5 sty 2010

O podpowiedzi raz jeszcze.

W nawiązaniu do niedzielnej notki Podpowiedź? o możliwym kandydacie PiSu po wypowiedzi Mariusza Błaszczaka i dlaczego może to być minister Paweł Wypych.

Wczoraj radny Andrzej Golimont (SLD) w TVN Warszawa (link), powiedział po wysłuchaniu tej samej wypowiedzi, że opis pasuje tylko do jednej osoby z PiSu. Właśnie do Pawła Wypycha.

Kandydatura Pana Ministra jest bardzo ciekawą propozycją, ale należało ją zgłosić i rozpocząć kampanię pół roku temu. Nie wystarczy sama obecność w mediach jako przedstawiciela Kancelarii Prezydenta.


Na marginesie poniżej coś z podwórka Pana Radnego po wczorajszej aktualizacji odpowiedzi na zapytania radnych...

Na ostatniej sesji Rady Warszawy Pan Radny złożył zapytanie dotyczące "jednego z wysokich urzędników" Ratusza, który ze swojej winy spóźnił się na samolot w Kopenhadze i w konsekwencji trzeba było mu kupić nowy bilet. Pan Radny chciał wiedzieć, czy za nowy bilet płaciło miasto, czy ten urzędnik z własnego wynagrodzenia:Źródło: Link do pdf.

Po dwóch tygodniach Pani Prezydent odpowiedziała, że pytanie jest zbyt ogólne i nie można udzielić precyzyjnej odpowiedzi:Źródło: Link do pdf.

Faktycznie to musiało być wyjątkowo trudne dla Pani Prezydent Gronkiewicz Waltz, aby udzielić prostej odpowiedzi: A - czy taka sytuacja miała miejsce i B - kto płacił za nowy bilet. No chyba, że mamy wielu urzędników, którzy w ciągu roku spóźnili się na samolot w Kopenhadze. Pechowe lotnisko.

11 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Tego i podobnego typu bezczelnie wymijające odpowiedzi to klasyka ratusza, gdy rzecz dotyczy odpowiedzialności jego urzędników za cokolwiek.Pokazują one gdzie ma on(ratusz) oraz jego szefowa radnych i ich demokratyczne uprawnienia.A przecież A.Golimont jest prominentnym przedstawicielem rządzącej w Warszawie koalicji...;-)

Anonimowy pisze...

Skandal!On- "ten urzędnik"- powinien przede wszystkim zapłacić. Urząd to nie prywatny bank.
Nie odpuszczaj proszę tego tematu pretm.
urzednik

Anonimowy pisze...

Być może jest to wyłudzenie. W Ratuszu obowiązują procedury w tego typu sprawach?

Anonimowy pisze...

Tym pisemkiem Bufetowa pokazała Golimontowi jaki to on dla niej "cienki Bolek" i w jak głębokim poważaniu ma tego typu zapytania.
A wszystko to po to, by żyło się lepiej...

Anonimowy pisze...

Tak samo ratusz traktuje interpelacje dotyczące funkcjonowania miasta jeśli naruszają interesy ratuszowego urzędniczego lobby.Ratusz i jego personel nic nie musi, jak to pięknie powiedział Paszyński do GW i nawet sobie taką koszulkę kupił;-)

Anonimowy pisze...

pretm chyba chcialby być w sztabie Pana Wybycha. "Pan Minister" ...też coś. Staraj się staraj mały człowieczku. Moze ochłap ci rzucą

Anonimowy pisze...

Każdy sądzi według siebie,karzełku...;-)
Ty się starasz anonimami, a co do ochłapu to się przeliczysz -nie dostaniesz bo PO się wali i płatnik ci znika;-)

pretm pisze...

"Staraj się staraj mały człowieczku. Moze ochłap ci rzucą"

:)

Anonimowy pisze...

Największym anonimem w tym mieście jest pretm udający niezależnego analityka lokalnej sceny politycznej lokaj PiSu.

pretm pisze...

Największym anonimem w tym mieście jest pretm udający niezależnego analityka lokalnej sceny politycznej lokaj PiSu.

Jeżeli to ci pomaga na dobre samopoczucie to proszę się nie krępować i pisać te zabawne rzeczy częściej.

Anonimowy pisze...

Anonimowość pomaga tobie kolego. Manipulować łątwiej zza kurtyny

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.