28 lut 2010

Projekt planu zagospodarowania terenów wokół SN do końca kwietnia.

Artykuł w Gazecie Wyborczej "Diabli biorą Stadion City" to pierwsze, kompleksowe podejście do wątków warszawskich w aferze hazardowej, zwrócenie uwagi na problem rezygnacji z budowy drugiego etapu Narodowego Centrum Sportu i pytanie o zaniechania Ministerstwa Sportu. O pewnych elementach tych problemów pisałem tutaj.

To co przewidywane było jako połączenie funkcji sportowo-rekreacyjnych, wystawowych i komercyjnych (centrum usługowo-konferencyjne, hotel), według sugestii ministra Drzewieciekigo miało mieć określone "funkcje dla terenów komercyjnych, z uwzględnieniem ewentualnej zabudowy mieszkaniowej". Jest to odejście od projektu, który zwyciężył w jednym z największych warszawskich konkursów architektonicznych.

W odpowiedzi na artykuł, Ratusz zapowiedział, że przedstawi projekt planu zagospodarowania do publicznego wyłożenia do końca kwietnia (źródło). Warto śledzić, co się będzie z tym planem dalej działo.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

JKM w Najwyższym Czasie krakał kilka lat temu że to będzie mega afera która wybuchnie zaraz po ostatnim gwizdku na EURO 2012. Korwin jak to oszołomy mylił się i to o dwa lata, ta afera już zaczyna kiełkować.

pretm pisze...

Poczekamy, zobaczymy jak będziemy przy planie.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.