29 gru 2009

HGW w TOK FM, czyli "dużo wet".

Do archiwum wywiadów, Hanna Gronkiewicz Waltz w radiu TOK FM:Pani Prezydent narzekała na duża liczbę zawetowanych ustaw przez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, rzucając pomiędzy zdaniami "w sumie 40".

Tydzień temu Kancelaria Prezydenta prezentowała dokładne zestawienie aktywności legislacyjnej Prezydentów RP w latach 1995-2009.

Lech Kaczyński do 8 grudnia przekazał do ponownego rozpatrzenia przez parlament 18 ustaw, a podpisał 840 ustaw. Całe zestawienie można znaleźć tutaj a w dokumencie "Cztery lata prezydentury Lecha Kaczyńskiego" (link do pdf) jest lista zawetowanych ustaw.

6 komentarzy:

Anonimowy pisze...

bo dla Polactwa 18=40, cóż za różnica...w końcu jest bardzo zły...

Zorba1 pisze...

No przecież wiadomo, że wszystko jest winą PiS-u.
Ciemniaki z Peło żondzą ;-)

Anonimowy pisze...

... POlactwa

Anonimowy pisze...

właśnie w Trójce chciała kłamczuch bufetowa powtórzyć te magiczne 40 zawetowanych ustaw; chwała Zaborskiemu, że zwrócił jej uwagę, że jednak 18... ale dla bufetowej 18 to jednak "18 lub 19" ha ha haa

pretm pisze...

Słuchałem i właśnie napisałem notkę w tej sprawie :)

michal-100 pisze...

Owszem pani Hanna Gronkiewicz Waltz nie bardzo się orientowała co mówi, więc lepiej żeby się nie wypowiadała. Aczkolwiek analizując zamieszczone przez Pana Prezydenta zestawienie zauważyłem ciekawą prawidłowość: przez 2 lata jego prezydentury za czasów rządów PiS zawetował 1 ustawę a żadnej nie odesłał do TK, natomiast przez 2 lata rządów PO zawetował 17 i również 17 odesłał do TK. Przypadek...?

Publikowanie komentarza

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.