12 mar 2010

Centrum Komunikacji z Mieszkańcami za ponad 7.5 miliona złotych.

Na najbliższej sesji Rady Warszawy radni będą głosować uchwałę zmieniającą tegoroczny budżet. Wśród propozycji Ratusza jest przeznaczenie w tym roku 4 milionów złotych na budowę Centrum Komunikacji z Mieszkańcami. Zadanie jest dwuletnie, całkowita wysokość wydatków to ponad 7 milionów 700 tysięcy złotych.

Jak na taki projekt, to o Centrum Komunikacji z Mieszkańcami było do tej pory dosyć cicho. To w nawiązaniu do Ile za projekt budowy Contact Center. Uzasadnienie z uchwały poniżej:

Wprowadza się do budżetu na 2010 r. nowe, dwuletnie zadanie, z przewidywaną całkowitą wysokością wydatków 7.747.000 zł, w tym: 2010 r. - 4.154.100 zł, 2011 r. - 3.592.900 zł. Planowane środki przeznacza się na zakup zintegrowanego systemu komunikacji, serwerów, sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem oraz szyny integracyjnej i baz wiedzy. Ponadto, w ramach realizacji zadania planuje się wdrożenie oprogramowań narzędziowo - aplikacyjnych tj. Portalu Samoobsługi Mieszkańca, Portalu Jednostek Organizacyjnych, Systemu Obsługi Centrum Kontaktu oraz Systemu Analitycznego Świadczonych Usług.

Projekt Centrum Komunikacji z Mieszkańcami m.st. Warszawy jest przedsięwzięciem innowacyjnym i nowatorskim w skali kraju, które ma na celu przede wszystkim usprawnienie i podwyższenie standardów usług świadczonych przez urzędy, a także zapewnienie realizacji e-usług publicznych na rzecz mieszkańców, przedsiębiorców i turystów.


1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Czy to "centum" będzie nauczać urzędników przestrzegania prawa, kultury obsługi czy odwrotnie ??? Może będzie pomnikiem marnotrawienia publicznych pieniędzy - na co zdecydowanie bardziej się zanosi.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.