3 lut 2010

TVN Warszawa o obietnicach z roku 2006.

Dzisiejszy materiał w TVN Warszawa (autor Cyprian Jopek) o obietnicach wyborczych Pani Prezydent Gronkiewicz Waltz: Rozliczyć z obietnic wyborczych.

Z kronikarskiego obowiązku poniżej przypomnienie obietnic w sprawie oficjalnej strony Pani Prezydent, które skłoniły do utworzenia strony "gronkiewicz.pl - wersja odzyskana"...

Luty 2007 pierwsza notka o zniknięciu strony Pani Prezydent na której znajdował się program wyborczy: gronkiewicz.pl UNDER CONSTRUCTION

Połowa lutego 2007, na pytanie czy strona zawierająca program wyborczy będzie ponownie dostępna, przychodzi odpowiedź z Gabinetu Prezydenta:
Informuję, iż strona www.gronkiewicz.pl będzie w niedługim czasie dostępna, zostanie też uaktualniona.
Niestety nic się nie wydarzyło "w niedługim czasie". Dlatego przy okazji czatu z Panią Prezydent na stronach Życia Warszawy w kwietniu 2007, przesłałem następujące pytanie:
pretm: Dlaczego usunięto stronę gronkiewicz.pl na której umieszczony był program Pani Prezydent?

Hanna_Gronkiewicz-Waltz: Tworzona jest w tej chwili nowa strona, jej uruchomienie to kwestia kilku tygodni.

"kwestia kilku tygodni" oznaczała w praktyce nigdy. O usuniętą stronę gronkiewicz.pl Pani Prezydent była nawet zapytana przez panią redaktor Izabelę Kraj w wywiadzie dla Życia Warszawy w listopadzie 2008:
ŻW: Dlaczego nigdzie w Internecie nie ma pani programu wyborczego?

Hanna Gronkiewicz-Waltz: Nie ma? Ja mam go cały czas.

ŻW: No ja też mam. Ale chodzi o zwykłych ludzi, którzy nie kolekcjonują materiałów wyborczych, a chcieliby sprawdzić jak realizuje pani zobowiązania wyborcze.

Hanna Gronkiewicz-Waltz: Przypomnę go więc przy kolejnych wyborach. Sama się rozliczę i będę rozliczana.
Źródło: Link do strony.

Pani Prezydent powiedziała "Przypomnę go więc przy kolejnych wyborach" i dlatego w ramach swoich skromnych możliwości postanowiłem pomóc stroną "gronkiewicz.pl - wersja odzyskana"

5 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Ja też dobrze pamietam, że Waltzowa obiecała w Warszawie prywatyzację. A już szczególnie sprzedaż mieszkań komunalnych i lokali użytkowych ich wieloletnim najemcom. Sprzedaż mieszkan ani drgnie. Lokale użytkowe to już w ogóle nie wiadomo dlaczego temu a nie temu. Tego się z lokalu wywala a temu drugiemu natychmiast sprzedaje. Starówka nękana i całkowicie zamrożona. Chyba czeka na reprywatyzacje. Pewnie bedzie jakimś zadośćuczynieniem. Proszę dokładnie przeczytać projekt ustawy reprywatyzacyjnej dla Warszawy. Zniknął ze stron miasta natychmiast po publikacji. Jest to akt prawny bardzo ciekawy. Po przeczytaniu tego można głośno zanucić; " Komu Starówkę, komu Starówkę, komu Starówkę, komu....?" ...Komu cały Trakt Królewski? Uchwały Rady Warszawy w tym wzgledzie wiele mówią. Reprywatyzacyjna dopowiada koniec. A ludzie na Trakcie mieszkający i prowadzący działalność gospodarczą są bezprawnie represjonowani opieszałością urzędników i niekonstytucyjnymi zapisami prawa lokalnego.

Anonimowy pisze...

To prawda, niestety.

pretm pisze...

" A już szczególnie sprzedaż mieszkań komunalnych i lokali użytkowych ich wieloletnim najemcom."

Z programu:

Nawiążemy z przedsiębiorcami rzeczywisty dialog, a nie tylko grę pozorów jak do tej pory. Obniżymy podatki od nieruchomości dla przedsiębiorców, które dzisiaj w Warszawie wynoszą 99% dopuszczalnej prawem wysokości. Uruchomimy sprzedaż lokali użytkowych, dzięki czemu przedsiębiorcy będą chętniej inwestować w remonty i rozbudowę swojej własności.

Anonimowy pisze...

a pisior zrobił coś???? durne muzeum na które tylko ptaki srają

pretm pisze...

a pisior zrobił coś???? durne muzeum na które tylko ptaki srają

Proszę sobie doczytać.

Dokumenty "Warszawa podsumowanie lat 2002 - 2005" i "Warszawa podsumowanie lat 2002 - 2006" zamieściłem w notce "Nie było niczego" vs. dokumenty podsumowujące lata 2002-2006.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.