8 sty 2010

Dwie strony.

Pani Prezydent Gronkiewicz Waltz bardzo lubi odwoływać się do swoich doświadczeń z Londynu, gdzie nadzorowała dział kadr w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju.

Tego samego dnia, kiedy jej urzędnicy zachwalali nową szatę graficzną i kilka fajerwerków na internetowej stronie miasta (link - na prace wydano według dziennika Polska ok. 200 tysięcy złotych), w Londynie burmistrz Boris Johnson zaprezentował projekt "London Datastore", którego centralnym punktem jest baza danych udostępniona na stronie data.london.gov.uk

Celem projektu jest udostępnienie od końca stycznia, w jednym miejscu ponad 200 zestawów danych zbieranych przez władze Londynu, które do tej pory były publikowane w różnych miejscach, lub w ogóle nie były wcześniej dostępne dla mieszkańców. Od szczegółowych statystyk związanych z przestępczością do informacji związanych z przejrzystością np. wydatki biura burmistrza.

Pomarzyć można. Jeżeli ktoś spędza dużo czasu na szukaniu informacji w BIPie, ten zrozumie.

Warto zajrzeć tutaj, dane jakie będą opublikowane Więcej do poczytania np. w Boris Johnson to launch London 'Datastore' with hundreds of sets of data.

Jak powiedział Boris Johnson: "Greater transparency would encourage greater fiscal discipline.".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.