4 gru 2009

Dyskretna metoda dobierania odpowiednich danych.

Teza artykułu Gazety Wyborczej Dyskretna metoda Hanny Gronkiewicz-Waltz jest zawarta w następującym zdaniu: Tak dużego poparcia Hanna Gronkiewicz-Waltz (PO) jeszcze nie miała.

Aby to udowodnić przedstawiono dane z badań Barometru Warszawskiego, przygotowane przez Ratusz, i na ich bazie efektowny wykres, który ma potwierdzać, że Pani Prezydent uzyskała największe poparcie w ciągu trzech lat urzędowania.

Jest tylko taki mały niuans: Pani Prezydent miała już większe poparcie, bo według badań z listopada 2008 jej działania popierało 53% mieszkańców. Listopada 2008 jednak na wykresie nie ma…


Wykres z Gazety Wyborczej.

Odpowiedź na pytanie "Jak Pan(i) ocenia działania Prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz?" według badań z listopada 2008:Równie dobrze ktoś mniej wyrozumiały, mógłby napisać, że Pani Prezydent ma mniejsze poparcie niż rok temu.

PS W listopadzie badania przeprowadzała inna firma niż CBOS, natomiast każdy z pomiarów jest podobno realizowany w ten sam sposób. Nawet, jeżeli z jakiego powodu wyniki tych badań zdyskwalifikowano, to chyba wypadało o tym w tekście poinformować.

1 komentarz:

Wojciech Kozlowski pisze...

NOCNA ZMIANA BUFETOWEJ (przegapili Panstwo?)

http://www.radiomaryja.pl...
http://www.tvn24.pl/...Któryś za nas cierpiał rany Jezu Chryste zmiłuj się nad nami.

Publikowanie komentarza

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.