30 gru 2009

Złapana na manipulacji.

W Trójce Pani Prezydent Hanna Gronkiewicz Waltz po raz drugi powtórzyła, że Prezydent Lech Kaczyński zawetował 40 ustaw. Pierwszy raz posłużyła się tą manipulacją wczoraj w radiu TOK FM narzekając na duża liczbę wet (notka).

Przeprowadzający wywiad Marcin Zaborski zwrócił uwagę, że Lech Kaczyński zawetował 18 ustaw, a nie 40. Pani Prezydent poprawiła, że chodziło jej o ustawy zakwestionowane, czyli również te, które Prezydent odesłał do Trybunału Konstytucyjnego. Nie do końca to samo. Tutaj też nie ma 40 ustaw, jest ich 35. Na razie mniej niż Aleksander Kwaśniewski w swojej drugiej kadencji.

2 komentarze:

Zorba1 pisze...

Pewno dostała rano z biblioteki URM sms-a co ma mówić i mówi...
Taki z Bufetowej rzetelny prawnik jak z tych ciemniaków z Peło z komisji hazardowej.
18,40,100,1000 dla lemingów nie ma to żadnej różnicy, mogła podać każdą liczbę aby uzasadnić nieróbstwo i obłudę jedynej słusznej partii.

Anonimowy pisze...

Wszędzie, gdzie piszę się o wetowaniu ustaw przez Kaczyńskiego i twierdzi się, że zawetował jedynie 18 popełnia się błąd logiczny.
Nie bierze się pod uwagę tego, jak istotne te ustawy były i ile kosztują i będą kosztować państwo Polskie zmiany tych ustaw tak, aby sld za nimi zagłosowało.
A piszę tu o ustawie o emeryturach pomostowych i o rentach z FUS.
Pierwsza została w końcu przyjęta tyle, że koszty poszerzenia bazy osób jej podlegających idące w mld złotych.
Ustawa o rentach FUS nie została przyjęta a koszty podobne.

Kaczyński zawetował to co najistotniejsze.

Publikowanie komentarza

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.