miliona złotych, które w tym roku przeznaczą urzędy dzielnic na własne wydawnictwa.

Ponad rok temu, kiedy Gazeta Stołeczna zwróciła uwagę na problem gazetek dzielnicowych, pod ostrzałem znalazło się Bemowo News i burmistrz Jarosław Dąbrowski (PO). Po tym jak zwrócono mu uwagę, że wydawnictwo służy głównie do promocji jego osoby, zadeklarował, że z Bemowo News znikną jego "wizerunki".

Jarosław Dąbrowski nie miałby jednak szans w konkurencji z burmistrz Ursynowa Urszulą Kierzkowską (też działaczką PO), która rządzi w dzielnicy od kwietnia 2009.

Dwutygodnik "Aleja KEN 61" redagowany przez urzędników dzielnicy Ursynów to tylko cztery strony (w tym co najmniej jedna na ogłoszenia/zapowiedzi). A jak efektywnie można je wykorzystać do promocji Pani Burmistrz:

Lipiec i Sierpień 2009 - Urszula Kierzkowska i "Akademia Orlika". Pani Burmistrz o kryzysie gospodarczym i inwestycjach. Burmistrz Kierzkowska ogląda nowoczesny ambulans. Pani Burmistrz rozdaje dzieciom książki o Powstaniu Warszawskim. 4 zdjęcia Pani Burmistrz z obchodów rocznicy Cudu nad Wisłą. Pani Burmistrz wręcza medal za długoletnie pożycie małżeńskie.

Wrzesień 2009 - Burmistrz Urszula Kierzkowska na rozpoczęciu roku szkolnego. Składa życzenia uczniom, rodzicom, nauczycielom. Zdjęcia z rocznicy wybuchu wojny. Pani Burmistrz gratuluje mistrzowi Europy w siatkówce. Pani Burmistrz przecina wstęgę na Onko-Biegu.

Październik 2009 - Burmistrz Urszula Kierzkowska na Ursynowskim Festynie Rodzinnym. Burmistrz Kierzkowska bawi się wspólnie z dziećmi na nowym placu zabaw. W siedzibie urzędu Pani Burmistrz spotyka się z młodymi sportowcami. Burmistrz Kierzkowska składa życzenia nauczycielom.

Listopad 2009 - Pani Burmistrz w trakcie uroczystości 11 listopada. Burmistrz Kierzkowska na czwartej edycji Ursynowskiego Dyktanda. Zdjęcie Pani Burmistrz jak stoi w kolejce po wpis do profesora Bralczyka. Burmistrz na imprezie w Arenie Ursynów. Zdjęcie Pani Burmistrz bawiącej się hula hop:


Grudzień 2009 - Mikołaki (zdjęcia Pani Burmistrz podpisane "Przez chwilę burmistrz dzielnicy może zostać Świętym Mikołajem" i "Burmistrz Urszula Kierzkowska potrafi łatwo nawiązać z dziećmi doskonały kontakt"). Pani Burmistrz na łyżwach. Słowo wstępne Pani Burmistrz do książki Juliana Ursyna Niemcewicza "Władysław Bojomir". Burmistrz Kierzkowska na Jarmarku Świątecznym, "Burmistrz Ursynowa pomaga św. Mikołajowi".

Styczeń 2010 - Tylko jeden numer w styczniu, w tym dwie i pół strony z czterech to zapowiedzi kulturalne. Cała jedna strona to rozmowa z Burmistrz Ursynowa Urszulą Kierzkowską. Rozmowę przeprowadza rzecznik dzielnicy Ursynów. Kolejny materiał to "Kadra Bogdana Wenty na Ursynowie", zdjęcie z Panią Burmistrz.

Luty 2010 - Obchody rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego, zdjęcie Pani Burmistrz. Uroczystości z okazji Światowego Dnia Chorego. Dwa zdjęcia Pani Burmistrz z Marią Kaczyńską. Otwarcie Arena Active Club. Burmistrz Kierzkowska na kręgielni i przy stole bilardowym.

