12 sty 2010

HGW w Radiu Zet, czyli z zimą "dajemy sobie dobrze radę".

Do archiwum wywiadów: Monika Olejnik rozmawia z Hanną Gronkiewicz-Waltz.

Pani Prezydent w Radiu Zet powiedziała, że w porównaniu do innych miast z zimą "dajemy sobie dobrze radę". Jeżeli chodzi o chodniki, to za odśnieżanie są odpowiedzialni właściciele, a miasto, które odpowiada za chodniki przed urzędami, swoje odśnieża.

To też chyba dobry moment, aby przypomnieć fragment programu wyborczego...

Z reprezentacyjnych warszawskich ulic pozbędziemy się tandetnej i szpecącej kostki brukowej typu bauma zastępując ją właściwymi dla takich miejsc eleganckimi płytami.

W szybkim czasie wyrównamy krzywe chodniki tak, by nie groziły kontuzją. Projektując i remontując ulice dopilnujemy, by nie tworzyły się na nich kałuże utrudniające jazdę kierowcom i ochlapujące przechodniów.

W okresie zimowym stosować będziemy neutralne substancje zwiększające przyczepność dróg i chodników, tak aby nie szkodziły one obuwiu pieszych i karoseriom samochodów.
W szybkim czasie wyrównamy krzywe chodniki tak, by nie groziły kontuzją. Fajnie.

13 komentarzy:

Anonimowy pisze...

To sugeruje żeby Handzia swoim tłustym kopytkiem wystawionym ze słuzbowego auta przeszła się po takich punktach miasta jak Plac Konstytucji czy Unii na publicznym trotuarze. Z tej radosnej twórczości wokalnej należy rozumieć że centralne place i główne ulice w mieście należą do osób prywatnych odpowiedzialnych za odśnieżanie. Może czegoś nie wiemy ? Może nasze drogie "waadze" sprzedały juz co ciekawsze kawałki miasta i teraz to strefa prywatna choc jeszcze nie oznaczona ? Jeśli tak to nie ma sprawy tylko niech postawią tabliczki że odśnieżać mają owi nowi własciciele bo jeśli włascicielem tych terenów jest nadal miasto to marnie coś idzie akcja "zima" naszej kadrowej gołąbeczce z bankowego bufetu :)

Anonimowy pisze...

A kiedy miasto, ktore jest odpowiedzialne za wywiezienie sniegu po uprzatnieciu chodnikow, wywiaze sie z tego obowiazku?

pretm pisze...

A kiedy miasto, ktore jest odpowiedzialne za wywiezienie sniegu po uprzatnieciu chodnikow, wywiaze sie z tego obowiazku?

Cóż za małostkowość. Czy tak trudno zrozumieć, że przecież kiedyś HGW podróżowała do Bazylei i tam było gorzej? :)

agx pisze...

A kto odpowiada za przejścia dla pieszych? Dzisiaj rano na Placu Zawiszu część przejść była nadal zawalona śniegiem zepchniętym z ulicy.

Anonimowy pisze...

Miasto,zależnie od doktryny,może albo samo usuwać śnieg albo wyegzekwować usunięcie go przez odpowiedzialnych za to.Trzeciego wyjścia nie ma...;-)

Anonimowy pisze...

A mi już się nawet nie chce pisać o jej zakłamanym ryju...

Anonimowy pisze...

Pretm wiem kim jestes-ciekawe czy Twoj pracodawca wie, że w godzinach pracy siedzisz na blogu.Pracodawca to osoba publiczna...

Anonimowy pisze...

O!Ratuszowy się odezwał i próbuje zastraszać...;-)
Jakbyś naprawdę wiedział, to byś doniósł i wynik byłby niezależny od godzin pracy, bo takie jest PO;-)

Anonimowy pisze...

"Pretm wiem kim jestes-ciekawe czy Twoj pracodawca wie"
Ty, a Ja założę się z tobą, że nie wiesz :) Kilka lat temu jak ten blog powstał, urzędnicy Ratusza i GW między innymi, ze skóry wychodzili żeby się dowiedzieć, kim jest Pretm. Bufetowa nawet oddelegowała urzędnika, który miał, tak jak Ty teraz siać fement na blogu, tylko tamten był zdecydowanie inteligentniejszy od Ciebie. Po jakimś czasie został zidentyfikowany przez pracowników Ratusza i było wiele zabawy. Jeśli teraz znowu pojawia się ktoś taki jak Ty świadczy to o tym, że Bufetowa nie ma sukcesów i postanowiła wziąć się za krytyków (zastraszyć). Jesteś zbyt prosty żeby wykonać powierzone Ci zadanie :) premii nie będzie.
Typek z Nowolipek

pretm pisze...

Pracodawca to osoba publiczna...

A to nowość. Poproszę o więcej szczegółów.

Anonimowy pisze...

Google nie boli?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Osoba_publiczna

P.S.
Za odśnieżanie odpowiadają samorządy lokalne (a więc pretensje chyba do gmin?).

Anonimowy pisze...

1.Wikipedia to marne źródło!
2.Czyli akurat HGW bo w stolicy miasto jest jednocześnie powiatem i gminą...;-)

pretm pisze...

Google nie boli?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Osoba_publiczna


Ja nie proszę o podanie definicji osoby publicznej, ja poproszę o nazwę tego pracodawcy.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.