3 sty 2010

Podpowiedź?

TVN Warszawa: Sondaż: Gronkiewicz-Waltz i Borowski w drugiej turze. Fragment o kandydacie Prawa i Sprawiedliwości:
(...) Oficjalnego kandydata wyborcy poznają dopiero wiosną. - Będzie to na pewno kandydat silny, który zna Warszawę, który ma doświadczenie administracyjne, zasiadał w różnych gremiach wybieralnych - Mariusz Błaszczak przewodniczący warszawskiego Prawa i Sprawiedliwości.
Źródło: Link do strony.

Zaryzykuję: Paweł Wypych. Dlaczego?

Pełnił funkcję dyrektora Biura Polityki Społecznej w Ratuszu, wcześniej był dyrektorem Warszawskiego Centrum Pomocy Rodzinie ("ma doświadczenie administracyjne" plus "zna Warszawę"), był warszawskim radnym w latach w latach 1990-2003 ("zasiadał w różnych gremiach wybieralnych"), a do tego aktualnie bezpartyjny.

Na koniec poprzedniej kadencji dobre recenzje, jako miejski urzędnik, zbierał nawet w Wyborczej:

Wypych musi zostać - analiza czterech lat warszawskiej polityki społecznej.

Paweł Wypych, czyli strzał w dziesiątkę.

Z aktualnych artykułów polecam poczytać:

Polska: Wieczny harcerz będzie mówił za prezydenta.

Rzeczpospolita: Złota rybka wśród rekinów.

Prezydent Hanna Gronkiewicz Waltz zwolniła go z Ratusza, bo Kazimierz Marcinkiewicz wymienił go jako jednego z potencjalnych kandydatów na wiceprezydenta. Jak to kiedyś powiedział Sławomir Potapowicz o HGW: "Jest mściwa." I to się w praktyce sprawdziło.

PS Do charakterystyki pasuje również Paweł Poncyljusz, który również był warszawskim radnym i jest warszawskim posłem, ale nie pracował w Ratuszu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.