23 gru 2009

Pełnomocniczka od dyskryminacji pod choinkę.

Był już wywiad w Życiu Warszawy przedstawiający Panią Karolinę Malczyk-Rokicińską (Platforma Obywatelska, prawa ręka wiceprezydenta Paszyńskiego, kilkuletnie doświadczenie w Fundacji "Świat na Tak" posłanki PO Joanny "A jak robili inni? Nie dawali swoim ludziom posad w spółkach?" Fabisiak) jako nowego pełnomocnika ds. przeciwdziałania dyskryminacji: To ja, cyborg. Teraz od dyskryminacji.

Ale dopiero dzisiaj Prezydent Hanna Gronkiewicz Waltz podpisała zarządzenie w sprawie powołania Pełnomocnika Prezydenta m.st. Warszawy ds. równego traktowania. Idealny prezent pod choinkę dla przewodniczącej Rady Warszawy, która wylobbowała razem z postępową częścią Rady Warszawy utworzenie tego stanowiska...

Czym będzie zajmować się Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. równego traktowania:
Do zadań Pełnomocnika należy prowadzenie działań na rzecz promowania różnorodności, równości, równouprawnienia, sprawiedliwości społecznej, równości szans i powszechnego uczestnictwa w życiu publicznym, kulturalnym, społecznym i gospodarczym, zwłaszcza w dziedzinach takich jak religia, światopogląd, niepełnosprawność, płeć, wiek czy orientacja seksualna, w tym w szczególności:
  • organizowanie współpracy z organizacjami pozarządowymi, działającymi na polu przeciwdziałaniu różnym przejawom dyskryminacji;
  • koordynowanie działań komórek organizacyjnych Urzędu m.st. Warszawy w zakresie wprowadzania zasad i rozwiązań przeciwdziałających dyskryminacji;
  • przygotowywanie projektów programów i kampanii społecznych podnoszących poziom świadomości społecznej w zakresie przeciwdziałania dyskryminacji różnych grup społecznych.
Można przewidzieć jak będzie: spotkania, regulaminy, zamawianie badań i analiz, konkurs dla organizacji pozarządowych w temacie zwalczania dyskryminacji i na koniec kilka kampanii, aby dopieścić zaangażowane media. Będzie się działo.

7 komentarzy:

Anonimowy pisze...
Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.
Anonimowy pisze...

"urzędniczej mafii"?!...,
Pretm dlaczego przez swój filtr przepuszczasz tak idiotyczne komentarze?!

Anonimowy pisze...

"urzędniczej mafii"
przyjacielu co tak napisałeś prosze napisz kim jesteś, a spotkamy w się w sądzie.
urzędnik

Anonimowy pisze...

pretm nie dopuszczaj prze swoj filtr tak kretyńskie komentarze typu "mafia urzednicza" - rob to prosze bo skieruje sprawę do sądu.
urzędnik

pretm pisze...

OK.

Anonimowy pisze...

dziękuje
urzędnik

Anonimowy pisze...

proponuję zamiast "mafia" pisać "organizacja", żeby nikt nie czuł się urażony, tudzież dyskryminowany, albo może niezasłużenie nobilitowany?

P. Organizacja, P. może być od "Praworządna", albo "Przestępcza", albo po prostu "P********a", każdy sobie wstawi co chce.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.