11 lut 2010

SE i zatroskana Pani Dyrektor (o pieniądze wiceprezydenta).

Wczorajsza informacja prasowa Zarządu Dróg Miejskich o bieżących naprawach nawierzchni dróg, kończy się następującą uwagą:
Z powyższego wyliczenia wynika, że ZDM i ZRiKD nie remontują ulicy na trasach włodarzy miasta do domu prezydentów miasta, lecz wszędzie tam, gdzie jest to niezbędne. Prowokacja? Nie. Fakt potwierdza rzeczywistość.
Źródło: Link do strony.

Oczywiście jest to odniesie do prowokacji Super Expressu, który nagrał Grażynę Lendzion, dyrektor Zarządu, w rozmowie z reporterką podającą się za "sekretarkę wściekłego wiceprezydenta Jarosława Kochaniaka": Warszawa: prezydentowi drogę załatają w ciągu doby.

W rozmowie z reporterką SE Pani Dyrektor zaoferowała nie tylko naprawę nawierzchni...
Natomiast, ponieważ on jechał prywatnym samochodem i poniesie z tego tytułu koszty, to ja potrzebuję, żebyście napisały pismo do Zarządu Dróg Miejskich. Trzeba by było napisać w którym to miejscu się stało i przesłać rachunek.
Dlatego warto wiedzieć, że procedura nie jest aż taka prosta, aby uzyskać odszkodowanie od Zarządu Dróg Miejskich. Należy przedstawić o wiele więcej dokumentów, niż tylko pismo i rachunek. Ze strony ZDM:
Jakie dokumenty należy złożyć w celu ubiegania się o odszkodowanie za uszkodzenie samochodu?

Aby ubiegać się o odszkodowanie za uszkodzenie pojazdu na drogach zarządzanych przez ZDM należy złożyć w Kancelarii ZDM przy ul. Chmielnej 120:
  • pisemne roszczenie o wypłacenie odszkodowania
  • dokładny opis okoliczności i przebiegu zdarzenia z określeniem daty, godziny i miejsca wypadku oraz powstałych uszkodzeń pojazdu
  • kserokopię dowodu rejestracyjnego samochodu i prawa jazdy kierowcy
  • posiadane fotografie miejsca zdarzenia, szkic określający przebieg zdarzenia i przyczyny uszkodzenia pojazdu, w tym kształt, rodzaj i wymiary przeszkody
  • oświadczenie świadków zdarzenia
  • informację o wysokości żądanego odszkodowania oraz dokumenty uzasadniające zgłoszone roszczenia np. kosztorys niezbędnej naprawy, oryginały rachunków
  • informację, w jakim zakresie i w którym towarzystwie jest ubezpieczony pojazd oraz czy wystąpiono o odszkodowanie z tytułu ubezpieczenia autocasco
  • informację o okresie i przebiegu eksploatacyjnym uszkodzonych części
  • protokół pokolizyjny z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji lub Straży Miejskiej w szczególności określający przyczynę, osobę lub instytucję winną zaistniałej kolizji oraz stwierdzone podczas oględzin uszkodzenia pojazdu
Źródło: Link do strony.

No chyba, że jest specjalna szybka ścieżka dla "wściekłych wiceprezydentów".

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

Szkoda Dyr. Lendzion - Kochaniaka nie.

Anonimowy pisze...

Nie ma to jak poważna prasówka.

pretm pisze...

A dokładniej to o co chodzi?

Anonimowy pisze...

Kochaniak to facet do rozwałki. Wszyscy mowią że Walcowa chce go spuścić, tylko nikt go nie chce w innej robocie a kolo ma oczekiwania. Ostatnio go ćwiczyli pod kątek Zarządu BGK bo to stary czekista z bankowości jak wszyscy od Hanki.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.