18 gru 2009

Mistrzowie świata od słupków na wykresach.

Jeden z przykładów, jak ciężko pracowali spece od propagandy w Ratuszu, odpowiedzialni za przygotowanie powerpointowej prezentacji na wczorajsze wystąpienie Prezydent Hanny Gronkiewicz Waltz przed Radą Warszawy.

Jeżeli nie można wykazać, że w którymś z obszarów ekipa HGW dramatycznie zwiększyła wydatki, wtedy wystarczy odpowiednio popracować nad wykresem...


Oto jeden ze slajdów prezentujący porównanie wydatków w zakresie wsparcia dla Straży Pożarnej:A teraz slajd prezentujący porównanie wydatków w zakresie wsparcia dla Policji:Różnica tylko 8 milionów, ale jaka imponująca różnica na słupkach. Oczywiście pod warunkiem, że zacznie się liczyć od 80 milionów złotych.

Genialne. Osoby które nad tym pracowały powinny dostać specjalny medal przodownika pracy dla Bufetlandu.

8 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Powinni byli na drugim wykresie zacząć liczyć od 84 mln zł. Wtedy wzrost wydatków sięgnąłby (na oko) 800%.

Anonimowy pisze...

Gierek też miał takich "mistrzów" od słupków, zresztą to pewnie ci sami. Albo ich dzieci.

Anonimowy pisze...

bo najlepiej skupić się na wielkości słupków a nie na meritum...


prawda w oczy kole: PiS dał Policji mniej a straży pożarnej dużo mniej.

pretm pisze...

Możliwości finansowe są inne. Np. w 2006 dochody budżetu to 8.5 miliarda, w przyszłym roku ponad 10.2 miliarda.

Poza tym dofinansowanie w poprzedniej kadencji na serio rozpoczęło się od 2004 wraz z budżetem w całości przygotowanym przez nową ekipę.

Anonimowy pisze...

a dlaczego to miasto ma dawać na Policję? Czy zdajesz sobie sprawę, że te rozpasana służba jest przyzwyczajona tylko do dostawania kasy? ile byś im nie dał to wciąż będzie mało, mało i mało! im trzeba obciąć żeby wreszcie zaczęli racjonalnie gospodarować zasobami bo te darmozjady są przyzwyczajone tylko do brania!

pretm pisze...

"im trzeba obciąć żeby wreszcie zaczęli racjonalnie gospodarować zasobami bo te darmozjady są przyzwyczajone tylko do brania"

Być może, ale dbanie o to nie jest sprawą miasta a MSWiA i władz Policji. Miasto konkretnie przeznacza na takie rzeczy jak zakup radiowozów czy dodatkowe patrole.

Anonimowy pisze...

Pretm..
Każdy kto liznął pracy w mundurówkach (czy w Policji, czy w Straży Miejskiej) wie jak wyglądają dodatkowe służby, opłacane z budżetu miasta (tzw.ponadnormatywy) w wykonaniu dzielnych Policjantów. Podać przykłady? ;) Jak dla mnie, to wyrzucanie pieniędzy w błoto.

Anonimowy pisze...

"Jak dla mnie, to wyrzucanie pieniędzy w błoto."

i to jest prawda. Strażnik.

Publikowanie komentarza

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.