27 sty 2010

Urzędnika od organizowania konferencji prasowych zatrudnimy.

Tydzień temu w TVN Warszawa Grażyna Lendzion, szefowa Zarządu Dróg Miejskich, tłumaczyła, że nie może zatrudnić więcej osób do obsługi zintegrowanego systemu zarządzania ruchem drogowym, ponieważ jest blokada etatów (link). Dlatego obsługa systemu pracuje tylko do godziny 15.

Takich przyziemnych problemów jak blokada etatów nie ma kierownictwo Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym, które rozpoczęło rekrutację na Stanowisko ds. kontaktów społecznych...

Do głównych zadań osoby zatrudnionej na tym stanowisku będzie należało między innymi:
Zarządzanie informacją kierowaną do mieszkańców i innych użytkowników dróg na terenie m.st. Warszawy oraz promowanie działalności inwestycyjnej m. st. Warszawy w zakresie działalności Biura, w szczególności:

a) organizacja konferencji prasowych, spotkań z przedstawicielami społeczności lokalnych, debat i innych spotkań o charakterze informacyjnym,
b) rozpowszechnianie informacji w celu pozyskania opinii publicznej oraz reagowanie na uwagi mieszkańców i dziennikarzy związane z zakresem działalności Biura,
c) obsługa serwisu dla mieszkańców eInwestycje,
d) współpraca w harmonizowaniu polityki Urzędu z potrzebami lokalnych społeczności, w zakresie działalności Biura,
e) przygotowywanie prezentacji, broszur i biuletynów dotyczących działalności inwestycyjnej m.st. Warszawy i Biura,
f) współpracę z jednostkami organizacyjnymi m.st. Warszawy, Dzielnicami m.st. Warszawy, biurami Urzędu, spółkami prawa handlowego oraz innymi podmiotami w zakresie przygotowywania materiałów informacyjnych dotyczących inwestycji miejskich.
Źródło: Link od strony.

W ten sposób udało się powtórzyć zadania jakie powinien realizować Wydział Prasowy (zatrudnia dziesięć osób) i jednocześnie niektóre z obszarów działań Centrum Komunikacji Społecznej.

Najwyraźniej blokada etatów nie dotyczy też Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych, siostrzanej jednostki dla ZDMu, gdzie poszukuje się kandydatów na Stanowisko ds. Komunikacji do zespołu Rzecznika Prasowego:
- gromadzenie i aktualizowanie informacji dotyczących zadań inwestycyjnych realizowanych przez ZMID,
- redagowanie tekstów oraz przygotowanie grafiki do umieszczenia na stronie internetowej ZMID,
- aktualizowanie strony w oparciu o pozyskane informacje,
- inicjowanie zmian i rekomendowanie nowych aktywności w serwisie.
Źródło: Link do strony.

Bardzo niesprawiedliwa jest ta blokada etatów.

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

Bo w ratuszu wszystko jest względne,szczególnie decyzje!Prawdziwy Einstein z tej bufetowej;-)

Anonimowy pisze...

Jak widać, dla każdego pociotka kogokolwiek z PO należy się miejsce pracy, najlepiej stanowisko kierownicze w spółce skarbu państwa, a w najgorszym wypadku jakiś etacik w jakimkolwiek urzędzie. Tym sposobem wzrasta grono zadowolonych z rządów PO.

Anonimowy pisze...

A propos Bufetowej, to jej szczodrość i wdzięczność za zasługi jest niezmierzona. Szef kampanii wyborczej zostaje wojewodą, były szofer buristrzem Bemowa... i długo by jeszcze wymieniać. Za PZPR też tak było i spokojnie mozna stwierdzić, że PO się tak bardzo od nich nie różni. Wicie rozumicie.

Szczerze mi żal tych, którzy na to barachło polityczne oddadzą swój głos w olejnych wyborach.

Anonimowy pisze...

Errata: nie olejnych tylko kolejnych. He he he...

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.