Marzec 2010 - Nie ma Pani Burmistrz w pierwszym marcowym numerze. Na jedynce jest za to Donald Tusk grający w piłkę nożną z premierem Węgier. Wiadomo siła wyższa:


W tym roku Urząd Dzielnicy Ursynów ma zamiar wydać 100 tysięcy złotych na dwutygodnik "Aleja KEN 61". Roczny nakład gazety dzielnicowej to według załącznika budżetowego 1 170 000 szt.

Po kilkudziesięciu minutach z archiwalnymi numerami tego wydawnictwa doceniłem "Kurier Wolski", który czytam regularnie, a w którym burmistrz nie atakuje czytelników na co drugiej stronie.

9 komentarzy:

Anonimowy pisze...

, …Bo najważniejsza jest autopromocja i aż chce się powiedzieć „…Niech na całym Świecie wojna, byle polska wieś(ć) szczęśliwa, byle polska wieś(ć) spokojna” No i jest miło, jest spokojnie, burmistrzowie się bawią, wstęgi przecinają, otwierają, przemawiają, gazety wydają, w samouwielbienie wpadają Jednym słowem mali ludkowie w wielkim mieście.
Typek z Nowolipek

Anonimowy pisze...

A no i jeszcze miałem skomentować wybryki piłkarzyków. No pięknie się chłopaki prezentują! Może jakiś klub ich kupi? Albo ja dopłacę żeby ich tylko wzięli! Podobno ten poseł z Warszawy, co z Gdańska przyjechał zawsze wygrywa! Znaczy – najlepszy w piłkę jest, a jak by przegrał, to też byłby najlepszy, bo on zawsze najlepszy. Przynajmniej On tak myśli – Ja nie!
Typek z Nowolipek

Anonimowy pisze...

e..no niezła laska z tej pani burmistrz!!!! szkoda tylko że jest w PO.

Anonimowy pisze...

A ja mieszkam na Ursynowie i cenię Panią Burmistrz. Aktywna kobieta, naturalna, kompetentna i co najważniejsze ciągle wśród mieszkańców. Od tego miedzy innymi jest. A że fotogeniczna to chyba nie wada.
Ursynowianin

Anonimowy pisze...

te, anonimowy działacz z 9:40, to, że "fotogeniczna", to nie wada, wadą jest, że puszcza nasze pieniądze na autopromocję swojej osoby i swojej partii, nie na to płacimy podatki, a przynajmniej ja spodziewam się, że za moje pieniądze fotogeniczna pani burmistrz zrobi coś dla dzielnicy, a nie dla siebie, Mira, Zbynia i Donia (z ich przełożonymi sobiesiakami w tle)

Anonimowy pisze...

Kolejna zagrywka POpaprańców. Wstawili ładną i kompetentną panią (oby!), żeby wszyscy zapomnieli o poprzedniku, dzięki któremu parę ładnych baniek poszło się je..ć.

Anonimowy pisze...

Powinien istnieć ustawowy zakaz wydawnictw finansowanych z budżetu miasta. |
W moim mieście (60 tys.) jest Biuro Rozwoju i Promocji zatrudnia 3 osoby na etatach inspektorów. Wydaje biuletyn który jest tubą propagandową miasta.
W dobie internetu po co mi jakaś makulatura wkładana do skrzynek.
Jedną osobę znam - położyła na łopatki gazetę lokalną w ekspresowym tempie, i aby nie zginęła z głodu została (osoba) (niedo) rzeczniki Urzędu Miasta.

pretm pisze...

Powinien istnieć ustawowy zakaz wydawnictw finansowanych z budżetu miasta

Dla tych co nie czytali, to w tym temacie polecam świetny artykuł Tomasza Wróblewskiego w Rzeczpospolitej: Zapomniana wolność słowa

pretm pisze...

A że fotogeniczna to chyba nie wada.

W autopromocji to na pewno nie jest wada.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.