15 lut 2010

ESK 2016, czyli przetarg na wniosek.

Nie zdziwię się, jeżeli zostanie to uznane za dowód na profesjonalizm urzędników, ale zainteresowało mnie to, że sztab ludzi w Biurach Kultury i Promocji nie jest wystarczający, aby zrealizować takie zadanie w ramach własnych zasobów.

Ratusz ogłosił przetarg na przygotowanie wniosku aplikacyjnego dla m. st. Warszawy w konkursie o uzyskanie tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku…

Zakres zamówienia:
Dokumentu pod nazwą Wniosek Aplikacyjny m.st. Warszawy, zgodnego z wymogami pierwszego etapu selekcji kandydatów do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016,

Niezbędnych materiałów dodatkowych, stanowiących podstawę do profesjonalnego opracowania, wymienionego w pkt. 1, Wniosku Aplikacyjnego

Materiałów wyjściowych do wykorzystania przy prezentacji w/w Wniosku Aplikacyjnego odpowiedniej komisji oceniającej wnioski kandydatów do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje także działania, przeprowadzane w porozumieniu i za zgodą Pełnomocnika Prezydenta m. st. Warszawy ds. przygotowań m. st. Warszawy do uzyskania tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016, w tym, m.in.: 1. uczestnictwo w działaniach promocyjnych na rzecz kandydatury m.st. Warszawy 2. współpraca z ekspertami zewnętrznymi posiadającymi doświadczenie w zakresie opracowywania, prezentacji i oceniania unijnych wniosków aplikacyjnych.
Źródło: Link do strony.

Co obejmuje taki wniosek:
Wniosek aplikacyjny obejmuje kilka punktów. Należy udzielić informacji dotyczących: ogólnych zagadnień związanych z projektem; programu obchodów; organizacji i finansowania obchodów; infrastruktury; planu komunikacji; ewaluacji i monitoringu obchodów oraz informacji dodatkowych.

Ważne jest także wykazanie we wniosku, w jaki sposób zaplanowane obchody spełnią kryteria wyznaczone przez Unię Europejską (kryteria dotyczące: „Wymiaru europejskiego” oraz „Miasta i obywateli”).

W podrozdziale dotyczącym programu ESK należy przedstawić dokładniejszy plan obchodów roku (czy będzie on miał swój główny motyw) oraz wyliczyć główne wydarzenia powiązane z rokiem obchodów, a także wykazać sposób dobierania projektów, wydarzeń składających się na niego.

W części wniosku dotyczącej organizacji i finansowania obchodów należy udzielić wyczerpujących informacji na temat organizacji odpowiedzialnej za przygotowanie obchodów w danym mieście. Do wniosku powinien zostać dołączony statut tej organizacji oraz CV najważniejszych pracowników. Należy podać informacje dotyczące potencjału finansowego i administracyjnego organizacji, a także wykazać kryteria doboru dyrektora artystycznego roku obchodów. We wniosku należy podać całkowitą sumę przeznaczoną na organizację oraz wykazać źródła dofinansowania: ile pieniędzy pochodzi z dotacji miasta, z budżetu państwa, a ile od sponsorów prywatnych.

Należy także odpowiedzieć na pytanie, czy już jakieś środki zostały zarezerwowane w budżecie miasta. Ponadto należy przedstawić harmonogram wydatków oraz plan pozyskiwania sponsorów.
Źródło: Link do strony.

Biorąc pod uwagę zakres dokumentów, jaki muszą przygotować zainteresowane firmy, również interesujące jest to, że otwarcie kopert z ofertami już za 8 dni.

6 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Przecież ludzie w tych biurach nie są do roboty tylko do ogłaszania i rozstrzygania przetargów.o
To pewna i duża kasa;-)

Anonimowy pisze...

Ty anonimowy jak coś wiesz o pewnej kasie to złóż doniesienie do prokuratury,albo pretm nie publikuj proszę anonimowych oskarżeń.To nie ładne
zresztą to takie modne -juz taki jeden pan(był naszym premierem) niedawno tez chlapnął językiem i oskarża Sikorskiego.

Anonimowy pisze...

zważywszy na to jakim piramidalnym dowodem niekompetencji był dokument związany z konkursem na gadżet warszawski, nie dziwię się, że nikt w Ratuszu nie potrafi napisać porządnego briefu, zwłaszcza P. Ratajczyk, która chwali się profesjonalnym doświadczeniem wyniesionym z międzynarodowej agencji reklamowej - w takich agencjach za nieumiejętność pisania briefów wylatuje się z pracy. I pewnie tak trafiła pod skrzydła Hani

pretm pisze...

Ratajczyk jest największą pomyłką HGW. Na równi z wiceprezydentem Kochaniakiem.

Anonimowy pisze...

Znam większe- Paszyński, Lypszyc, Wilczyński i całe to lewackie bractwo od Borowskiego.To skrajna nieudolność i bałagan, myślenie tylko o PR-rz i totalna hipokryzja!!!

pretm pisze...

Zgodzę się co dyr Wilczyńskiego, który w kilku miejscach szukał nowej pracy (TS/PKOL).

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.