2 gru 2009

Szczyt szczytów.

TVN Warszawa: Hanna Gronkiewicz-Waltz gościem Miejskiego Reportera.

Nie można zrobić wywiadu podsumowującego trzy lata normalnie w studiu telewizyjnym, musi być efektownie: Hanna Gronkiewicz Waltz na szczycie jednego z wieżowców w centrum, oczywiście na tle panoramy miasta...
Plus dla Igora Sokołowskiego za wyciągnięcie zapominanego programy wyborczego 2006.

O finansowaniu drugiej linii metra (a nie tylko centralnego odcinka, na który przesuniętą całą dotację na drugą linię): Być może dostaniemy finansowanie. No właśnie.

Most Krasińskiego nie jest mostem pierwszym potrzeby. Nie mówiłam o pięciu mostach (kłamstwo – 5 mostów jest w materiałach wyborczych).

Było pytanie o wodolot. Zignorowano.

Pani Prezydent: Ujawniamy tylko nagrody osób wydających decyzje administracyjne. Reszta podlega ochronie.

Pani Prezydent: Niech na Stadion Narodowy zarobi jego otoczenie.

Wiadomo o co chodzi. Nie Narodowe Centrum Sportu, tylko stadion plus zabudowa komercyjna, zarabiająca na ten stadion. Dokładnie tak, jak chciał Miro sugerując usunięcie hali sportowej i mówiąc o zabudowie np. mieszkaniowej. A Stadion Narodowy nie zarobi na siebie, bo będzie nowy stadion Legii.

A poza tym standard: jak coś źle to poprzednicy.

PS Materiał w Stolicy: Hanna Gronkiewicz Waltz przechadzająca się po Starówce spotyka Grzegorza Schetynę. I mówi "A buziaczka nie będzie?".

Wystarczy tego lukru jak na jeden dzień.

8 komentarzy:

Stefan pisze...

Myśle, że HGW może nie chciała skłamać w sprawie tych mostów. W końcu tyle naobiecywali, że trudno się w tym połapać...

Stefan pisze...

Dodatkowo mnie oburza, że osoba (pani Prezydent) z takim doświadczeniem w finansach mówi "6 milialrów złoty" a nie "6 miliardów złotyCH" drobiazg ale mnie wkurza. Pokazuje to ze nie wie co mówimy, a gramatyka to nie wymysł polonistów tylko coś co się przydaje. "6 miliardów złoty" to brzmi jak "6 miliardów, Złotko" czy "6 miliardów, mój ty złoty prowadzący ten program". Piszę o pierwszej konkretnej odpowiedzi Pani Prezydent z nagrania

Stefan pisze...

oczywiście "miliardów" a nie "milialrów".

Stefan pisze...

z innej beczki to Prezydent miasta wydaje decyzję o wyznaczeniu buspasów? Od tego chyba jest Zarząd Dróg i Autostrad.

mjkl pisze...

ogolnie to o bus pasach nie ma nic w kodeksie drogowym. tylko na podstawie zmiany kodeksu (ustawa) mozna cos takiego wprowadzic, a nawet nie urzedniczym rozporzadzeniem. ciekawe wiec na jakiej podstawie ktos chce za poruszanie sie po bus-pasie wlepiac mandaty

Anonimowy pisze...

Straż Miejska wlepia mandaty za jazdę bo buspasach.

Stefan pisze...

w kodeksie drogowym to w ogóle prawie nic nie ma - nie ma reguły zamka błyskawicznego chociażby. Natomiast jeśli chodzi o buspasy to wystarczy odpowiednio oznakować ulicę, namalować znaki i będzie dobrze - ten napis "BUS" jest oficjalny (jest w rozporządzeniu odpowiednim). Np są tablice pt zakaz ruchu pojazdów i tu długa lista komu wolno a komu nie wolno jeździć w centrum, a zapisu explicite w kodeksie też nie ma. Dobrze że trochę zmieniają ustawę prawo o ruchu drogowym od przyszłego roku, ale to jeszcez mało. Podobno kodeks ma zacząć obowiązywać przed supermarketami.

Stefan pisze...

ROZPORZĄDZENIE MINISTRÓW INFRASTRUKTURY ORAZ SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI z dnia 31 lipca 2002 r. w sprawie znaków i sygnałów drogowych. - tu jest o buspasach

Publikowanie komentarza

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.